ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
Борисов: Ако може цялата държава да е с вятърни перки, ще я направя
    #2710575 - 25.10.2010 18:51

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/10/2...viaturni_perki/

Б.Б върна, съживи бай Тошовия хумор в БГ политиката. Боко утрепа рибата - честит 8 март мили студенти, тази година завод за полу-проводници догодина цели .... Чудя се отново и отново да се смея ли да плача ли. Този наистина ще върне България на рушняците и комунизма ... И още:

Ако може цялата държава да е с вятърни перки, щях да го направя. Като отидеш в Северна България и все едно вечер си в приказките - червените лампички светят, стотици хиляди перки се въртят. Всички инвеститори само за едно говорят - възобновяеми източници - искаме перки и батерии. Добре, искате, по малко пускаме".

"Кога правиш ремонт у къщи? Когато имаш пари"
"С много уважавания професор Веселинов имаме едно несъгласие, защото е клише твърдението, че в условия на криза се правят реформи и се планира. Аз питам приятели - кога правиш ремонт у къщи? Когато имаш пари и даваш на жена ти да прави ремонта, или когато нямаш пари? Когато имаш дългове и дефицит, или когато имаш излишък?", разказа премиерът. Според него златното време за реформи е било през 2008 г., когато държавата е имала излишък от 3-4 млрд. лв.

"Тогава можеш да съкратиш болници, защото като съкратиш болниците, слагаш две-три -пет линейки за каране до следващата голяма болница. Оставяш 120 -130 болници големи и другото го връзваш със спешната помощ - един -два- двеста - триста милиона, колкото трябва, но имаш излишък - вкарваш ги и приключваш със здравната реформа. В момента, когато не ти достигат пари, съкратиш с какво ще го замениш? Реформа се прави, когато има пари, не в безпаричие."

Моята социология си е друга"
"Аз съм оптимист в едно, забелязахте в последните седмици премиерите на колко държави и то сериозни, плюс доклада от Брюксел и ако щете нещата, на които много не вярвам, но когато три - четири социологически агенции потвърдят еднакъв резултат, значи горе долу е така.

"Паметник на глупостта"
Борисов прикани преподавателите да се организират "с автобус", за да посетят Цанков камък.
Аз съм оптимист"
"В момента инженери се връщат - вече над 300 висококвалифицирани специалисти. "Хюлет Пакард"- от 37 държави избра България за развойната си дейност.

"Нека се възползваме като нация, от това че Гърция и Румъния са зле, Португалия, Испания, Ирландия. Сега излезе канцлера и каза, че в България има воля, справят се с престъпността и корупцията. Това го чуват всички, които искат да дойдат и да работят с вас. Да се възползваме от всичко това, бъдете по-големи оптимисти. Аз съм оптимист".

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Борисов: Ако може цялата държава да е с вятърни перки, ще я направя
    #2710587 - 25.10.2010 19:27 [Re: baby12]

"Реформа се прави, когато има пари, не в безпаричие."

Уникален , както винаги

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2710589 - 25.10.2010 19:35 [Re: canon]

canon
На изток от рая

#2710590 - 25.10.2010 19:40 [Re: ]

В защита на Б.Б. ще кажа ,че цитата за перките не е коректен. Ето истинските думи на премиера:

Всички инвеститори говорят за възобновяеми източници на електроенергия, но по 400-500 лв. е разликата в цената с тази от "Козлодуй". Ако може цялата държава с перки ще я направят, само че държавата дотира разликата".

Малко аналогия на запад от България:

Великобритания:

"Планът предвижда закриване на близо половин милион работни места в държавния сектор и предвизвика протести. Дейвид Камерън, обаче, заяви, че няма да отстъпи и че е готов дори да загуби популярността си сред избирателите.

"Предпочитам да загубя изборите, като говоря истината, пред това да ги спечеля, като говоря лъжи". Следващите парламентарни избори във Великобритания са през 2015-та година. "

http://bnt.bg/bg/news/view/39381/kam..._budjeta_na_es

Дейвид Камерън обаче е търкал дървените скамейки в Итън и Оксфорд , а не соц. чиновете в Симеоново.
Аристократ с родословие векове назад , а не отявлен популист с визия която стига най-много до следващите избори.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (25.10.2010 19:49)

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2710598 - 25.10.2010 20:09 [Re: canon]

canon
На изток от рая

#2710599 - 25.10.2010 20:25 [Re: ]

Tи да не мислиш , че на него му е ясно.
Подочул е някоя изпусната реплика от министър Трайков и си приказва.

Като цяло обаче това е вярно:
"Ако може цялата държава с перки ще я направят, само че държавата дотира разликата."

Аз знам за един такъв парк в близост до "Беклемето" и инвеститорите са меко казано с "некоректни" намерения.
Стари ветрогенератори ( знам , че законът все пак го позволява и цената е различна , а то и кое ли не е втора употреба в България) и всичко се цел източване на средства.
Нормално всеки инвеститор търси печлбата по всякакъв начин.

