ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
Re: България - устойчиво корумпирана страна
    #2736162 - 07.01.2011 07:31 [Re: _Валентин_]

Така си е. НЕма да оправимЕ света, ми дай наздравичката.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
~!~
Нерегистриран

#2736164 - 07.01.2011 07:37 [Re: Census]

Цитат:

Така си е. НЕма да оправимЕ света, ми дай наздравичката.

Секи луд с номера си! Онея в Гърция цоцат пари, не връщат и си замерят посолствата и институцийте с камъни. Онея над нас Румънците изиграха театрото преди време с пушките и сега чекат да легализират по тъмните в обществото в някоя западна държава. Само на запад са най добре - кръчмите им са пълни, улиците им са асфалтирани и не искат с европата.
Та всички треба се допълваме. Ако я няма циганията в бг се губи чара. А и ше треба да закрият " Живот в САЩ" щот само за бг се говори в него. но не и за САЩ!

Редактирано от _Валентин_ (07.01.2011 07:37)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2736169 - 07.01.2011 08:04 [Re: _Валентин_]

Валентин_

Цитат:

Никъде няма съвършенство в предлагането на определени услуги! Никой не може да ме убеди, че там където живее лекарите са на 100% перфектни

Рабира се, че няма перфектна система, издьнки се случват навсякьде, ама нали се стремим кьм тази кьдето те са най- малко и кьдето има работещи механизми за тези който имат нужда да потьрсят правата си.

Прави ми впечатление, че всяка една тема обсьждаща проблем в Бьлгария приключва с нещо от рода..ами никьде няма перфектно или ти пьк да не си мислиш, че еди кьде си не стават такива неща...и хората се успокояват в Бьлгария, изведньж проблема става приемлив и.. кервана продьлжава да си вьрви по енерция.

Ето виж чрез този си пример изниква пак наболелия проблем с корупцията в Бьлгария и най вече с мащабите и колко е пропила в ежедневието на бьлгарина. (това последното в случай, че пак се сравнява с корупцията навьн)
Що аз не ида тук да подкупя било я сьдия, я полицай или сега се замислих да отида и размятам пачки с пари по болниците...чак не мога да си представа реакцията на докторите сьс сигурност ще ме приберат

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (07.01.2011 08:09)

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2736172 - 07.01.2011 08:13 [Re: venturer]

Българина има самочувствието и манталитета на бедняк.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2736192 - 07.01.2011 09:21 [Re: Census]

Мм, аз като че ли нямам такова впечатление. Не би трябвало така да се чувстват.
В каква врьзка го казваш това?

Според мен не е манталитета на бедняк (ако това е истина), който им пречи да променят живота около себе си, а по-скоро манталитета наследен от комунистическо време, че все някой друг ще се погриже и свьрши работата.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

kaprizna
ентусиаст

Регистриран: 15.12.2010
    #2736214 - 07.01.2011 09:55 [Re: Census]

Сега вече не си прав. Съдебната система в България е по-голям батак и от здравната. При случая с починалата от сепсис след секцио жена, почти две години не могат да намерят експерт акушер-гинеколог. Гарван гарвану око не вади. При другия случай на жена, на която са премахнати всички детеродни органи след неуспешно секцио вече 4 (ЧЕТИРИ) години не е започнала проверка по случая. Тези хора искат да осъдят виновните лекари. Дали ще успеят?! И ако да, след колко години ходене по мъките?! И ако все пак осъдят виновният лекар, каква мислиш ще му е присъдата?! Аз ще ти кажа - най-много мизерна сума, която лекарят ще вземе от един пациент, а той ще продължи необезпокояван да осакатява.

--------------------
Искам цвете, едно, но сега...

baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
    #2736408 - 07.01.2011 18:06 [Re: venturer]

А така да си дойдем пак на думата! Пак опряхме до това за което говоря. Ама нейсе със стари ....и нов бардак не се отваря .... така и с всички преписани укази, програми, системи, закони и т.н. у БГ Иска се - познаване, изучаване и говорене за близкото ни минало. Изучаване на истинската ни исторя кога, как и защо е така у нас и т.н. Обръщане не внимание към напредналите западни държави с млади хора на всякъде преди това ДС лустрация и така дето се вика почва се от А и Б а не ама този случай така онзи онака и други глупости почва се из основи на ново а не със коми дс внуците във власта и навсякъде ...

Венсеремос другари ... докато това не бъде припознато публично и говорено за него редовно всичко в БГ ще се проваля, проваля се в момента и ще е обречно на провал в бъдеще и в зародиш! Лъжа ли?

п.с. и да добавя гледам/чета пак сте го докарали в края на темата до - наздраве, и другаде е така, вси са маскари и - е та ние ли ще опрвим света - все черти наследство от комунизма - сори, но това си е жертвички сте на строя ...

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2736479 - 07.01.2011 21:51 [Re: canon]

Едва ли само Гърция е прецакана, а иначе можем само да гадаем какви биха могли да са последиците Определено обаче всеки би се почуствал по-добре ако примерно му бяха платили репарациите или геноцида

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2736486 - 07.01.2011 22:15 [Re: Shogoun]

Е колко години искате още да ви плащат ?
Плащат ви от десетилетия ...милиарди...много милиарди.
На практика почти всичко освен камъните , слънцето , морето и рибата в него дължите на тях.

П.С. Би ли споделила нещо за икономиката на Родос, какво произвеждате , къде изнасяте ...такива неща.

Редактирано от canon (07.01.2011 22:20)

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2736507 - 07.01.2011 22:46 [Re: canon]

Е, айде стига с тези силни думи и този популизъм
Ако не се занасяш за Родос може и да ти отговоря

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (07.01.2011 22:47)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5011

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.