ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
Re: България - устойчиво корумпирана страна
    #2736059 - 06.01.2011 21:14 [Re: Дзвер]

И на двамата почти нищо не ви се разбира какво искате да кажете и докажете!

Истината за здравеопазването в БГ е: Една не работеща, извън всякаква логика и правила пост-комунистическа държавна система на равни и по-равни другари това е! Не мога да ви разбра и двамата за какво говорите изобщо!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2736061 - 06.01.2011 21:22 [Re: baby12]

Е аз какво съм виновна, че ти не разбираш?
Цензуса твърди, че новата система е добра и социална. Аз му казвам, че в случая с това въведение не е добра и не е социална. И че или трябва да стане като в други страни- задължителните здравни осигуровки ти осигуряват безплатно лечение в държавна болница без да доплащаш за ИЗБОР на лекар или ако искаш по- доброто, фирмите си имат допълнителни здравни осигуровки като всяка има сключен договор с определена здравна каса или как там е термина, която се обслужва от частна болница и включва определен пакет услуги. И колкото повече ти е висока тази частна вноска, толкова по- висок стандарт на здравеопазване. Но тъй като досега това не го е имало, смятам че от раз да въведеш точно пък избор на лекар да е незнам колко си пари е геноцид спрямо много голяма част от българското население. Защо не одобрявам подобно решение, съм изброила по- нагоре.
Сега разбра ли?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
    #2736065 - 06.01.2011 21:30 [Re: Дзвер]

Аха значи спорите коя от двете форми на комунизма е "по-добрата" за БГ другаря - държавно-социалната или тоталитар-социалната ааахъм сега ви разбрах спатиите.

Ами, че вие другари спорите за двете страни на една и съща монета ...

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2736066 - 06.01.2011 21:35 [Re: baby12]

Еми, Венсеремос, другарю определител!
Чудно дали не е тежък излишен товар човек да запълва мозъка си с толкова тоталитарна терминология освен ако не му е присърце.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2736118 - 06.01.2011 23:36 [Re: NVU]

Цитат:

Цитат:

1.2% от населението на БГ ако не се лъжа, че не ми се връща да му търся поста.

Еми много ясно. Сега доктора те пита - ако искаш фактура за рушвета, ще ти струва 700лв. Ако искаш без фактура в брой, "само" за 500 лв доктор Георгиев и екипа му ще са на ваше разположение.

Дори и така да е, поне нЕма да е 2000 лв. В някакви разумни граници се разполагат рушветите, то е ясно.
В България хората не могат да живеят, без да дават и да получават рушвет. Това си е част от манталитета.
Понякога работи, понякога - не. Обаче ще им дойде акъла, точно заради подобни случаи с майката на нобс. Когато човек си плаща легално, има право да изисква това, заради което си е платил. Колкото повече е платил легално, толкова повече може да изисква легално взамяна.

~!~
Нерегистриран

#2736143 - 07.01.2011 03:46 [Re: Reks]

""избор дали да ти влезне присъдата в сила""
че то и сега ги има тез опций ве Рекс! Ама менюто се раздава от определени келнери на определени клиенти!

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2736152 - 07.01.2011 06:26 [Re: Census]

Census,

Цитат:

В България хората не могат да живеят, без да дават и да получават рушвет. Това си е част от манталитета.

Нали искаме да се променят нещата, тогава и този манталитет трябва да се промени. Хората трябва да разберат, че в крайна сметка тези рушвети / пари под масата в дьлгосрочен план работи против тях и качеството на услугите които получават. Ти самият беше казал по-горе, че по този начин сами си затварят вьзможностите легално да тьрсят правата си в случай, че има грешка или немарливост от страна на доктора при който са били.
Тази новост е научавам от форума (за тези 700 лева), не мисля, че това е решението.
Найстина се показва една безпомощност и некомпетентност от страна на управляващите да оправят батака в бьлгарското здравеопазване.
Едно от основните неща на който трябва да наблегнат управниците е да има наказуемост за доказани немарливи грешки и безхаберие от лекарския персонал, повечето от останалите неща сами ще си дойдат по местата с времето.

Като говорим за това искам да попитам дали в Бьлгария лекарите имат застраховки да ги покриват при случай, че са сьдени за щети.
Горе ми направи впечатление ужасно ниския процент на заведени дела срещу некадьрни лекари в Бьлгария.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2736155 - 07.01.2011 06:47 [Re: venturer]

Цитат:

Като говорим за това искам да попитам дали в Бьлгария лекарите имат застраховки да ги покриват при случай, че са сьдени за щети.
Горе ми направи впечатление ужасно ниския процент на заведени дела срещу некадьрни лекари в Бьлгария.

Имат застраховки.
Ами точно за това говорим - хората в БГ не съдят лекарите. Дали от страх, дали защото са доволни от тях или за да не се главоболят или защото смятат, че не могат да намерят справелдивост, не зная.
Това определено трябва да се промени.
Но ако си проследила разговора до тук, от последните страници на темата може би си разбрала, че хората не вярват във възтържествуване на справедливостта в България априори. Не е като да са опитали да потърсят такава и после, ако не са намерили да се отчайват. Не, не са потърсили, но по принцип не вярват.
Ходенето по телевизии и вестници, говоренето по форуми и разтръбяването на някой случай не го решава. Решението може да се търси само по съдебен ред. С това обаче, на българите някак не им се занимава.
Питам се, ако някой наистина мисли, че е прав, защо все пак не си даде шанс и не си потърси правата по съдебен ред? Все пак е въпрос на принципи. Единственото, което ми идва на ум като отговор е, че явно не е сигурен че е прав и смята, че ще загуби в съда.

Веднага ще се намери някой да каже, че воденето на дела е свързано с пари. Така е, да. Но от друга страна, ако наистина човек вярва, че е прав и е сигурен, че ще спечели делото знае, че разходите ще му бъдат върнати и дори ще получи финансово и което е по-важно, морално удовлетворение.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2736157 - 07.01.2011 07:04 [Re: Census]

Цитат:

Единственото, което ми идва на ум като отговор е, че явно не е сигурен че е прав и смята, че ще загуби в съда.

Другата по-вероятна причина според мен.. хората нямат никаква вяра в сьдебната ни система.

Сьгласна сьм с теб, хората в Бьлгария трябва да бьдат по-взискателни кьм услугите които получават, не само медицинските такива.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (07.01.2011 07:07)

~!~
Нерегистриран

#2736158 - 07.01.2011 07:20 [Re: Census]

Прав си ама, нали и съдията ще иде при тоз лекар после или в тази болница! Едните копуват другите и обратно - за съжаление е така!
това няма да се промени скоро! както каза на едно място и тук и там и където и да било има и добри и лоши примери! Мога да ти дам добри и лоши примери както за тук, така и за БГ така и за Германия. Никъде няма съвършенство в предлагането на определени услуги! Никой не може да ме убеди, че там където живее лекарите са на 100% перфектни. И снай-добрата застраховка могат да те вкарат в такива филми, че свят може да ти се завие независимо на коя точка на земното кълбо! ( за луната незнам щот не съм ходил)!
Спорите за това на кой кравата е по зелена!
Истината е да намериш подходящия лекуващ лекар ( ако не е много късно и около теб мирише на цветя)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.021 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.