Редактирано от canon (25.10.2010 20:52)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2710602 - 25.10.2010 20:38 [Re: ]

_Arwen_, вятърните мелници се субсидират в целия свят и поне на тоя етап са най-глупавото нещо за правене на ток . В случая евала на Боко, че не е тръгнал на юруш да строи вятърни мелници. Макар, че съм 100% сигурен, че е защото просто е решил да издуха парите някъде другаде .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

canon
На изток от рая

#2710607 - 25.10.2010 20:57 [Re: Reks]

Не се ли оказа , че благодарение на шистовия газ светът ще има още доста години преди да премине масово към възобновяеми източници на енергия ?
Това едва ли се харесва на някой лобита , защото ще е доста по-евтино.
Повече от ясно е и, че тия лобита спонсорират разни екологични организации.

--------------------

Редактирано от canon (25.10.2010 21:13)

Reks
Evil Guild Member

#2710626 - 25.10.2010 21:40 [Re: canon]

Много хора смятат, че точно екологичните проекти и технологии ще са следващия голям балон, в който ще се налеят мощно пари на данъкоплатеца без да има нищо насреща . Ал Гор е първа цигулка в инвестирането в подобни проекти .

--------------------

canon
На изток от рая

#2714611 - 05.11.2010 16:16 [Re: canon]

Дянков разкритикува Федералния резерв
http://dnes.dir.bg/news/banki-federalnia...st-7390553?nt=6

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2714615 - 05.11.2010 16:25 [Re: canon]

Че то сега всеки критикува федералния резерв - трябва да си баси и малоумника (и/или нобелов лауреат ), за да не видиш, че правят мега глупости .

--------------------

canon
На изток от рая

#2714619 - 05.11.2010 16:28 [Re: Reks]

Да ама като гътнете китайците ще злорадстваш

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2714623 - 05.11.2010 16:36 [Re: canon]

Те китайците ще се гътнат сами - нали знаеш, че това, което сам си направиш никой не може да ти го направи .

--------------------

42224

Регистриран: 25.03.2009
    #2714669 - 05.11.2010 18:36 [Re: Reks]

Цитат:

Те китайците ще се гътнат сами - нали знаеш, че това, което сам си направиш никой не може да ти го направи .

ГГЗ, а?

Is Hu Jintao Really The Most Powerful Person In The World?

canon
На изток от рая

#2717392 - 13.11.2010 10:12 [Re: 42224]

"...една стотна от това, което е построил той (Тодор Живков - бел. ред.) за България и което е направено за тези години, да направим, да постигнем икономическия ръст на тогавашната държава, би било огромен успех за всяко едно правителство."

премиерът Бойко Борисов пред "Нова тв"

в-к Капитал

--------------------

Редактирано от canon (13.11.2010 10:12)

Reks
Evil Guild Member

#2717452 - 13.11.2010 16:31 [Re: canon]

Бе ще си дойдем на думата най-накрая .

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2717547 - 14.11.2010 09:47 [Re: canon]

За каквото и да гласуваме все ще е червено. Няма измъкване.
А раправяше на пенсионерите в Чикаго, че дядо му бил убит "от червен вятър". До къде я докарахме, кух пожарникар-марионетка на комунистите да е българския супер герой Бате Бойко.
Костов също изпълнява червени оръчки. Засичан е с А. Луканов в началото на 90-те, както и не е доказано, че полседния е убит.
Народа простее и хабер си няма за кой гласува. То все тая, де...

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

canon
На изток от рая

#2729765 - 17.12.2010 21:27 [Re: Кукера©]

Тук ГЕРБ едва ли има пръст , но ей такива инвеститори с лопата да ги ринеш :

България си има булеварден цар
http://dnes.dir.bg/news.php?id=7632910&nt=6

Уж имаме най-добрите корпоративни данъци в Европа , а масово инвестират само разни спекуланти и подставени шмекери...
Май инвестицията на HP , ще остане единствената с която да се хвалим за дълги години напред.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2729768 - 17.12.2010 21:34 [Re: canon]

Защото корпоративните данъци не са единственото важно нещо за една инвестиция. На всичкото отгоре корпорациите и без това не ги плащат в голямата си част .

--------------------

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2730263 - 20.12.2010 03:25 [Re: baby12]

Цитат:

Б.Б върна, съживи бай Тошовия хумор в БГ политиката. Боко утрепа рибата - честит 8 март мили студенти, тази година завод за полу-проводници догодина цели ....

А на мене па най-ми-е-било смешно от смешниците, дето я развяват тая фраза. Щото бай Тошо може да не е разбирал от полупроводници, обаче заводи за производството им е направИл. А тия дето 21 години след него управляваха тая държава, освен да ги окрадат тия заводи друго не напраиха. И на всичкото отгоре имат наглостта да му се подиграват.

