ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
42224

Регистриран: 25.03.2009
Все повече лекари искат да напуснат страната
    #2726087 - 08.12.2010 22:03

Странно защо ли? Такава хуманна професия, пък 40% ръст на желаещите за една година

Броят на лекарите, които искат да упражняват професията си извън България, е с 40% повече в сравнение с миналата година. Най-предпочитани от лекарите страни са Англия, Германия и Ирландия.

уеб страница

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Все повече лекари искат да напуснат страната
    #2726090 - 08.12.2010 22:09 [Re: 42224]

Защото корумпирани алчни детеубийци нямат място в правова България.
Тук им пари под опашката и отиват да си развяват коня на друго място.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

42224

#2726119 - 08.12.2010 23:05 [Re: canon]

Ама как само ги разкри Ежко Ежков, а?

Не знам точно колко лекари завършват годишно в БГ, но при този темп балансът не става ли отрицателен?

canon
На изток от рая

#2726120 - 08.12.2010 23:09 [Re: 42224]

Не знам колко завършват , но мисля в България са около 30 000.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
    #2726126 - 08.12.2010 23:30 [Re: 42224]

Ами това? И аз да съм и аз ще си обера крушите(не че вече не съм де, но ...). Аман от държавен монополизъм ей 2010 в ЕС са:

Кабинетът бетонира монопола на здравната каса

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/12/08/1007771_kabinetut_betonira_monopola_na_zdravnata_kasa/

42224

#2726143 - 09.12.2010 00:32 [Re: baby12]

Цитат:

Кабинетът бетонира монопола на здравната каса

Е как, те нали също приеха, че средствата на ЗК можели да бъдат ползвани и за други цели - че как няма сега да задължат всеки да им дава кинти

42224

#2726194 - 09.12.2010 05:36 [Re: 42224]

Един на седем българи предпочита да емигрира

08.12.2010Същевременно стана ясно, че един на всеки седем българи е готов да емигрира в търсене на по-добра работа. "Демографската структура на България е една от най-лошите в Европа, не достигат висококвалифицирани работници. И сега има работни места, които остават незаети, защото няма хора, които да отговарят на съответните изисквания. В същото време образованието не подготвя търсените кадри. Дефицитът е най-голям сред техническите специалности, инженери в специфични области, IT-специалисти, мениджъри, медицински работници – лекари и сестри. Не достигат дори работници за чисто занаятчийски професии като водопроводчици, шофьори и заварчици", коментира Надя Василева.

За сравнение, отпреди една година:

28.12.2009
Всеки осми млад българин има намерение да емигрира в близкото бъдеще. Това е един от изводите в годишния доклад за младежта за 2008 година, "забравен" от кабинета на Сергей Станишев и затова приет от Министерски съвет миналата седмица. Над 1\4 на възраст до 34 години пък планират да заминат на гурбет на Запад или "на временна трудова миграция", както е официалният термин. Нов интерес към емиграцията са регистрирали от Националния статистически институт след регистрирания спад между 2002 и 2006 година.
==>>уеб страница

Satoshi
boxing academy

Регистриран: 24.09.2010
От: София
    #2726395 - 09.12.2010 15:30 [Re: 42224]

Един на седем,защото на другите шест не им стиска,не че не са го мислили,ама то се иска дупе за тая работа..
Последно време имам три-четири независими случая,в които хора на по 40-45 години се замислят за емиграция,като се има предвид,че имат фирми и развиват нелоши дейности.
Пиенето и яденето отдавна не са критерий за добър живот...

Satoshi
boxing academy

#2726397 - 09.12.2010 15:34 [Re: 42224]

Цитат:

Не знам точно колко лекари завършват годишно в БГ, но при този темп балансът не става ли отрицателен?

Гледам,че го хапете Цветанов.
Сравнен с Р.Петкоф,Емануил Йорданов и Богомил Бонев си е направо цвете

Редактирано от Satoshi (09.12.2010 15:35)

42224

#2731224 - 22.12.2010 21:11 [Re: Satoshi]

Цитат:

Цитат:

Гледам,че го хапете Цветанов.
Сравнен с Р.Петкоф,Емануил Йорданов и Богомил Бонев си е направо цвете

Цвете е, викаш, ней Ежко, а?

