ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
42224

Регистриран: 25.03.2009
Страната на хората от ДС
    #2436207 - 03.08.2009 20:51

уеб страница

Тоест, това всъщност наистина си е просто нов бардак в който са си старите к*рви

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Страната на хората от ДС
    #2436212 - 03.08.2009 21:05 [Re: 42224]

Което показва , че целия "преход" беше много професионално режисиран от червената върхушка. Затова и още дърпат конците на всички нива.
Не знам как може да се изкорени всичката тази плевел. При всички положения трябва да се започне от офицерите , които са вербували тези доносници.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2436213 - 03.08.2009 21:11 [Re: canon]

Може би ще е по-ефективно, ако просто системата на обществен живот не толерира този вид дейности.
Иначе ще е голяма боза, ако се търси кой е ползвал служебно положение за лични облаги и кой - не

Ако не греша, чехите унищожиха всички досиета и при тях този въпрос не съществува, респективно никой не може да рекетира с такъв род документи.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

PraefectumМодератор

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #2436214 - 03.08.2009 21:15 [Re: canon]

Ако си запознат със древногръцката митология, предполгама се сещаш как Херкулес е почистил авгиевите обори...
Когато има мръсотия наслоявана с десетилетия, изискват се радикални и нетрадиционни мерки!

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2436216 - 03.08.2009 21:16 [Re: canon]

Аз тъкмо се чудих, след като го прочетох това, защо в БГ 20 г. след падането на кумунизма още продължават да я дъвчат тая тема и да гонят вещици ? Защо не го направиха СДС веднага като спечелиха властта или пък защо не оставиха всичко както си е и да се концентрират вече върху проблемите. А сега какво - дойде някой на власт и почва пак по малко да вади кирливи ризи и да сочи с пръст и сериозните проблеми все си остават неразрешени. Толкова енергия се хвърля в БГ за глупости, че повече няма на къде. Как пък примерно не се напънаха за 20 г. поне едната магистрала да бяха свършили ? Та явно всички са все от нашите хора и 45-я години станаха вече 65, а има изгледи и 100 да станат. Само от време на време слагат по някой абсолютен идиот начело, за да си мисли народа, че е избрал чисто нови хора .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

42224

#2436217 - 03.08.2009 21:17 [Re: canon]

Цитат:

Което показва , че целия "преход" беше много професионално режисиран от червената върхушка. Затова и още дърпат конците на всички нива.

Именно, то и затова държавата е на това дередже. Ясно е защо нямаше тотална лустрация още преди 19 г.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2436222 - 03.08.2009 21:22 [Re: Reks]

Ами ако видиш източна Германия и досега колко е по-изостанала от западна Германия нещата са ясни . Досега са вложени няколко трилиона евро и пак не стигат , а тук искаме с 30-40 млд. евро инвестиции за 20 г. да цъфнем . При това там наложиха пълно разсекретяване и драстична лустрация. За 50 години просто изцяло е променено съзнанието на хората и сега е много трудно да се променя към нормално.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (03.08.2009 21:25)

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2436225 - 03.08.2009 21:25 [Re: Reks]

Цитат:

Аз тъкмо се чудих, след като го прочетох това, защо в БГ 20 г. след падането на кумунизма още продължават да я дъвчат тая тема и да гонят вещици ? Защо не го направиха СДС веднага като спечелиха властта или пък защо не оставиха всичко както си е и да се концентрират вече върху проблемите. А сега какво - дойде някой на власт и почва пак по малко да вади кирливи ризи и да сочи с пръст и сериозните проблеми все си остават неразрешени. Толкова енергия се хвърля в БГ за глупости, че повече няма на къде. Как пък примерно не се напънаха за 20 г. поне едната магистрала да бяха свършили ? Та явно всички са все от нашите хора и 45-я години станаха вече 65, а има изгледи и 100 да станат. Само от време на време слагат по някой абсолютен идиот начело, за да си мисли народа, че е избрал чисто нови хора .

Да де, но като кажа че управниците са най-добрата извадка от народа, която прави самият народ, всички ревват против мен.
И защо? Защото никой не обича истината.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

42224

#2436226 - 03.08.2009 21:25 [Re: Reks]

Цитат:

Защо не го направиха СДС веднага като спечелиха властта или пък защо не оставиха всичко както си е и да се концентрират вече върху проблемите.

Защото според Ваньо Костов държавата била малка и всички били братовчеди

PraefectumМодератор

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #2436229 - 03.08.2009 21:26 [Re: 42224]

Не лустрация, ами кастрация трябаше да има, за да не се множат тия изедници и да има на кого да оставят заграбеното.
Ама и това е доста хуманно, та най-добре щеше да е по подобие на римляните, да се заформи една българска via Appia по Цариградско шосе, от София до Пловдив.

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9644

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.