Reks
Evil Guild Member

#2730391 - 20.12.2010 14:47 [Re: Census]

Цензусе, вече не е работа на държавата да строи заводи - има си частни компании за тая работа, а те не е като да не са направили заводи в БГ. Номера е, че през тия последни 30 г. хората по останалия свят не стояха на едно място, а дръпнаха доста, докато в БГ и обучението и технологията останаха на същите нива и няма как съгласи се, частна компания да дойде точно в БГ и да инвестира няколко милиарда долара в завод за полупроводници от последно поколение. Даже на запад компаниите и страните, които имат подобни заводи се броят на пръстите на едната ръка или най-много на двете. Та България нито има пазара, нито пък човешкия потенциал за да привлече една таква инвестиция. Да не говорим пък, че технология от такъв порядък не е съвсем лесно да се изнесе извън щатите, а БГ няма потенциала да си я създаде сама, нито пък да си я открадне както едно време . Така че бай ти Тошо какво е направил не е точно негова заслуга а просто щастливо стечение на обсъоятелства и мерак за трошене на пари за да се покажем пред останалия свят .

--------------------

Census
just a член

#2732366 - 26.12.2010 08:46 [Re: Reks]

Рексе, това което говориш е много далече от истината и случващото се в Турция, която е европейския еквивалент на Китай за САЩ, само потвърждава моите думи. Но както и да е, не ми се занимава да споря. Фактите обаче няма как да отречеш - заводите, построени през социалистическо време методично и с педантично постоянство се окрадоха и някои люде много пари направиха точно от това. А за останалите к..р както се казва, гастарбайтерство или емиграция в УСА. Това е. Мери Крисмас!

canon
На изток от рая

#2732377 - 26.12.2010 09:55 [Re: Reks]

Баси кви са тия , че ще опровергавват министър Найденов ?
http://www.utre.bg/index.php?option=com_...id=35:ikonomika

Оня ден ни зарадва , че след началото на проверките цените на цитрусите в някой големи вериги дори паднали под борсовата цена ???
Умопомрачителен успех и след края на мандата предполагам , Lidl и Carrefour ще влязат в люта схватка кой да го привлече за главен ценовик

--------------------

Редактирано от canon (26.12.2010 09:56)

Reks
Evil Guild Member

#2732438 - 26.12.2010 16:57 [Re: Reks]

Цитат:

Рексе, това което говориш е много далече от истината и случващото се в Турция, която е европейския еквивалент на Китай за САЩ, само потвърждава моите думи.

И в коя хайтек област Турция е толкова напред с материала ? Нали не си забравил, че разговора тръгна от полу и целите проводници, а не от дънките и Капалъ чарши .

--------------------

Census
just a член

#2732507 - 27.12.2010 01:01 [Re: Reks]

Ами например Бош си изнесе голяма част от производството в Турция. Миеле и др. марки - също. Не говорим за развойна дейност (или по твоему хайтек), говорим за производство. Китай и Турция само произвеждат, не ги разработват нещата... Ако САЩ и западно-европейските държави аутсорснат и научната/развойна дейност, то какво ще остане за тях самите да правят?

Все пак говорехме за завода за производство на полу-проводници, не за БАН, където се правеха разработките по соцвремената, нали? Надявам се да доловиш разликата, че не ми се обяснява повече.

То и затва БАН издухАха супата, щото нЕма заводи, окрадоха ги и затова нЕма пари, оттам и нЕма целеви (платени) поръчки за научни разработки и прилагането им в липсващите вече заводи. Те са си навързани нещата.

Mstivoj
Буфер

Регистриран: 29.10.2006
От: Nodnol, Bulgaria -- rich in an...
    #2732523 - 27.12.2010 03:35 [Re: Census]

Цитат:

Ами например Бош си изнесе голяма част от производството в Турция. Миеле и др. марки - също.

Миле няма завод в Турция:
Заводи на Miele

canon
На изток от рая

#2732566 - 27.12.2010 09:40 [Re: Mstivoj]

Факт е, че Турция има огромно производство и присъстват много от световните марки.
Това важи и за леката промишленост , и за автомобилостроене.

--------------------

Редактирано от canon (27.12.2010 09:40)

Reks
Evil Guild Member

#2732682 - 27.12.2010 18:18 [Re: Census]

Цитат:

Все пак говорехме за завода за производство на полу-проводници, не за БАН, където се правеха разработките по соцвремената, нали? Надявам се да доловиш разликата, че не ми се обяснява повече.

Ние не знам за какво говорим, ама май като говорим и много, много не се разбираме . Та идея си нямам що вкара БАН в цялото уравнение, но аз пак да те попитам - кажи ми едно хай-тек производство в Турция. И само за сведение - хай-тек не е БАН, а е примерно завод на Интел за чипове, на Хитачи за хард-дискове, на Асус за дънни платки за компютри, на Самсунг и разни други за чипове за памет и т.н. Това че някой си е изнесъл производството в Турция, за да му работят на ишлеме като в Китай не е никаква далавера нито за Турция, нито за Китай, защото технологиите не са там. Трябва ли ти евтина работна ръка, за да произвеждаш нещо, това вече е шир потреба, а не хай-тек. Тук не става въпрос нито за БАН нито за ман - на някоя баба като и дам инструкциите и тя ще може да сглобява перални за Бош и за разните други ширпотреби пък даже и Ф-16 ще може да сглоби, ама едва ли някога ще може да го проектира ако ме разбираш какво искам да кажа . СЪщото беше и в БГ, само дето там не ни ги даваха да ги правим на ишлеме, ами си ги крадяхме и то до едно време, докато ни стигаха силиците да го правим. После нямахме сили и да ги откраднем даже .

