ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: USA vs. Germany
    #2732308 - 25.12.2010 21:45 [Re: Reks]

Цитат:

мозъчните клетки не се размножават като дрънкат простотии

Между другото мозъчните клетки не се размножават изобщо, но пък мрат пущините от стрес и други подобни, та не се вдявайте много тук и не се нервирайте и обиждайте, че лоша работа тая с намаляването

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2733769 - 31.12.2010 18:11 [Re: Shogoun]

хайде пак глупости

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2733774 - 31.12.2010 18:32 [Re: TramposaBG]

Цитат:

хайде пак глупости

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity

Допускам че имащ леки съмнения в аргументацията на Щогун и считаш че зключенията и са изградени само на лични впечатления и отчасти на повърхнотен преглед на популярна литература без да има достатъчна теоретична подготовка която да и помогне да осмисли и анализира информацията?

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2733791 - 31.12.2010 19:03 [Re: TramposaBG]

Такива бяха наистина старите постулати

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (31.12.2010 19:03)

baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
    #2733799 - 31.12.2010 19:27 [Re: hasp]

Харесвам чувството ти за хумор

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #2734028 - 02.01.2011 03:47 [Re: Дзвер]

Цитат:

принципите на пазарна икономика са ми ясни и ги намирам за ок. Но в някои случаи явно не действат.

Не действат само когато се намеси правителството. Точно по тази причина имаме финансови проблеми в САЩ.

Borisio
Нямам представа какъв

#2734030 - 02.01.2011 03:53 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Апропо - я кажи, а какво е значението на думата "спекулант" на английски, според маститите ти източници?

Хвърли един поглед тук, Г-н Тотов:
http://en.wikipedia.org/wiki/Speculation

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2734049 - 02.01.2011 06:27 [Re: Borisio]

Не разбирам как можи да даваш линкове на английски за тотото, амче ний, много от нас де, тоз изик го ни знаими.
Ето го значението на български:
Цитат:

Спекулант е човек, който изкарва пари, като купува определна сума в една валута и след това дебне, докато курса на определената валута се повиши, за да може да продаде закупната сума на по-висока цена. Също е възможно и обратното - да продаде определената сума при висок курс и да изкупи същата сума на по-нисък. Спекулация освен с валути се извършва и на стокови борси, където важи същият принцип. Най-богатия човек на земята в момента - Уорън Бъфет е изкарал половината от състоянието си чрез валутната спекулация.

...и синонимите:
Цитат:

търгаш, гешефтар, далавераджия

взето от TUKA

--------------------

Borisio
Нямам представа какъв

#2734055 - 02.01.2011 07:13 [Re: hasp]

Мен не ме интересува какво е на български, защото това е чуждица,изтълкувана и приета неправилно. Левски е спекулирал с живота си за една революционно-политическа идея. Рискът е живота, печалбата е свободна България. Какъв по-голям риск от този, да заложиш живота си. Колкото за българските скудоумни значения, те са от рода на "протестна демонстрация", което буквално значи "протестен протест" или "манифактурно производство", което значи "производствено производство". Това, че някои комунистически "езикови гении" са наложили каквото им хареса, не значи, че трябва всеки да ги следва. Аз разбирам вашите несъгласия, но те за мен са "thinking in the box":)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2734060 - 02.01.2011 08:05 [Re: Borisio]

Цитат:

Мен не ме интересува какво е на български, защото това е чуждица,изтълкувана и приета неправилно. Левски е спекулирал с живота си за една революционно-политическа идея. Рискът е живота, печалбата е свободна България. Какъв по-голям риск от този, да заложиш живота си. Колкото за българските скудоумни значения, те са от рода на "протестна демонстрация", което буквално значи "протестен протест" или "манифактурно производство", което значи "производствено производство". Това, че някои комунистически "езикови гении" са наложили каквото им хареса, не значи, че трябва всеки да ги следва. Аз разбирам вашите несъгласия, но те за мен са "thinking in the box":)

Друже, с двуседмичен курс по английски в читалището в Тутракан имаш илюзията че знаеш езика? На английски спекулант е "speculator", много рядко уотребявана дума за много сецифична професия. Оставам с впечатлението че имаш предвид "risk taker", но дори и това не е удачно за коментиране на Левски.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6518

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.