ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
42224

Регистриран: 25.03.2009
Re: Страната на хората от ДС
    #2521773 - 29.11.2009 22:28 [Re: Census]

Цитат:

Проблема е в това, че много хора не смятат, че сегашната система е по-добра от предишната.

Много ясно - спрямо нормалните хора те имаха доста привилеги, които им бяха гарантирани от чл. 1 от Конституцията. Новата система им отне тези привилегии и те вече нямат гарантирани предимства по партийна линия.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2521787 - 29.11.2009 22:40 [Re: Census]

Специално в Германия и образованието , и здравеозпазването са на страхотно ниво и достъпни за всеки . Висшето образованието е безплатно.
Относно това за бананите си прав и аз наскоро гледах филм , как веднага след падането на стената всеки източногерманец получва по 100 западни марки в Западен Берлин да си купи нещо. Грозни опашки и хората купуваха с марките масово банани и шоколад. Явно за много хора от Изтока това е било мечта ( и аз помня , как ми носеха шоколади от чехия и Румъния и бях изумен как в Прага продават свободно дънки по магазините:))
Предаването обаче беше много грозно и тендензиозно представяха източногерманците , като някакви туземци радващи се на зрънца мъниста.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

Регистриран: 20.10.2005
    #2521845 - 30.11.2009 00:56 [Re: canon]

Аз съм говорил с източногерманци и повечето казват, че живота в ГДР е бил много добър и след падането на "стената" всичко е рухнало. Някои дори казват, че стандарта в ГДР е бил по-висок от този във ФРГ. Естествено ФРГ бяха по-напред в техническо отношение, и най-вече караха по-хубави коли и затова няколко човека са се заблудили и са се опитвали да прескачат стената.
Системата в ГДР явно беше по-добра, но двете страни нямаха равен старт за да се види ясно. ФРГ бяха подпомогнати от САЩ чрез плана Маршал и много турски гастарбайтери бяха пратени да бачкат за да може ФРГ бързо да дръпне напред. В същото време СССР беше разрушен от войната и нямаше възможност да помага на ГДР по същия начин.
Абе всичко е измама, четете Маркс и ще разберете. Той всичко е обяснил. Само не е обяснил какво ще стане след като пролетариата вземе властта

valiokarelov

Регистриран: 04.11.2005
    #2521897 - 30.11.2009 06:02 [Re: Мастика ледена да пия]

Цитат:

Аз съм говорил с източногерманци и повечето казват, че живота в ГДР е бил много добър и след падането на "стената" всичко е рухнало. Някои дори казват, че стандарта в ГДР е бил по-висок от този във ФРГ. Естествено ФРГ бяха по-напред в техническо отношение, и най-вече караха по-хубави коли и затова няколко човека са се заблудили и са се опитвали да прескачат стената.
Системата в ГДР явно беше по-добра, но двете страни нямаха равен старт за да се види ясно. ФРГ бяха подпомогнати от САЩ чрез плана Маршал и много турски гастарбайтери бяха пратени да бачкат за да може ФРГ бързо да дръпне напред. В същото време СССР беше разрушен от войната и нямаше възможност да помага на ГДР по същия начин.
Абе всичко е измама, четете Маркс и ще разберете. Той всичко е обяснил. Само не е обяснил какво ще стане след като пролетариата вземе властта

ц ц ц ей!

valiokarelov

Регистриран: 04.11.2005
    #2521898 - 30.11.2009 06:03 [Re: Мастика ледена да пия]

кога за последно беше в източна и в западна германия?

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2521912 - 30.11.2009 08:00 [Re: Мастика ледена да пия]

Хубаво е деня ти да започне с усмивка
Благодаря !

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2523356 - 01.12.2009 19:06 [Re: Мастика ледена да пия]

Цитат:

Само не е обяснил какво ще стане след като пролетариата вземе властта

След като седне на трона,всеки Прометей се превръща в Цезар.