Ама лекарите нещо му са се върло налютили, на Цв.Цв. ==>> Лекарите настъпват: България е в хуманитарна криза, Цветанов да се маха!

Satoshi
boxing academy

#2731425 - 23.12.2010 10:00 [Re: 42224]

Да,за едни може да е черен,но за други отвлечени и малтретирани с цел откуп,ще си остане герой,защото както се разбра последно време акцията за бандата за отвличания тръгва от него.За тези,срещу които е извършено престъпление от тежък характер като отвличане за подкуп и убийство,няма по голямо облекчение от задържане на виновника и даването му под съд.
Миналата седмица се видях с мой познат,който се занимава с не много чисти работи и ми сподели,че така са ги погнали,че се чуди как да не бие на учи.Беше с VW на 20 години,а иначе има бмв за 200к.
Та хората свикнаха,да си правят каквото си искат последните години,и хич да не се крият при управлението на измислени партийни типчета като р.Петкоф и др и като реши някой да сложи малко ред и да изчисти боклука,мнозина ревнаха свикнали с беззаконие от което изкарваха доста пари.Ама като гледам ъкъла на масата в бг,май искат да сложат маргина за вътрешен министър та да се шмърка на богато и народа да се бие по улиците..

Разяснявам ти ги нещата,защото до колкото знам живееш в Америка,а от инфото в интернет едва ли можеш да имаш погледа върху нещата като мен примерно,при условието,че черпа инфо от хора в различни сфери на живота.

canon
На изток от рая

#2731474 - 23.12.2010 12:09 [Re: Satoshi]

Само с полиция нещата не се оправят.
То при Бай Тошо почти нямаше престъпност , но още не може да изплуваме от батака в който ни завлякоха червените...

--------------------

Satoshi
boxing academy

#2731584 - 23.12.2010 15:57 [Re: canon]

Мааааллллеееее,поне от мерак да пиша бързо,съм написал Учи /ебати тапета/ ....както и да е..
Е само с полиция няма да стане ама от някъде трябва да се почне,че който беше една идея по-нахален се беше помислил за глава на престъпна група...малко да ги дисциплинират.То в бг последно време най-вървежно беше да си бандитче,защото никой не ги бръснеше за нищо..
За Бай Тошо нямам какво да кажа,бил съм в детската по това време.Единствения лош спомен ми е,че ми решеха косата като бях на 4-5 години,така на път от едната страна,та приличах на някакъв руски възпитаник...абе рапон отвсякъде...

Best wishes for the New Year

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2731593 - 23.12.2010 16:07 [Re: Satoshi]

Цитат:

,така на път от едната страна,та приличах на някакъв руски възпитаник...абе рапон отвсякъде...

Ми! рапон . Много си е хубава и интелигентна тая прическа- и немците така са били нарешвани и всички културни нации. Ти принц или аристократ несресан на път отстрани виждал ли си? Да не говорим, че световните дизайнери такива прически лансират.
Най- грозна е прическата " на киче" или " кече" не съм сигурна- от това отгоре късичко отдолу дълго и като изсечено на трапец с бръснач. Сори за офтопика

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

42224

#2731670 - 23.12.2010 18:35 [Re: Satoshi]

Цитат:

Ама като гледам ъкъла на масата в бг,май искат да сложат маргина за вътрешен министър та да се шмърка на богато и народа да се бие по улиците..

Маргина за вътрешен, Азис на Културата, Лила за външен... Учиндолския направо за премиер

Цитат:

Разяснявам ти ги нещата,защото до колкото знам живееш в Америка,а от инфото в интернет едва ли можеш да имаш погледа върху нещата като мен примерно,при условието,че черпа инфо от хора в различни сфери на живота.

