ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
kremkrem9
неориентиран

Регистриран: 12.04.2013
Обжалване на отказ за J1 виза
    #3037321 - 13.04.2013 17:25

Здравейте, до сега не ми се е налагало да се ровя из форума, но видях много полезни мнения по различни въпроси и затова реших да се обърна към вас.
Преди 3 дни бяхме на визово интервю с моя приятел за J1 и на него му отказаха виза.
Ситуацията е следната: завършили сме бакалавърската си степен и двамата сме магистратура. Той е завършил Европеистика и в момента учи Лингводидактика за начална и предучилищна педагогика. Записа през м. Февруари, тъй като не се сформира група за пътвия семестър (Октомври), съответно обучението му започна по-късно.
Решихме да отидем на бригада за едно последно лято с намерение да се позабавляваме, да попътуваме, да изкараме някой друг долар и да се приберем. Никога не сме искали да оставаме нелегално в САЩ или да си сменяме статута.
Консула се хвана за това, че той няма все още оценки в студентската си книжка, и макар че му е било обяснено, че сесията предстои не е приел довода. Майката на моя приятел е собственик на часнто училище и той е обяснил това и факта,че след като завърши магистратурата си ще работи там и един ден ще поеме бизнеса. Въпреки всичко му беше отказана виза.
Решихме да обжалваме решението, но не сме наясно с процедурата. Ще бъда много благодарна, ако може да ми дадете някакъв съвет как да постъпим и какъв е каналният ред, по които е необходимо да се мине.
Надявам се да се включат и хора, които са обжалвали и да споделят опита си.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фери
ламя

Регистриран: 15.06.2007
От: Macondo
Re: Обжалване на отказ за J1 виза
    #3037416 - 13.04.2013 20:41 [Re: kremkrem9]

Отговори на въпроси 11-14 от FAQ от сайта на посолството: http://bulgaria.usembassy.gov/faq_niv.html

Според мен причината наистина е липсата на взети изпити/ налични оценки в студентската книжка. Моя приятелка преди няколко години взе J1 виза със записана магистратура от летен семестър, но имаше някакви взети изпити и оценки в книжката. Ако може да се изтеглят и вземат изпитите по-рано и после да се яви на второ интервю. Кой знае, може да има късмет приятелят ти. Успех!

kremkrem9
неориентиран

#3038016 - 15.04.2013 10:45 [Re: Фери]

Благодаря за отговора! Ще събере оценки в книжката и тогава ще се яви на обжалване. Дано вторият път всичко да мине добре

djik
почетен член LEO
**

Регистриран: 10.04.2007
От: Shumen&MD
    #3040969 - 20.04.2013 15:40 [Re: kremkrem9]

Това "обжалване", както си го написал май не сте съвсем наясно с него. Необходимо е да се напише и изпрати едно много добре обмислено мотивационно писмо-искане до посолството за второ явяване на интервю, на което не е никак сигурно дали ще се обърне внимание, ако няма нови доказателства. Успех.

kremkrem9
неориентиран

#3041507 - 21.04.2013 22:51 [Re: djik]

Ще го имам предвид. Благодаря

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #3046573 - 03.05.2013 20:21 [Re: kremkrem9]

Аз до колкото съм чела в странциата на посолството не можеш да се явяваш на 2ро интервю в рамките на същата година от отказа ти на виза. Но може и да може , по-добре се обади на телефоните за информация в посолството и попитай. те най-добре ще те опътят също можеш да питаш и във фирмата посредник , може да са има ли вече такъв случай с който да са се сблъсквали и да ви ориентират.Пожелавам ви успех и пишете какво сте направили и тн. за да могат и други хора да знаят. тези форуми са много полезни поне на 90% вярната иформация от опита на хората , ззащото за много неща се сблъскваме и на всякъде различна информация което е супер кофти. ОПита на някого е много важен за другите които те първа щее се сблъскват.

sandrita
новак

Регистриран: 07.05.2011
    #3053671 - 20.05.2013 19:00 [Re: alexsalll]

Здравейте искам да ви кажа че аз ще се явявам на 2ро интервю в рамките на 1 седмица разлика и си нямам на идея какво ще стане, поне ще ме изслушат какво искам да кажа

kremkrem9
неориентиран

#3115725 - 07.12.2013 21:08 [Re: sandrita]

Здравейте, искам да разкажа накратко как се развиха нещата
Попълнихме нов DS-160, заплатихме такса за явяване на 2ро интервю в посолството и получихме виза от 2рия път ))))
Пожелавам успех на всички!!!

Dilyana92
неориентиран

Регистриран: 31.03.2014
    #3150390 - 02.04.2014 15:28 [Re: kremkrem9]

Приятеля ми е в сЪщата ситуация в момента, предстои му второ визово интервю защото му бе отказана виза без основание. Моля, който има желание нека сподели от опита си как е минало, какви са били въпросите и тнт . Благодаря

forbidden
неориентиран

Регистриран: 08.04.2014
    #3152110 - 08.04.2014 20:23 [Re: Dilyana92]

Какво стана с приятеля ти? Дадоха ли му? На моят приятел също му отказаха и сега не знае дали има смисъл да ходи на второ интервю.

roherim
неориентиран

Регистриран: 03.08.2013
    #3152808 - 11.04.2014 00:31 [Re: forbidden]

И аз съм в подобна ситуация на 27г съм първа година МО отказаха ми виза без сериозни въпроси без основателна причина посочи че не съм успял да ги убедя че няма да остана.Как мислите има ли смисъл да обжалвам на бележката която ми дадоха пише че не е препоръчително? Моля за съвет.

