ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: Борисов: Ако може цялата държава да е с вятърни перки, ще я направя
    #2742269 - 22.01.2011 16:18 [Re: Reks]

Може и да има резон в думите ти по принцип, но Родос е едно от най-слънчевите места в Европа, с 310-315 слънчеви дни в годината отстъпва вероятно само на Кипър (макар, че някъде четох май, че беше на първо място). И вятър не липсва почти, напълно тихите дни са голямо изключение, по-голямо може би и от облачните, та може и да си е далавера. Преди соларните и вятърните генератори тока се осигуряваше единствено от една ТЕЦ, която работи с някакъв мазут, който се кара от другаде, и покриваше нуждите и на съседни о-ви.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2742274 - 22.01.2011 16:23 [Re: Shogoun]

Покани го най-накрая Рекса на нЕкой гръцки остров, да му запее душата. Кво се е стегнАл тука само да праи долари.

Shogoun
костелив орех

#2742869 - 24.01.2011 09:59 [Re: Census]

Точно на въпросния не мога да го поканя, а само да го изкуша със снимки http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2447269/page//vc/1
А на Родос отдавна съм го поканила, но той по някакви причини все се бави

--------------------

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2743061 - 24.01.2011 17:57 [Re: Shogoun]

Простотиите с японците продължават с пълна сила . Как въобще е възможно първо да има толкова тъпи журналисти, после още по-тъпи и крадливи политици и накрая толкова заблуден народ, дето да си ги избира и да го кефят такива новини :
Правим електромобили с ”Тошиба”
Правили били електромобили с Тошиба - все едно на Тошиба им трябват малоумници като нас, за да правят каквото и да било . Това обаче е култово :
Цитат:

При "умните мрежи”, за разлика от сегашните, токът не се излъчва от една централа във всички посоки, а може да се движи и от източника към потребителя, и от потребителя към източника. За да се случи това, трябва специализирана високотехнологична апаратура, която да контролира процесите.
"Когато имате 20% от автомобилния парк като електрически автомобили, може да ги използвате като една огромна батерия за ток. Знаете, най-големият проблем на електрическата енергия е, че тя не може да се съхранява. При такъв парк от електромобили, може да ги зареждате, когато има прекалено много енергия и тя е евтина, и да дават обратно електричество към мрежата, когато тя е скъпа", обясни Трайков.
По думите му до 20% от автомобилния ни парк може да бъде заменен от електромобили, без да трябва да се строят нови централи. За да се осъществи такъв проект е необходимо да се инвестира и в оборудване, и в ноу-хау, и в управлението на процеса, уточни той.

Пак някой се кани да открадне едни милиони или пък цялата история прилича на тази с пистата за Формула 1 .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2743070 - 24.01.2011 18:14 [Re: Reks]

Цитат:

При "умните мрежи”, за разлика от сегашните, токът не се излъчва от една централа във всички посоки, а може да се движи и от източника към потребителя, и от потребителя към източника.

Това го четох още преди няколко години в някаква статия, която обсъждаше ползите от слънчевите панели на покривите на къщите - когато грее повече слънце, излишната енергия може да се продава на местната компания, а когато няма слънце, може да се купува електричество от обикновени източници.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2743071 - 24.01.2011 18:20 [Re: Mimi 1]

Мими, а правиш ли разлика между покрив на къща (стои на едно място) и кола (движи се) ? Отделно няма начин нещо (освен пари ) да се движи от потребител към източник, винаги е от източник към потребител . Това, дето стои на покрива да ти припомня е източник .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2743079 - 24.01.2011 18:39 [Re: Reks]

Ами то не е написано много ясно и не рзбрах, че става дума за коли. Това звучи странно.

Shogoun
костелив орех

#2743146 - 24.01.2011 21:30 [Re: Reks]

Освен това, доколкото знам поне сегашните електромобили имат малка автономност, тоест не могат да акумулират голямо количество, че да остава и за връщане, освен ако не се ползват само за това, а не за автомобили, но пак

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2743277 - 25.01.2011 10:31 [Re: Reks]

Цитат:

През 2007 година България се присъедини към ЕС. Още преди това Япония и България години наред поддържаха изключително добри връзки. Но след присъединяването на България към ЕС, смятам, че Япония и България трябва да заздравят отношенията като партньори, поддържащи основни ценности, затова се съгласихме с вашия премиер днес, изтъкна Наото Кан.

От премиера Борисов разбрах, че България е вратата към ЕС, че България е политически стабилна, а също така, че условията за инвестиции в България са изгодни. Така че - България ще е привлекателна държава за японски бизнес, заключи премиерът Наото Кан.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=753372

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2743294 - 25.01.2011 11:10 [Re: Reks]

Имаме обаче енергийна стратегия http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/01/21/1029046_hubava_no_malko_zakusniala/
Цитат:

В последната редакция за първи път официално се намеква и за възможността от отказа от АЕЦ "Белене" за сметка на изграждане на нови ядрени блокове в АЕЦ "Козлодуй". Не е ясно до колко това е сериозно намерение или служи само като начин да се извадят по-силни карти в преговорите с "Росатом" за постигане на по-добра цена за новата централа. В края на миналата година стана ясно, че руската компания иска оскъпвяне на проекта с 64%. По думите на министър Трайков следващата седмица между НЕК и "Росатом" щели да се проведат преговори за изясняване на претенциите за увеличаване на цената на централата.
Някой неща обаче не се променят.

Да захраним Балканите с ток

Стратегията отново залага на сериозен ръст в капацитета за износ нa електроенергия. Между 2010 и 2020 г. се предвижда 2.5 пъти по-голям експорт. Никъде обаче не са посочени данни кой може да поеме това количество електричество, нито пък дали възвращаемостта и цените си заслужават огромните инвестиции. В момента износът е изгоден поради ниската цена, осигурявана от АЕЦ "Козлодуй" - нещо което не може да продължи вечно. "При свитото вътрешно търсене в момента НЕК печели само от износа", казва Хиновски и допълва, че това е рефлекс, който трудно може да бъде преодолян.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5886

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.