--------------------

canon
На изток от рая

#2732687 - 27.12.2010 18:42 [Re: Reks]

Китайците нямат технологии , но благодарение на това ишлеме прескочиха векове в развитието си .

--------------------

baby12
ентусиаст

#2732695 - 27.12.2010 19:28 [Re: canon]

По-точно ККП елита, но не и народа, не и обикновения китайски гражданин. Ще ги видим до къде ще я докарат, аз лично съм много скиптично настроен относно поредното азиятско "чудо" еФтино производство на изшлеме дето щяло да "завладее" света "светло бъдеще" и прочее бла-бла-бла на едни хора дето станаха милиардери на гърба на редовия китаец

canon
На изток от рая

#2732696 - 27.12.2010 19:42 [Re: baby12]

Ако си сеел ориз за стотина долара на година , а сега в града ги изкарваш за месец , имаш ток и тоалетната ти не е на двора , децата ти не ходят боси ... си е напредък

--------------------

Census
just a член

#2732704 - 27.12.2010 20:47 [Re: canon]

Цитат:

Китайците нямат технологии , но благодарение на това ишлеме прескочиха векове в развитието си .

Тъй тъй, а ние и до ишлемето не можахме да додрапаме поради мъдра политика и умен народ, въпреки заводите, дето си ги имахме готови за това. Е, нали е важно да се смеем на бай Тошо за "таз година полу- догодина цели" и между другото да окрадем квото можем...На ни сега един цЕл и да Одиме да работимЕ на "ишлеме" у чужбина...се нЕкой и това трябва да го прави, деца има да се хранят.

canon
На изток от рая

#2732714 - 27.12.2010 21:39 [Re: Census]

Много работи правим на ишлеме - от парцалки , през автомобилни чарколяци и окабеляване (вкл. за BMW и Audi) та до софтуер

--------------------

Редактирано от canon (27.12.2010 21:49)

Census
just a член

#2732729 - 27.12.2010 23:01 [Re: canon]

Цитат:

Много работи правим на ишлеме - от парцалки , през автомобилни чарколяци и окабеляване (вкл. за BMW и Audi) та до софтуер

Нека за Новата 2011 г. да си пожелаем по почина на др. Тодор Живков:
"Таз година ишлеме, догодина хайтек. Да ни е честит 8 март!"

canon
На изток от рая

#2732731 - 27.12.2010 23:10 [Re: Census]

...и за много години

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#2732786 - 28.12.2010 07:50 [Re: canon]

Цитат:

Ако си сеел ориз за стотина долара на година , а сега в града ги изкарваш за месец , имаш ток и тоалетната ти не е на двора , децата ти не ходят боси ... си е напредък

Тая тема била пълна с лафове, трябва да я преглежад по-често.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

baby12
ентусиаст

#2732955 - 28.12.2010 19:23 [Re: canon]

Какво мислиш за това? Намерих я в превод на бг за да е достъпна/разбираема за всички:

Чанос отново предупреди за прегряване на имотния пазар в Китай

Имотният бум в Китай продължава неутихващия си ход и дори отчита нови върхове, въпреки предприетите от правителството мерки за противодействие със спекулата, коментира хедж фонд мениджърът Джим Чанос, който отдавна предрича срив на китайския имотен пазар.

Цените във водещите 70 града в страната през ноември отчетоха ръст от 7,7% на годишна база, въпреки че правителството нареди на банките да не отпускат ипотеки за купуващи трето жилище, увеличи самоучастието и се закани да наложи имотен данък. Обемът на продажбите през изминалия месец нарасна с 14,5%.

„Много регулации в Китай са направени така, че да бъдат заобикаляни“ – коментира Чанос в интервю за телевизия Блумбърг – „Бумът си продължава неутихващо. Даже се ускорява малко в последните месеци на годината“

Чанос не пропусна да използва любимата си фраза, че Китай се е запътил „с вериги към ада“ заради обвързаността на икономиката на страната с имотния сектор. Милиони апартаменти остават празни в нация, където спекулантите доминират пазара, коментира хедж фонд мениджърът, който преди време описа Китай като „Дубай умножен по 1000“.

Централната банка на страната вдигна изискуемите резерви пред банките на 10 декември за трети път за последните пет седмици, в опит да ограничи притока на чужди капитали и да спре инфлацията, а през октомври вдигна лихвите за първи път от 3 години.

Въпреки че годишният темп на растеж през ноември бе най-бавният от година насам, цените на имотите поскъпват за 18-ти пореден месец, показват данните на националната статистика.

Vanke, която е най-голямата публично търгувана строителна компания, съобщи по-рано през месеца, че е първата строителна компания в страната, която достига годишни продажби от 100 милиарда юана (15 милиарда долара), цел която си бе поставила за достигане през 2014 година.

Чанос, който бе един от първите инвеститори, които вещаеха краха на базираната в Хюстън Енрон през 2001, коментира, че някои китайски строителни компании стават все по-задлъжнели и взимат все повече пари от чуждите инвеститори.

