ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Re: USA vs. Germany
    #2729323 - 16.12.2010 23:41 [Re: Reks]

Преувеличаваш, драматизираш и от нещо дребно си склонен да създаваш някакви демони за редене на опашки, потници, Китай. Иначе не ми пука дали си съгласен или не с моята теория, аз си я харесвам. Един ден ако стана министър председател, ще наложа много строги закони за прекупвачеството и максималните проценти увеличения от прекупвачи, ще гледам и дали нещата отговарят на стандартите, а не хората да ядат тънки пържолки с големи кокали на цени двойни от места, където уж свиневъдството не е чак толкова популярно, но пък пържолите са като от динозавър.

Цитат:

Ако не можем ние да правим пари, трябва да забраним на всички да правят пари

Това няма абсолютно никаква връзка, както виждаш в Бг хората правят много пари от препродажби на заводи, от еврофондове и тнт. И понеже на малко им пука какво е качеството, важни са парите, затова много хранителни продукти са толкова качествени.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2729324 - 16.12.2010 23:41 [Re: Reks]

Цитат:

Цитат:

Подозирам поредната смешка, защото и първият ти превод на "спекулация" е доволно смехотворен

Смеха е здраве, т.е. радвай се, че имаш възможност да се смееш - аз се радвам .
Speculation

Не ме лишавай тогава от смеха - дай превода си!
Или се поуплаши от първия си опит?

Баце, що не коментираш грешчицата с думичката?
Скромняга, а?

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2729326 - 16.12.2010 23:42 [Re: toto2]

Това че доведения ти баща докато те е налагал с дъската по главата ти е викал гном, не значи че е добра идея да употребяваш такива квалификации в интернет. Но пък от друга страна, имайки предвид че единственото ти място за изява е интернет - това те оправдава. Моля, наричай ме както си харесваш - разрешавам ти.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2729328 - 16.12.2010 23:45 [Re: NVU]

Цитат:

Това че доведения ти баща докато те е налагал с дъската по главата ти е викал гном, не значи че е добра идея да употребяваш такива квалификации в интернет. Но пък от друга страна, имайки предвид че единственото ти място за изява е интернет - това те оправдава. Моля, наричай ме както си харесваш - разрешавам ти.

Сладурко многоучени - ти си гном не защото някой те е нарекъл така, а защото по един малоумно-гномски начин се опитваш да плюнеш по Апостола.
Доказан гном си, демек

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2729330 - 16.12.2010 23:51 [Re: Дзвер]

Цитат:

Един ден ако стана министър председател, ще наложа много строги закони за прекупвачеството и максималните проценти увеличения от прекупвачи,

Явно не си запозната и коя институция в една държава като България прави законите .

Я тогава да те питам - кой според теб трябва да решава, че е ОК да купиш една дъвка за 5 ст. и да я продадеш за 10 ст, но не е добре да я продадеш за 11 ст. И как така във втория пример си прекупвач и лош спекулант, а в първия си честен търговец ? И след като държавата облага надценката с данък (ДДС), т.е. казва че е ОК да има надценка и колкото по-голяма, толкова по-добре за държавата как ще стане така, че да каже сега по-малката надценка е по-добре. И как да обясни после на пенсионерите, че понеже им е направила цените по-ниски->по-малко ДДС в хазната то и пенсиите трябва да станат по-ниски или поне да не се индексират всяка година ?

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Reks
Evil Guild Member

#2729332 - 16.12.2010 23:52 [Re: toto2]

Цитат:

Или се поуплаши от първия си опит?

Не съм се уплашил нито от първия си опит, нито ако трябва да последва втори. Но ако ти смяташ, че имаш по-добри преводи и обяснения можеш да отговориш и ти на въпроса, дето зададох на Дзвер в горния си пост .

--------------------

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2729333 - 17.12.2010 00:08 [Re: toto2]

Цитат:

се опитваш да плюнеш по Апостола.