Мерси, ще съм ти признателен чаак до края на годината

Но да се върнем на темата, мисля, че в твоя пост потвърждаваш част от написаното в статията:
Цялата тази история е прекрасен облик на цялата ни държава. Това е отношението към лекари, наука, култура, докога ще ни настройват едни срещу други. Така тази държава не може да върви напред. Аз не желая да живея в такава държава. Хора, които мислят да управляват по този начин е време да си идат. Искам нация, която работи по правилата, която се вдъхновява от собствените си идеи, а не нация разединена, омерзена, светли празници ни чакат, какво правим в момента", възмути се проф. Милан Миланов.

Т.е. оказва се, че в момента управляващите министри не се различават съществено от проектираните по-горе, съответно и цели професионални съсловия са по-склонни да напуснат тази пародия на държава, вместо да продължават да търпят нечии своеволия и издевателства...

Satoshi
boxing academy

#2731735 - 23.12.2010 20:57 [Re: Дзвер]

Няма да се газираш,имам чувство за хумор,така че май за благородник или принц не ставам,защото не ми отива на път от едната страна,като резан лимон съм..
Последните години се носеше-отпред късо,отзад модерно /главно проектофутболисти/ ,да се залееш от смях,така дългичка на врата,та да му пази да не изстине зимата
Добре,че хората са различни за да е весел живота..

Satoshi
boxing academy

#2731744 - 23.12.2010 21:08 [Re: 42224]

Професора хубави ги говори,но последните години само барборковци по медиите,дори и правоговорещи,така че вече не знам какво трябва да стане та да усетят хората някакъв напредък.
Видно е,че по уверените и способните си преплуват океана и не чакат неволята,като поредното поколение което иска да живее в бг американски живот... .Няма как да стане нали?

"Разяснявам ти ги нещата,защото до колкото знам живееш в Америка,а от инфото в интернет едва ли можеш да имаш погледа върху нещата като мен примерно,при условието,че черпа инфо от хора в различни сфери на живота."

Надявам се,че съм разбран правилно,нали?
Все едно,аз да ти казвам кое,как в Америчко..

42224

#2731793 - 23.12.2010 23:40 [Re: Satoshi]

Цитат:

"Разяснявам ти ги нещата,защото до колкото знам живееш в Америка,а от инфото в интернет едва ли можеш да имаш погледа върху нещата като мен примерно,при условието,че черпа инфо от хора в различни сфери на живота."

Надявам се,че съм разбран правилно,нали?

Разбира се, че правилно си разбран - освен публикациите в онлайн медиите, погледът ми върху текущото състояние на нещата в БГ се базира и на странични сведения, като голяма част от тях са от директна комуникация с различни хора, които познавам и които пребивават там

Та, основавайки се на всичкото инфо, оставам с впечатление, че полицейщината и другарите милюционери, отгоре на досега натрупаните малоумия, май се стремят да досъсипят какво-що докопат...

42224

#2742858 - 24.01.2011 09:34 [Re: 42224]

Не само лекарите, но и броят на хората с други професии, напускащи страната, също се е увеличил ==>> Двойно повече българи намират работа в Европа

Само в кризисната 2008 г. 91 000 сънародници са се преместили в друга страна от ЕС

baby12
ентусиаст

#2743163 - 24.01.2011 22:44 [Re: 42224]

Уау

Председателят на Българската стопанска камара Божидар Данев коментира наскоро, че именно излизането на много хора в чужбина е ограничило безработицата през миналата година. Тя е 9.44% при очаквана 11.40%. Според Данев благоприятната тенденция е резултат единствено от емиграцията, след като в последните 2 години работните места са намалели с 12.6%, т.е. на практика хората няма къде да работят, а в същото време не са и сред регистрираните безработни.
Подобна тенденция отбеляза наскоро и БНБ, която събира данни за паричните преводи на българите, живеещи постоянно зад граница. Парите, които те превеждат на роднините си у нас, постоянно се увеличават. По последни данни - за периода януари-септември 2010 г., общата сума възлиза на 548 млн. евро, или близо 1.1 млрд. лв. към края на 9-месечието. Това е с 25 млн. лв. повече от същия период на м.г. По прогнозни оценки за цялата 2010 г. от българите зад граница у нас трябва да са влезли рекордните 1.4 млрд. лв.