„Всички те изглеждат доста атрактивни от гледна точка на заемането на къси позиции срещу тях“ – коментира Чанос, който е основател на Kynikos Associates LP – „Западният инвеститор ще е този, който ще остане с „имотната торба“ тук“

Много брокери, обаче, остават оптимисти за китайския имотен сектор. Citigroup Inc коментираха миналата седмица, че плановете на държавата да повиши броя на социалните жилища е добра новина за имотния сектор, тъй като правителството иска да създаде „стабилен имотен пазар“, като брокерите на банката остават „бичи настроени“.

„Мнението на Чанос е малко екстремно“ – коментира Глен Руфрано, президент на Cushman & Wakefield Inc., най-голямата частна компания за имотни услуги в света – „Икономиката расте и продължава да расте и е нормално и стойностите на имотния пазар да нарастват. Правителството е наясно с нещата и ги изпреварва“

http://www.spekulanti.com/2010/12/20/%D1...B2%D0%B0%D0%BD/

canon
На изток от рая

#2732987 - 28.12.2010 22:45 [Re: baby12]

Не разбирам китайския пазар

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#2732988 - 28.12.2010 22:49 [Re: canon]

Бойковизми 2010

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3505171

"Отсега искам да чакате с метли и снегорини, като падне снежинка, да я хващате във въздуха! Ако прочета: "Снегът пак ги изненада", ще бъда много ядосан" - на заседание на Министерския съвет през декември.

ENJOY!

--------------------

canon
На изток от рая

#2733210 - 29.12.2010 19:18 [Re: Кукера©]

"До 2012 г. ще има метростанция и до "Лозенец"! Правя ти метрото, като дойдеш с твоите приятелки да ги возиш на метро! И всички метростанции са с подземни паркинги. Къде ги тези работи в Берлин!" отговоря Борисов на въпрос на българка, която живее в Берлин при посещението си там през януари
Toва съм го пропуснал през годината

Ето малко и от мен :

"Борисов направи анализ на "войнстващия манталитет и ген" на българина , който се коренял в 13-вековната ни история.
Според премиера ние "искаме мир , но има ли война просто нашите войници са уникални". Затова имаме и шампиони в бойни спортове.
"Просто самата конструкция на българите - здрав труп , нисък център не тежестта...Вижте , че почти всеки който се подстриже късо , прилича на борец" заключи той.

В-к "Труд" 27.12.10

--------------------

Редактирано от canon (29.12.2010 19:19)

Census
just a член

#2733221 - 29.12.2010 20:44 [Re: canon]

Цитат:

"До 2012 г. ще има метростанция и до "Лозенец"! Правя ти метрото, като дойдеш с твоите приятелки да ги возиш на метро! И всички метростанции са с подземни паркинги. Къде ги тези работи в Берлин!" отговоря Борисов на въпрос на българка, която живее в Берлин при посещението си там през януари
Toва съм го пропуснал през годината /quote]

Това добре, но ми е интересно да чуя въпрса, все пак...така, извадено от контекста не върви някак...

canon
На изток от рая

#2733235 - 29.12.2010 21:59 [Re: Census]

Щото не четеш внимателно .
Ето го въпроса на българката :

"Защо в някои части на София не е предвидено място за пешеходци?", попита берлинчанка, омъжена за българин, и изрази съжаление, че всъщност й се иска да покаже нещо хубаво на приятелките си в "Лозенец", ама... не може.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2726591

--------------------

Census
just a член

#2733236 - 29.12.2010 22:05 [Re: canon]

Цитат:

Щото не четеш внимателно .
Ето го въпроса на българката :

"Защо в някои части на София не е предвидено място за пешеходци?", попита берлинчанка, омъжена за българин, и изрази съжаление, че всъщност й се иска да покаже нещо хубаво на приятелките си в "Лозенец", ама... не може.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2726591

Еее, айде па и ти сега. Що се правите на три и пеесе...Що за РИТОРИЧЕН въпрос е това? Не можела да покаже нищо хубаво на приятелките си в Лозенец...ами да си стои в Берлин тогава. Тамо навсякъде е предвидено място за пешеходци.

canon
На изток от рая

#2733237 - 29.12.2010 22:07 [Re: Census]

Достойна си за делегацията на Б.Б.
Трябва да те вземе с него , та да отговаряш на кофти въпроси

Всъщност тя иска да покаже не нещо на приятелките си които живеят в Лозенец , а на приятелките си дето ще ги заведе в Лозенец ./ Тоест ще ги води в България . Ама иначе си права , за чий им е да ходят в България ? Сами са си виновни. Бахти и наглите берлинчанки

--------------------

Редактирано от canon (29.12.2010 22:11)

Census
just a член

#2733238 - 29.12.2010 22:09 [Re: canon]

'пселютно. Ставам член немедленно!

canon
На изток от рая

#2733656 - 31.12.2010 10:09 [Re: baby12]

Китай ни задмина по минимална заплата
http://money.ibox.bg/news/id_985075343

За селата нищо не казват , но сигурно скоро и там ще ни задминат

--------------------

baby12
ентусиаст

#2733730 - 31.12.2010 16:27 [Re: canon]