Fencheto
новак
*

Регистриран: 05.05.2013
    #3153489 - 12.04.2014 19:41 [Re: roherim]

По принцип аз не съм от хората, които се отказват лесно, но в твоя случай не знам дали си струва да се мъчиш да обжалваш...сега ще ти кажа защо :
На 27 години първа година си и това им е абсолютно достатъчно да си мислят, че досега щом в Бг не си намерила себе, и предвид обстановката в БГ, са достатъчни аргументи да си мислят, че ще емигрираш.
Аз бях на 19 години, когато тръгнах за първи път на бригада и тогава ей така даваха визи, аз бях мн зле с английския. направих 6 бригади подред. Винаги с ръка на сърцето съм си казвал на самия себе си, че никога няма да остана в САЩ нелегално и че някой ден ще дойде и моя ред да дойда с документи, и ето че се случи. В САЩ съм със жена си от 3 седмици...
В посолството са абсолютни психолози и усещат много пъти, когато някой има намерение да остава.
Жена ми, на 20 години(2012-та) и отказаха виза(лош английски) без да има намерение да остава, на следващата 2013 и дадоха след 3-ия въпрос. А и само да допълня, че тогава обжалвахме 2012-та и никакъв резултат.
Така че вярвайте в късмета си и ако е писано ще дойдете в САЩ !
Всичко добро и успех !

Spasow
неориентиран

Регистриран: 15.04.2016
    #3350016 - 15.04.2016 19:23 [Re: kremkrem9]

Здравейте. Може ли малко помощ. Преди около 20 дена ми беше отказана виза. Аз съм студен 4 курс, редовен, без прекъсвания и прочие. Това щеше да ми бъде 4 та година в Америка. Всяка година се връщам на едно и също място.. Та да се върнем на отказа, отказаха ми защото немога да обедя консола, че ще се върна. На самото интервю отговорих на всички въпроси, със цели изречения, а консола даже не ме и слушаше, даваше ми и следващ въпрос, и следващ без дори и да ме слуша. Та искам много да отида пак и искам да ви попитам как стоят нещата с обжалванията. Изряден съм във всичко и мисля че късмета играе голяма роля в това начинание. Ако може малко информация относно обжалването. Благодаря!

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #3350275 - 17.04.2016 18:50 [Re: Spasow]

Няма нужда да питаш тук. Питай си агенцията - има правила и инструкции кога може, както и агенцията ти най-добре ще ти каже има ли смисъл или не /според техния опит от миналата година например/.
От мен /а съм доста запозната/ - няма смисъл да обжалваш. Скъсали са те, защото отиваш за 4ти път /минус/, отиваш за 4ти път при същия работодател /минус/, последна година си студент /минус/ и си рисков.

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3350494 - 19.04.2016 07:12 [Re: joe123]

Цитат:

Няма нужда да питаш тук. Питай си агенцията - има правила и инструкции кога може, както и агенцията ти най-добре ще ти каже има ли смисъл или не /според техния опит от миналата година например/.
От мен /а съм доста запозната/ - няма смисъл да обжалваш. Скъсали са те, защото отиваш за 4ти път /минус/, отиваш за 4ти път при същия работодател /минус/, последна година си студент /минус/ и си рисков.

Я да ми обясниш - отива 3-ти път при същият работодател----това не е ли риск ?
Отива за трети-път всеки при различно място - това не е риск, така ли ?

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #3350506 - 19.04.2016 11:18 [Re: Bobo1234]

Не става въпрос за риск, а за правила по програмата. Идеята на самата програма е да се пътува повече, да се работи по-скоро на различни места, различни щати дори, за да се придобие повече опит от различни американски работодатели, различен cultural exchange, на какъвто се набляга много последните години
Не е рисков заради риска, който поема студента:); рисков е защото е последна година, за 4ти път, пак при същия работодател - демек завързал е сериозни връзки и ако реши да не се прибере, ще му е по-лесно.

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3350739 - 21.04.2016 05:26 [Re: joe123]

Цитат:

Не става въпрос за риск, а за правила по програмата. Идеята на самата програма е да се пътува повече, да се работи по-скоро на различни места, различни щати дори, за да се придобие повече опит от различни американски работодатели, различен cultural exchange, на какъвто се набляга много последните години
Не е рисков заради риска, който поема студента:); рисков е защото е последна година, за 4ти път, пак при същия работодател - демек завързал е сериозни връзки и ако реши да не се прибере, ще му е по-лесно.

Аз пак да те питам: 3-тата година когато е бил пак на същото място, не е ли "завързал"контакти ? Мен едно време GM дойде човека и ми каза да остана нелегално след като ми изтече визата ( първа година) . Аз му викам, нямам виза,ще ти правят проблем----той ми вика от 30 млн нелегални точно теб ли ще търсят? Е аз се прибрах след края на визата....и съжалявах после, докато ме изтеглиха от тото-то.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9471

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.062 seconds in which 0.047 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.