Маркс е доста сбъркано копеле,бих искал да се прероди в хиена в Нгоро-Нгоро, да храни малките си, и после се върне да пренапише трудовете си за овчото равенство и кучешките зъби.
Нема бате,еволюция е кога те гонат с остри зъби,па и ти да гониш нещо,щото крака си требват за квото се сетиш,война е

Moi6e
нонкомформист

Регистриран: 24.01.2005
От: Израел
    #2523426 - 01.12.2009 20:26 [Re: Census]

Цитат:

... Оня ден гледах едно предаване по повод падането на берлинската стена и показаха един бар, в който се отбивали бегълците да ядели банани, щото разбираш ли нЕмало банани по време на социализЪма и тва много било лошо за хората. Ама не казАха, че тия хора като отидат в западна Германия първото което правят е да ги разпитват дали са служили в армията, къде, какво и да ги карат да предават Родината си по всякакъв начин (много почтено и добронамерено занимание). Имам близък, който избягал 88-ма, та ми е разправял кво са го питАли и разпитвАли.

Страхотно убедителен си. Почти като парт' агитаторите по разни ОФ и други събрания от време оно. Само 'дето забрави да споменеш че кой' пък е избягал/а от "гнилиОТ запад" на изток НИЩО не са го/я питали (камо ли разпитвали) а веднага е получил/а 'сичките облаги на строещия се социализъм - адекватно жилище, кола, работа според способностите и възнаграждение според нуждите. И разбира се всички останали човешки права споменавани от Магна Карта насам (разни лични свободи, не само сЛободата да пЦува поредния 'мирикански президент). О, и един безкраен/мултиплициран оргазъм, разбира се.

Но мога да разбера че имаш ред уважителни причини да не споменеш нищо от гореописаното. Като например че тези поели пътя запад->изток са толкоз малко та са защитени от неконтролирано медийно покритие. Или просто си все пак почтен човек и те е срам да праскаш пладнешки лъжи 20 г след "прехода".

Виж, не знам какви бабини диветини ти е разправял твоя познат, след колко грозданки, и кое му е било криво кат' ти ги е разказвал. Само ще те попитам, а ти се опитай да отговориш честно: ТИ, ако си бил държавнен служител "на запад" не би ли се заинтересувал как са нещата "от другата страна" от свеж и некорумпиран източник? Ако да, и считаш това за легитимно, защо прасна тази агитация от "време оно"? А ако не - аргументирай се, моля.

П.С. Лично аз съм от тези "врагове на народа и предатели на родината" които предпочетоха да рискуват най скъпото си (личния си живот) само и само да не продължат да живеят в... онази гротеска. Да уточня, фразата в кавичките е цитат за етикета който ми лепнаха. Родината я обичам, държавния строй - не. И тъй като ми бяха отнети елементарни човешки права (на движение) аз си ги възвърнах, рискувайки което имах - "живот". С високи думи бих дефинирал това "по добре простреляна птица отколкото жив червей". На разговорен език ще се въздържа да го дефинирам, от уважение към четящите.

О, да, ПИТАХА ме ДОСТА неща, от няколко служби. Но бързо разбраха че не съм чертожник с феноменална памет в тактическата/стратегическата команда на варшавския пакт и ме оставиха на мира. А иначе май знаеха всички бемки на г*за на всеки офицер от БНА с ранг над капитан и кой след колко ракии си развързва езика (от старшина нагоре).

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2523814 - 02.12.2009 07:27 [Re: Moi6e]

Противоречиш си на всеки параграф, друже. Явно си от гузно-негонените. Са да не земеш да дигнеш кръвно едно друго. Успокой си дръзкия плам с една родна ракийка, която със сигурност къташ някъде из шкафа зад прашасалия фикус. Ай наздраве!

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2524683 - 02.12.2009 21:40 [Re: Moi6e]

Представяш ли си, каква ерес е да се каже, че и в демокрацията има мерки за сигурност и пропаганда.

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9647

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.