ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Eli_Y
неориентиран

Регистриран: 11.12.2012
Кандидатстване от Б-я за работа в САЩ
    #3054661 - 22.05.2013 23:46

Здравейте,
Спечелих зелена карта от лотарията и имам намерение в рамките на тази година да замина и да се установя да живея и работя в САЩ заедно с моята половинка. Нашата идея е да намерим работа от България по специалностите си (и двамата сме магистри и с хубави професии).
Интересувам се дали може да ми дадете информация съществувам ли фирми в Б-я, занимаващи се и движещи точно този процес на намиране на работа и установяването им в Америка.
Ще ми бъде много полезно да се възползваме от услугите на подобно лице, тъй като нямаме близки познати или роднини на които да разчитаме в началото.
Изключително много разчитам на разнообразна информация в насока търсене/намиране на работа в САЩ от Б-я.
Благодаря и хубав ден,
Ели

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
Re: Кандидатстване от Б-я за работа в САЩ
    #3054673 - 23.05.2013 00:06 [Re: Eli_Y]

Нещо като фирма на която да си дадете трите имена и телефон, $50 такса, копие на дипломата и трудова книжка, и да чакате да ви поканят на интервю ли?
хм... не съм чувал...

Eli_Y
неориентиран

Регистриран: 11.12.2012
    #3054675 - 23.05.2013 00:11 [Re: NVU]

Чувала съм от познати, че подобни услуги има за Канада, по тази логика се интересувам дали има подобни услиги и за САЩ - биха ни били от изключителна полза...
Знам за Unit Colours и Integral, но те не се занимават с намиране на квалифицирана работа за българи в САЩ...
Има ли други фирми...

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3054676 - 23.05.2013 00:15 [Re: Eli_Y]

Честно казано няма фирма, която да може да ти намери работа. Единственото, което могат да направят е да ги убедят, че могат да те интервюрат, но от там нататък си ти. Понеже имате цяла година наблегнете на английския.
Иначе в САЩ е пълно със staffing agencies (безплатни са за кандидата), които ако имате какво да покажетеще ви пратят на интервю. Но както казах трябва ви език.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #3054686 - 23.05.2013 00:48 [Re: Eli_Y]

Какво ще рече хубави професии?

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3054700 - 23.05.2013 03:34 [Re: Eli_Y]

Не може. По простата причина, че ако те харесат, ще трябва да си там за интервю и да започнеш работа до не повече от 2 седмици. Няма агенция, която да ти намери работа докато си извън щатите. Колкото и да ви е неприятно, не си правете илюзия. Имането на диплома не ти гарантира, нито осигурява работа в САЩ. Малък съвет - никога не пишете в резюмето, че имате "master" освен, ако в обявата за работа е написано изрично, че се иска тази степен.

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #3054705 - 23.05.2013 04:30 [Re: Borisio]

Можете евентуално месец-два преди да летите за САЩ да подавате резюмета за работа. Една от българките тук си е намерила работа две седмици преди да дойде, като е имала интервю по Skype. Да търсите от сега е прекалено рано, но може да се поровите в различни сайтове за инфо какво се търси/предлага, а и да си преправите CV-то на резюме.

Mr Slow
кандидат-американец

Регистриран: 26.10.2010
От: Вашингтон
    #3055044 - 23.05.2013 22:59 [Re: Siska_Y]

Подкрепям горните мнения. Без да искам да ви обезсърчавам, имайте предвид, че хубава работа се намира трудно, понякога след 2-3 месеца. Много е важно да имаш търсена професия и американско образование, иначе става много сложно. Не казвам невъзможно. Противно на това, което си мислят българите в България тук намирането на работа, също зависи от връзките, които имаш. Трябва да се въорижите с много упорство, търпение и да имате готови пари за първите месеци.

nietrimata
вечно зает
**

Регистриран: 05.10.2013
От: България
    #3118878 - 18.12.2013 07:58 [Re: Eli_Y]

Ако може един такъв въпрос към всички, ако един човек няма никакво образование, има до 8 -ми клас да речем, какво може да работи в САЩ?В обявите им за работа има супер много подкатегории ,за които да пуснеш търсене, което според мен е нож с две остриета. Допълвам, че знам за онова условие за трудов стаж по специалност 2 или 3 год беше, което показва умения и един вид компенсира гимназията, или нещо такова.
Всеки говори за хубави професии, инженерни специалности и т.н., да ама лотарията не ги избира по професии.... та въпросът е, ако нямаш професия в коя подкатегория да търсиш?Мерси предварително за отговорите, надявам се да ме разбирате правилно.

--------------------
Домът ми беше толкова уютен!
Бедняшки, ала спретнат беше той.
Едно дете люлеех там на скути
и тоз немирник беше мой и твой.

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3119699 - 20.12.2013 19:56 [Re: nietrimata]

Ако можеш да работиш"занаятчийска" работа - водопровод, канализация, плочки, под, електро и подобни, не ти трябва висше образование. Ако си добър в занаята ще изкарваш повече, отколкото много от дипломираните. Сора е да поработиш година или две, за да си сигурен, че ще изкараш изпита за разрешение на занаята. С него отваряш бизнес (цената да отвориш бизнес е около $25 почти навсякъде) и само небето ти е граница.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 12340

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.