Най-отворен за българи в последните години по линия на различни спогодби е трудовият пазар на Германия. От 2011 г. там облекчиха условията за наемане на сезонни работници, както и за висшисти, подписващи договори по специалността си. Очаква се канцлерът Ангела Меркел да обяви и нова кампания с мото "Елате да работите в Германия",

Ми то в скоро време, кой свестен ще остане да живее и работи в БГ??? Ами и др. ЕС държави като последват примера на Германия? Майкооо ...

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2743233 - 25.01.2011 06:02 [Re: 42224]

Смърфе, вместо да даваш акъли на тия у БГ-то, зЕми си кУпи една пушка, че като гледам, скоро ще ти потрябва. Сега съм в Атланта и бЕло нЕМа!
Както се казва, скоро и у вас.

baby12
ентусиаст

#2744038 - 26.01.2011 21:46 [Re: 42224]

А прочетете това тук:

Лекари масово бягат в чужбина. Бойко и Цецо им биха шута. И на учени…
http://e-vestnik.bg/10931/hirurzi-masovo...-lekari-ucheni/
"26 Януари 2011
e-vestnik

Анестезиолози и хирурзи масово напускат България, съобщи шефът на лекарския съюз. Освен тях има отлив на уролози, ортопеди, травматолози, акушер-гинеколози, педиатри и патоанатоми. След изцепките на Цветанов, вероятно отливът на акушер-гинеколози ще се увеличи.
"

"По данни на Дружеството на анестезиолозите за няколко години от 1500 в България са останали едва 600 анестезиолози. Заплатата на един такъв специалист у нас е 700-800 лева. В Европа – 5-6 хил. евро. "

"А патоанатомите били под критичния минимум - едва 70-80 души в цялата страна."

"И лабораторните лекари в България са само 280. Това е също катастрофа - без тях не могат да се поставят точни диагнози и лекарите лекуват на тъмно."

За какво говорим изобщо??? България?

canon
На изток от рая

#2744057 - 26.01.2011 22:41 [Re: baby12]

Не е само заради Бойко или Цецо...
Просто стандарта който се предлага в Западна Европа е недостижим в България , а ограниченията пред българските специалисти стават все по-малко.
Само след 2-3 години пазара ще е напълно отворен и тогава ще е големия отлив.
Всъщност 5-6 000 евро е доста ниска заплата за анестезиолог. Бих казал всъщност е около 8-10 000 ...

Защо пък да не привлечем и ние китайски , индийски и пакистански доктори , и изобщо образовани спецалисти ?
Не всички от тях могат да се докопат до Западна Европа , а ще са доволни и на България.

--------------------

Редактирано от canon (26.01.2011 22:44)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2744064 - 26.01.2011 22:56 [Re: canon]

Ще привлечете, как няма да привлечете, ама първо трябва да ви направят здравната вноска от 8% на 18%, щото пък кражбите от касата няма как да намалеят, докато е държавна, т.е. обща .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

canon
На изток от рая

#2744158 - 27.01.2011 07:53 [Re: Reks]

Здравни каси се източват яко и в Германия например за което е имало не един и два скандала.
Надписват куп ненужни дейности.
Просто контрола трябва да е на ниво.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2744285 - 27.01.2011 15:51 [Re: canon]

Какъв контрол бе Каноне - това става навсякъде, където са държавни касите. Нали съм казвал, че и тук с Медикейд-а за пенсионерите е същото, защото и той се управлява от държавата. Само за 1 година заминават по тоя начин малко над 70 млрд. долара . Държавата не става за такива неща .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

canon
На изток от рая

#2744365 - 27.01.2011 18:54 [Re: Reks]

E знаеш , че по отношение на държавата сме на едно мнение

--------------------

smug
любопитна

Регистриран: 31.01.2007
    #2747056 - 02.02.2011 21:15 [Re: 42224]

Ето това отвори английските врати за българските доктори
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/politics/article3321919.ece
Преди това пакистанците и индийците бяха завладели здравеопазването в Англия, сега обаче там се дава предимство на ЕС докторите и кой може да познае къде отиват
индийските и пакистанските доктори?

--------------------
Whatever It Takes

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2736

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.