ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Борисов: Ако може цялата държава да е с вятърни перки, ще я направя
    #2732696 - 27.12.2010 19:42 [Re: baby12]

Ако си сеел ориз за стотина долара на година , а сега в града ги изкарваш за месец , имаш ток и тоалетната ти не е на двора , децата ти не ходят боси ... си е напредък

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2732704 - 27.12.2010 20:47 [Re: canon]

Цитат:

Китайците нямат технологии , но благодарение на това ишлеме прескочиха векове в развитието си .

Тъй тъй, а ние и до ишлемето не можахме да додрапаме поради мъдра политика и умен народ, въпреки заводите, дето си ги имахме готови за това. Е, нали е важно да се смеем на бай Тошо за "таз година полу- догодина цели" и между другото да окрадем квото можем...На ни сега един цЕл и да Одиме да работимЕ на "ишлеме" у чужбина...се нЕкой и това трябва да го прави, деца има да се хранят.

canon
На изток от рая

#2732714 - 27.12.2010 21:39 [Re: Census]

Много работи правим на ишлеме - от парцалки , през автомобилни чарколяци и окабеляване (вкл. за BMW и Audi) та до софтуер

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (27.12.2010 21:49)

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2732729 - 27.12.2010 23:01 [Re: canon]

Цитат:

Много работи правим на ишлеме - от парцалки , през автомобилни чарколяци и окабеляване (вкл. за BMW и Audi) та до софтуер

Нека за Новата 2011 г. да си пожелаем по почина на др. Тодор Живков:
"Таз година ишлеме, догодина хайтек. Да ни е честит 8 март!"

canon
На изток от рая

#2732731 - 27.12.2010 23:10 [Re: Census]

...и за много години

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2732786 - 28.12.2010 07:50 [Re: canon]

Цитат:

Ако си сеел ориз за стотина долара на година , а сега в града ги изкарваш за месец , имаш ток и тоалетната ти не е на двора , децата ти не ходят боси ... си е напредък

Тая тема била пълна с лафове, трябва да я преглежад по-често.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
    #2732955 - 28.12.2010 19:23 [Re: canon]

Какво мислиш за това? Намерих я в превод на бг за да е достъпна/разбираема за всички:

Чанос отново предупреди за прегряване на имотния пазар в Китай

Имотният бум в Китай продължава неутихващия си ход и дори отчита нови върхове, въпреки предприетите от правителството мерки за противодействие със спекулата, коментира хедж фонд мениджърът Джим Чанос, който отдавна предрича срив на китайския имотен пазар.

Цените във водещите 70 града в страната през ноември отчетоха ръст от 7,7% на годишна база, въпреки че правителството нареди на банките да не отпускат ипотеки за купуващи трето жилище, увеличи самоучастието и се закани да наложи имотен данък. Обемът на продажбите през изминалия месец нарасна с 14,5%.

„Много регулации в Китай са направени така, че да бъдат заобикаляни“ – коментира Чанос в интервю за телевизия Блумбърг – „Бумът си продължава неутихващо. Даже се ускорява малко в последните месеци на годината“

Чанос не пропусна да използва любимата си фраза, че Китай се е запътил „с вериги към ада“ заради обвързаността на икономиката на страната с имотния сектор. Милиони апартаменти остават празни в нация, където спекулантите доминират пазара, коментира хедж фонд мениджърът, който преди време описа Китай като „Дубай умножен по 1000“.

Централната банка на страната вдигна изискуемите резерви пред банките на 10 декември за трети път за последните пет седмици, в опит да ограничи притока на чужди капитали и да спре инфлацията, а през октомври вдигна лихвите за първи път от 3 години.

Въпреки че годишният темп на растеж през ноември бе най-бавният от година насам, цените на имотите поскъпват за 18-ти пореден месец, показват данните на националната статистика.

Vanke, която е най-голямата публично търгувана строителна компания, съобщи по-рано през месеца, че е първата строителна компания в страната, която достига годишни продажби от 100 милиарда юана (15 милиарда долара), цел която си бе поставила за достигане през 2014 година.

Чанос, който бе един от първите инвеститори, които вещаеха краха на базираната в Хюстън Енрон през 2001, коментира, че някои китайски строителни компании стават все по-задлъжнели и взимат все повече пари от чуждите инвеститори.

„Всички те изглеждат доста атрактивни от гледна точка на заемането на къси позиции срещу тях“ – коментира Чанос, който е основател на Kynikos Associates LP – „Западният инвеститор ще е този, който ще остане с „имотната торба“ тук“

Много брокери, обаче, остават оптимисти за китайския имотен сектор. Citigroup Inc коментираха миналата седмица, че плановете на държавата да повиши броя на социалните жилища е добра новина за имотния сектор, тъй като правителството иска да създаде „стабилен имотен пазар“, като брокерите на банката остават „бичи настроени“.

„Мнението на Чанос е малко екстремно“ – коментира Глен Руфрано, президент на Cushman & Wakefield Inc., най-голямата частна компания за имотни услуги в света – „Икономиката расте и продължава да расте и е нормално и стойностите на имотния пазар да нарастват. Правителството е наясно с нещата и ги изпреварва“

http://www.spekulanti.com/2010/12/20/%D1...B2%D0%B0%D0%BD/

canon
На изток от рая

#2732987 - 28.12.2010 22:45 [Re: baby12]

Не разбирам китайския пазар

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2732988 - 28.12.2010 22:49 [Re: canon]

Бойковизми 2010

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3505171

"Отсега искам да чакате с метли и снегорини, като падне снежинка, да я хващате във въздуха! Ако прочета: "Снегът пак ги изненада", ще бъда много ядосан" - на заседание на Министерския съвет през декември.

ENJOY!

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

canon
На изток от рая

#2733210 - 29.12.2010 19:18 [Re: Кукера©]

"До 2012 г. ще има метростанция и до "Лозенец"! Правя ти метрото, като дойдеш с твоите приятелки да ги возиш на метро! И всички метростанции са с подземни паркинги. Къде ги тези работи в Берлин!" отговоря Борисов на въпрос на българка, която живее в Берлин при посещението си там през януари
Toва съм го пропуснал през годината

Ето малко и от мен :

"Борисов направи анализ на "войнстващия манталитет и ген" на българина , който се коренял в 13-вековната ни история.
Според премиера ние "искаме мир , но има ли война просто нашите войници са уникални". Затова имаме и шампиони в бойни спортове.
"Просто самата конструкция на българите - здрав труп , нисък център не тежестта...Вижте , че почти всеки който се подстриже късо , прилича на борец" заключи той.

В-к "Труд" 27.12.10

--------------------

Редактирано от canon (29.12.2010 19:19)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5991

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.