Даааа и 100гр. ориз отгоре на калпак

Яяяя феновете на ККП да погледат малко снимки тука:
Amazing Pictures, Pollution in China
http://business1001.posterous.com/amazing-pictures-pollution-in-china-chinahush

С тия Мао-ви прескоци на петилетки малко ми се чини да ще се се задавят скоро

canon
На изток от рая

#2733735 - 31.12.2010 16:32 [Re: baby12]

То за друга тема , но я гледай тук :

Ватиканът връща обратно благодарствена плоча на Борисов, предназначена за българската черква в Рим

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14743763,00.html

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2739199 - 14.01.2011 22:24 [Re: canon]

Боко май го загази тоя път :
Нов запис: Борисов натиснал да не пипат бирен бос

--------------------

canon
На изток от рая

#2739207 - 14.01.2011 22:36 [Re: Reks]

Boко не загазва, Боко гази
Пак ще се измъкне на вълната на народната любов.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2739209 - 14.01.2011 22:39 [Re: canon]

Еми тогава въпросната любов си го залужава .

--------------------

canon
На изток от рая

#2739212 - 14.01.2011 22:45 [Re: Reks]

Няма спор.
По конкретния въпрос , Мишо бирата е много известен и от мой близък (висш менидджър в конкурентна фирма) съм чувал още по времето на царя , че е голям играч и дори чуждите гиганти в бранша не могат да се справят с него на БГ територия.
Всички в бранша го мразят , защото играе "подло"
Бях позабравил тези неща, но днешната новина веднага ме подсети.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2740222 - 17.01.2011 22:11 [Re: canon]

Айде нова идиотщина - като не могат да решат даден проблем го замазват . Аман от тъпи милиционерщини :
Слагат лимит по три SIM-карти на човек?

--------------------

canon
На изток от рая

#2740466 - 18.01.2011 13:50 [Re: Reks]

То времето на Ц.Ц. е преброено , така че скоро подобни идеи ще отлетят в небитието.

--------------------

baby12
ентусиаст

#2740731 - 18.01.2011 23:10 [Re: canon]

И не само Цецо!

Премиерът ще поиска вот на доверие от парламента
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/01/1..._ot_parlamenta/
Положението в България все повече се запича пак отива на по-зле

canon
На изток от рая

#2740735 - 18.01.2011 23:12 [Re: baby12]

Всички без БСП и ДПС ( те предполагам ще се въздържат) ще подкрепят правителството.
Никой не иска избори точно сега.

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2741914 - 21.01.2011 15:09 [Re: canon]

Това дали може да мине в един от най- куриозните случаи, ако се беше осъществило? Да откраднеш мост!

http://dnes.dir.bg/news/mvr-cherven-brjag-zhelezen-most-7832501?nt=4

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

canon
На изток от рая

#2741919 - 21.01.2011 15:22 [Re: Дзвер]

В Червен бряг , Угърчин и Левски невъзможни неща няма.
Това което за другите е куриоз за тях е ежедневие

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2741928 - 21.01.2011 15:32 [Re: Дзвер]

Къде, къде по-куриозно е да откраднеш кабелите и гайките от стълбовете на 400 киловолта далекопровод, докато той си работи, та ти за един нищо и никакъв мост си се зачудила .

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2741941 - 21.01.2011 15:52 [Re: canon]

Всъщност да. Като си помисли човек, че на теснолинейката Червен брЕг- ОрЕхово, бяха откраднали релси
Гара Левски- пази багажа.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

canon
На изток от рая

#2742075 - 21.01.2011 22:16 [Re: Дзвер]

Да видим :

Toshiba ще строи соларен парк за 1.2 млд. долара край Ямбол

http://dnes.dir.bg/news/japonia-energiyna-efektivnost-energia-toshiba-solaren-park-7829706?nt=6

http://www.asiacleantechgateway.com/toshiba-led-consortium-to-build-large-solar-farm-in-bulgaria/

http://news.smh.com.au/breaking-news-wor...0121-19zqj.html

Засега явно са само проектни намерения , но ако стане това ще е сериозна инвестиция !

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2742077 - 21.01.2011 22:19 [Re: canon]

И на пръв поглед е и доста по-добра инвестиция от Белене .

--------------------

canon
На изток от рая

#2742086 - 21.01.2011 22:43 [Re: Reks]

Според мен всяка западна инвестиция ( макар в случая технически да е източна) допринася за гарантиране на националната ни сигурност.
Никой няма интерес от нестабилност там където в вложил милиарди.

--------------------

42224

#2742112 - 22.01.2011 00:11 [Re: canon]

Цитат:

Фанариотите са по-яки, обаче ==>> Строят най-голямата слънчева електроцентрала в Гърция

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2742152 - 22.01.2011 04:49 [Re: 42224]

Цитат:

Цитат:

Фанариотите са по-яки, обаче ==>> Строят най-голямата слънчева електроцентрала в Гърция

Не било в Гърция, а в света:

Цитат:

Затъналата в дългове Гърция планира изграждането на най-големия слънчев парк в света, съобщи премиерът на страната Георгиос Папандреу, предаде АФП.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2742186 - 22.01.2011 09:53 [Re: 42224]

Какво общо имат фанариотите обаче ?
Да не говорим, че мястото на такова мнение не е тук, особено след като има тема в съседен форум

Ако се вярва на статийте прави впечатление и нещо друго
За Гърция - *Проектът е с оперативна цена от 600 млн. евро и ще има капацитет от 200 МВт*
За България - *за над 100 млрд. йени (1,2 млрд. д.)**с производствен капацитет от близо 50 000 киловата* 50 000 КВ не са ли 50МВ? Май нещо много по-скъпо излиза?