Ако се опитвам да заплюя някой, бъди сигурен че така ще го направя че всички да разберат и ще му държи топло за дълго. Ти си добър пример за това.

Относно Левски - в случая и за секунда не ми е минавало да плюя по Апостола, напротив - той е достатъчно на високо за мен, за да мога хем да го уважавам, хем да споменавам делото му като непоклатим пример какво значи да се направи нещо добро! Това че намирам прилика в това което той е направил, с това което прави малкия магазинер, носейки хляб на бабичките в планинското село може и да не е видимо за теб, но не ти позволява да се държиш като простак.

Reks
Evil Guild Member

#2729338 - 17.12.2010 00:29 [Re: NVU]

Ако трябва да задълбаем още по-надълбоко, то пък аз даже не различавам делото на Левски от това на спекулиращите търговци, защото противно на мнението на toto2, че Левски се е борил за идеи, то тези идеи в основата си са били точно някой да стане по-богат (бедните) и някой друг да стане по-беден (изедниците чорбаджии). Така че, като резултат идеологията на Левски (както и всяка друга идеология) е целяла да се постигнат точно материални блага за едни и материални загуби за други.
Съвсем отделен е пък въпроса, че в случа спекулант се употреби за някой, който в никакъв случай не спекулира (т.е. не поема риск) а се облагодетелствува със сигурност на база създадено положение (единствен магазин в селото). Т.е. той е примерно използвач, но не и спекулант. Ако пък сега ми кажат, че е поел риск с високите цени, то тогава вече пък изчезва проблема, заради който Дзвер иска да ги регулира. Така че аз имах против да използват думата "спекулант" за някой, който не е такъв и изведнъж долетя toto-то да ни обяснява как между възвишените идеи на Левски и гадните спекуланти-търговци нямало нищо общо. Няма грънци - всяка една революция е била точно за да се преразределят материални блага. От как свят светува е така и така ще си и остане. Идеологиите като такива са само за простолюдието да им се връзва и да указва безплатен съпорт на идеолозите . Личи си от 100 км, че нашия човек е учил във Франция .

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2729339 - 17.12.2010 00:30 [Re: Reks]

Първо благодари, че отделям време да те просветя, второ примерът ти с дъвката не е коректен.
В статията, която ти посочи, никъде не се споменаваше, че ще следят цени на дъвки, близалки, сос за кетчуп и продукти, които не влизат в първа необходимост.
Малко объркано ще го напиша вероятно, защото бързам. Хората са измислили социален минимум, някаква социална пенсия или заплата, също така в разни статиски по измерване на потребителска кошница, влизат определени продукти. Когато някой от продуктите, влизащи в социалния минимум, от първа необходимост рязко вдигнат цените си по празниците, това е спекула. И не става дума нито за конкуренция, нито за пазарна икономика. И не го намирам за особено умно. Иначе не си обяснявам факта що по Коледа по света има Коледни намаления.
Разбра ли сега- става дума за определен тесен набор хранителни продукти за определен срок, когато българинът е свикнал поне малко да се види като човек. През останалото време никой не ги е спрял да се конкурират.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Reks
Evil Guild Member

#2729340 - 17.12.2010 00:35 [Re: Дзвер]

Цитат:

В статията, която ти посочи, никъде не се споменаваше, че ще следят цени на дъвки, близалки, сос за кетчуп и продукти, които не влизат в първа необходимост

Ти на тъпа ли се правиш или наистина си такава - не вярвам наистина да си толкова тъпа ? Дъвката е измислен пример и ако толкова ти е трудно да разсъждаваш с дъвка във въпроса, то си го смени тогава с пържола, хляб, мляко или там по твой избор, която стока смяташ подходяща за пример да ми обясниш до колко процента е спекула и до колко честна търговия . Баси, днес е някакъв невероятен ден в тоя форум .

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6656

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.