ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
Борисов: Ако може цялата държава да е с вятърни перки, ще я направя
    #2710575 - 25.10.2010 18:51

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/10/2...viaturni_perki/

Б.Б върна, съживи бай Тошовия хумор в БГ политиката. Боко утрепа рибата - честит 8 март мили студенти, тази година завод за полу-проводници догодина цели .... Чудя се отново и отново да се смея ли да плача ли. Този наистина ще върне България на рушняците и комунизма ... И още:

Ако може цялата държава да е с вятърни перки, щях да го направя. Като отидеш в Северна България и все едно вечер си в приказките - червените лампички светят, стотици хиляди перки се въртят. Всички инвеститори само за едно говорят - възобновяеми източници - искаме перки и батерии. Добре, искате, по малко пускаме".

"Кога правиш ремонт у къщи? Когато имаш пари"
"С много уважавания професор Веселинов имаме едно несъгласие, защото е клише твърдението, че в условия на криза се правят реформи и се планира. Аз питам приятели - кога правиш ремонт у къщи? Когато имаш пари и даваш на жена ти да прави ремонта, или когато нямаш пари? Когато имаш дългове и дефицит, или когато имаш излишък?", разказа премиерът. Според него златното време за реформи е било през 2008 г., когато държавата е имала излишък от 3-4 млрд. лв.

"Тогава можеш да съкратиш болници, защото като съкратиш болниците, слагаш две-три -пет линейки за каране до следващата голяма болница. Оставяш 120 -130 болници големи и другото го връзваш със спешната помощ - един -два- двеста - триста милиона, колкото трябва, но имаш излишък - вкарваш ги и приключваш със здравната реформа. В момента, когато не ти достигат пари, съкратиш с какво ще го замениш? Реформа се прави, когато има пари, не в безпаричие."

Моята социология си е друга"
"Аз съм оптимист в едно, забелязахте в последните седмици премиерите на колко държави и то сериозни, плюс доклада от Брюксел и ако щете нещата, на които много не вярвам, но когато три - четири социологически агенции потвърдят еднакъв резултат, значи горе долу е така.

"Паметник на глупостта"
Борисов прикани преподавателите да се организират "с автобус", за да посетят Цанков камък.
Аз съм оптимист"
"В момента инженери се връщат - вече над 300 висококвалифицирани специалисти. "Хюлет Пакард"- от 37 държави избра България за развойната си дейност.

"Нека се възползваме като нация, от това че Гърция и Румъния са зле, Португалия, Испания, Ирландия. Сега излезе канцлера и каза, че в България има воля, справят се с престъпността и корупцията. Това го чуват всички, които искат да дойдат и да работят с вас. Да се възползваме от всичко това, бъдете по-големи оптимисти. Аз съм оптимист".

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Борисов: Ако може цялата държава да е с вятърни перки, ще я направя
    #2710587 - 25.10.2010 19:27 [Re: baby12]

"Реформа се прави, когато има пари, не в безпаричие."

Уникален , както винаги

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2710589 - 25.10.2010 19:35 [Re: canon]

canon
На изток от рая

#2710590 - 25.10.2010 19:40 [Re: ]

В защита на Б.Б. ще кажа ,че цитата за перките не е коректен. Ето истинските думи на премиера:

Всички инвеститори говорят за възобновяеми източници на електроенергия, но по 400-500 лв. е разликата в цената с тази от "Козлодуй". Ако може цялата държава с перки ще я направят, само че държавата дотира разликата".

Малко аналогия на запад от България:

Великобритания:

"Планът предвижда закриване на близо половин милион работни места в държавния сектор и предвизвика протести. Дейвид Камерън, обаче, заяви, че няма да отстъпи и че е готов дори да загуби популярността си сред избирателите.

"Предпочитам да загубя изборите, като говоря истината, пред това да ги спечеля, като говоря лъжи". Следващите парламентарни избори във Великобритания са през 2015-та година. "

http://bnt.bg/bg/news/view/39381/kam..._budjeta_na_es

Дейвид Камерън обаче е търкал дървените скамейки в Итън и Оксфорд , а не соц. чиновете в Симеоново.
Аристократ с родословие векове назад , а не отявлен популист с визия която стига най-много до следващите избори.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (25.10.2010 19:49)

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2710598 - 25.10.2010 20:09 [Re: canon]

canon
На изток от рая

#2710599 - 25.10.2010 20:25 [Re: ]

Tи да не мислиш , че на него му е ясно.
Подочул е някоя изпусната реплика от министър Трайков и си приказва.

Като цяло обаче това е вярно:
"Ако може цялата държава с перки ще я направят, само че държавата дотира разликата."

Аз знам за един такъв парк в близост до "Беклемето" и инвеститорите са меко казано с "некоректни" намерения.
Стари ветрогенератори ( знам , че законът все пак го позволява и цената е различна , а то и кое ли не е втора употреба в България) и всичко се цел източване на средства.
Нормално всеки инвеститор търси печлбата по всякакъв начин.

Редактирано от canon (25.10.2010 20:52)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2710602 - 25.10.2010 20:38 [Re: ]

_Arwen_, вятърните мелници се субсидират в целия свят и поне на тоя етап са най-глупавото нещо за правене на ток . В случая евала на Боко, че не е тръгнал на юруш да строи вятърни мелници. Макар, че съм 100% сигурен, че е защото просто е решил да издуха парите някъде другаде .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

canon
На изток от рая

#2710607 - 25.10.2010 20:57 [Re: Reks]

Не се ли оказа , че благодарение на шистовия газ светът ще има още доста години преди да премине масово към възобновяеми източници на енергия ?
Това едва ли се харесва на някой лобита , защото ще е доста по-евтино.
Повече от ясно е и, че тия лобита спонсорират разни екологични организации.

--------------------

Редактирано от canon (25.10.2010 21:13)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2710626 - 25.10.2010 21:40 [Re: canon]

Много хора смятат, че точно екологичните проекти и технологии ще са следващия голям балон, в който ще се налеят мощно пари на данъкоплатеца без да има нищо насреща . Ал Гор е първа цигулка в инвестирането в подобни проекти .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

canon
На изток от рая

#2714611 - 05.11.2010 16:16 [Re: canon]

Дянков разкритикува Федералния резерв
http://dnes.dir.bg/news/banki-federalnia...st-7390553?nt=6

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5885

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.