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (22.01.2011 10:01)

canon
На изток от рая

#2742192 - 22.01.2011 10:16 [Re: Shogoun]

Щото ще е с японски части , а гръцкия парк сигурно с гръцки - нали всичко си произвеждат

--------------------

42224

#2742197 - 22.01.2011 10:46 [Re: Mimi 1]

Цитат:

Не било в Гърция, а в света:

Цитат:

Затъналата в дългове Гърция планира изграждането на най-големия слънчев парк в света, съобщи премиерът на страната Георгиос Папандреу, предаде АФП.

То може цялата работа да се окаже като онази с компютрите и компотите

Shogoun
костелив орех

#2742199 - 22.01.2011 10:58 [Re: canon]

Отивам да търся някой да ме погъделичка, та и аз да се засмея

Между другото не знам от къде са частите, но наоколо се понапълни с такива паркове, и в по-малък мащаб и с ветрогенератори

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2742261 - 22.01.2011 16:08 [Re: Shogoun]

Всички екоактивисти - на уличните стълбове .
Казах по-горе, че тая японска измислица има смисъл, но то е само защото Белене поради комисионните ще излезне 3 пъти по-скъпо, от колкото трябва, а и не ни трябват толкова много нови мегавати за поне следващите 10-15 г. Отделно ще се обвържем още по-яко с матушка. Иначе всички такива вятърни и слънчеви измислици са яко прах в очите на простолюдието и яки пачки в джобовете на покровителите на екоактивистите .

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2742269 - 22.01.2011 16:18 [Re: Reks]

Може и да има резон в думите ти по принцип, но Родос е едно от най-слънчевите места в Европа, с 310-315 слънчеви дни в годината отстъпва вероятно само на Кипър (макар, че някъде четох май, че беше на първо място). И вятър не липсва почти, напълно тихите дни са голямо изключение, по-голямо може би и от облачните, та може и да си е далавера. Преди соларните и вятърните генератори тока се осигуряваше единствено от една ТЕЦ, която работи с някакъв мазут, който се кара от другаде, и покриваше нуждите и на съседни о-ви.

--------------------

Census
just a член

#2742274 - 22.01.2011 16:23 [Re: Shogoun]

Покани го най-накрая Рекса на нЕкой гръцки остров, да му запее душата. Кво се е стегнАл тука само да праи долари.

Shogoun
костелив орех

#2742869 - 24.01.2011 09:59 [Re: Census]

Точно на въпросния не мога да го поканя, а само да го изкуша със снимки http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2447269/page//vc/1
А на Родос отдавна съм го поканила, но той по някакви причини все се бави

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2743061 - 24.01.2011 17:57 [Re: Shogoun]

Простотиите с японците продължават с пълна сила . Как въобще е възможно първо да има толкова тъпи журналисти, после още по-тъпи и крадливи политици и накрая толкова заблуден народ, дето да си ги избира и да го кефят такива новини :
Правим електромобили с ”Тошиба”
Правили били електромобили с Тошиба - все едно на Тошиба им трябват малоумници като нас, за да правят каквото и да било . Това обаче е култово :
Цитат:

При "умните мрежи”, за разлика от сегашните, токът не се излъчва от една централа във всички посоки, а може да се движи и от източника към потребителя, и от потребителя към източника. За да се случи това, трябва специализирана високотехнологична апаратура, която да контролира процесите.
"Когато имате 20% от автомобилния парк като електрически автомобили, може да ги използвате като една огромна батерия за ток. Знаете, най-големият проблем на електрическата енергия е, че тя не може да се съхранява. При такъв парк от електромобили, може да ги зареждате, когато има прекалено много енергия и тя е евтина, и да дават обратно електричество към мрежата, когато тя е скъпа", обясни Трайков.
По думите му до 20% от автомобилния ни парк може да бъде заменен от електромобили, без да трябва да се строят нови централи. За да се осъществи такъв проект е необходимо да се инвестира и в оборудване, и в ноу-хау, и в управлението на процеса, уточни той.

Пак някой се кани да открадне едни милиони или пък цялата история прилича на тази с пистата за Формула 1 .

--------------------

Mimi 1

#2743070 - 24.01.2011 18:14 [Re: Reks]

Цитат:

При "умните мрежи”, за разлика от сегашните, токът не се излъчва от една централа във всички посоки, а може да се движи и от източника към потребителя, и от потребителя към източника.

Това го четох още преди няколко години в някаква статия, която обсъждаше ползите от слънчевите панели на покривите на къщите - когато грее повече слънце, излишната енергия може да се продава на местната компания, а когато няма слънце, може да се купува електричество от обикновени източници.

Reks
Evil Guild Member

#2743071 - 24.01.2011 18:20 [Re: Mimi 1]

Мими, а правиш ли разлика между покрив на къща (стои на едно място) и кола (движи се) ? Отделно няма начин нещо (освен пари ) да се движи от потребител към източник, винаги е от източник към потребител . Това, дето стои на покрива да ти припомня е източник .

--------------------

Mimi 1

#2743079 - 24.01.2011 18:39 [Re: Reks]

Ами то не е написано много ясно и не рзбрах, че става дума за коли. Това звучи странно.

Shogoun
костелив орех

#2743146 - 24.01.2011 21:30 [Re: Reks]

Освен това, доколкото знам поне сегашните електромобили имат малка автономност, тоест не могат да акумулират голямо количество, че да остава и за връщане, освен ако не се ползват само за това, а не за автомобили, но пак

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2743277 - 25.01.2011 10:31 [Re: Reks]

Цитат:

През 2007 година България се присъедини към ЕС. Още преди това Япония и България години наред поддържаха изключително добри връзки. Но след присъединяването на България към ЕС, смятам, че Япония и България трябва да заздравят отношенията като партньори, поддържащи основни ценности, затова се съгласихме с вашия премиер днес, изтъкна Наото Кан.

От премиера Борисов разбрах, че България е вратата към ЕС, че България е политически стабилна, а също така, че условията за инвестиции в България са изгодни. Така че - България ще е привлекателна държава за японски бизнес, заключи премиерът Наото Кан.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=753372

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2743294 - 25.01.2011 11:10 [Re: Reks]

Имаме обаче енергийна стратегия http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/01/21/1029046_hubava_no_malko_zakusniala/
Цитат:

В последната редакция за първи път официално се намеква и за възможността от отказа от АЕЦ "Белене" за сметка на изграждане на нови ядрени блокове в АЕЦ "Козлодуй". Не е ясно до колко това е сериозно намерение или служи само като начин да се извадят по-силни карти в преговорите с "Росатом" за постигане на по-добра цена за новата централа. В края на миналата година стана ясно, че руската компания иска оскъпвяне на проекта с 64%. По думите на министър Трайков следващата седмица между НЕК и "Росатом" щели да се проведат преговори за изясняване на претенциите за увеличаване на цената на централата.
Някой неща обаче не се променят.

Да захраним Балканите с ток

Стратегията отново залага на сериозен ръст в капацитета за износ нa електроенергия. Между 2010 и 2020 г. се предвижда 2.5 пъти по-голям експорт. Никъде обаче не са посочени данни кой може да поеме това количество електричество, нито пък дали възвращаемостта и цените си заслужават огромните инвестиции. В момента износът е изгоден поради ниската цена, осигурявана от АЕЦ "Козлодуй" - нещо което не може да продължи вечно. "При свитото вътрешно търсене в момента НЕК печели само от износа", казва Хиновски и допълва, че това е рефлекс, който трудно може да бъде преодолян.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2743391 - 25.01.2011 14:56 [Re: Shogoun]

Имаме никаква стратегия . Единствената стратегия, дето имаме е как някой да вземе едни комисионни .

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2744760 - 28.01.2011 16:22 [Re: Reks]

След цялата държава с перки и ловенето на снежинки във въздуха, сега на всеки ъгъл ще има митничар, граничар, полицай и камера заедно :
Цитат:

Борисоив посочи пред министрите: "В цигарите, включително, ако трябва, да се направят само пунктове, откъдето може да се купуват цигари. И където да сложат митничар, граничар, полицай и камера заедно. И само оттам ще може да се купуват официално цигари. До край ще отидем с тези хора".

Баси, тия хора как въобще съществуват с тая една гънка в мозъка ?

--------------------

Census
just a член

#2744774 - 28.01.2011 16:52 [Re: Reks]

Цитат:

След цялата държава с перки и ловенето на снежинки във въздуха, сега на всеки ъгъл ще има митничар, граничар, полицай и камера заедно :
Цитат:

Борисоив посочи пред министрите: "В цигарите, включително, ако трябва, да се направят само пунктове, откъдето може да се купуват цигари. И където да сложат митничар, граничар, полицай и камера заедно. И само оттам ще може да се купуват официално цигари. До край ще отидем с тези хора".

Баси, тия хора как въобще съществуват с тая една гънка в мозъка ?

Чакай бре, ами че нали точно това иска ЕС, вж. другата тема? НЕма угодия братче...

Reks
Evil Guild Member

#2744781 - 28.01.2011 17:08 [Re: Census]

Какво точно иска ЕС - да сложат тримата глупаци на всички места, където се продават акцизни стоки ли ?
Ако точно това иска ЕС - ами да си ги слагат тогава, няма аз да им плащам заплатите .

--------------------

canon
На изток от рая

#2746746 - 02.02.2011 14:37 [Re: Reks]

Ще влязат в час

ГЕРБ раздаде iPad-и на министрите и депутатите си
http://dnes.dir.bg/news/ministri-gerb-deputati-ipad-7911355?nt=4

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5949

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.077 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.