ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Amplifier
почетен член

Регистриран: 06.05.2002
От: Sofia, BG
Re: Calypso
    #28154 - 09.05.2002 06:33 [Re: ·- -· -· ·-]

Сития на гладния кога е вярвал начи...? :)
Иска ми се да отворя конкурс вече за най-патриотично настроен българин в US. Първа награда ще е обиколка на кърджалийски регион с раздрънкан москвич и демонстрация на фразата "кон боб яде ли" :)
Весел ден ти желая!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
trifon
член

Регистриран: 16.04.2002
От: USA
Re: 99 Причини да...
    #28156 - 09.05.2002 06:49 [Re: Amplifier]

Извинявай тогава. Не видях, че не си го писал ти.
Все пак ще ти дам една тема за размисъл. Кой е бил по-щастлив:
Среден жител на планетата от 21-ви век, който си има цветен телевизор, автомобил, мобифон и т.н или Юлий Цезар, който е нямал никое от тези неша. Всичко е въпрос на гледна точка.

trifon
член

Регистриран: 16.04.2002
    #28158 - 09.05.2002 07:00 [Re: Amplifier]

Човек може да изброи 99 точки поради които не иска да живее някъде, независимо къде живее.
Аз живея в САЩ и мога да изброя много повече от 99 точки. Въпроса е не да търсим оправдание за нашето положение в обществото а да направим нещо за да подобрим това положение. Човек може и в България да постигне нещо, само че по-трудно, но в никакъв случай невъзможно.

МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
    #28163 - 09.05.2002 08:19 [Re: Amplifier]

Едното е за сметка на другото. Никъде няма идеално място както изглежда.
Ама който както си го направи, нали така? ;-)

rgrdz,
.\\ишо

teamwork, n.: Having someone to blame.

--------------------
.\\:):

kandidat
пристрастен

Регистриран: 20.11.2001
От: down under
    #28170 - 09.05.2002 10:41 [Re: Мишо]

Mnogo razgorechten debat. Nie ci biaxme v BG prez 2000. Triabva da priznaia che poveche nablegnaxme da ce vidim i pomognem na blizkite a i nie camite biaxme mnogo preymoreni ot vcichki odicei koito imaxme predi tova.
Taka che ne cme ce dokocnali do problemite na bolchinctvoto xora cigyrno ne im e lecno kato ce ima predvid za kolko rabotiat i kakvi ca tzenite, no cachto ni napravi vpechatlenie che i zavedeniata ca vechno palni xorata ca dobre oblecheni i da vi kaja nimoga ne cam rabotila tolkova mnogo i pod takova naprejenie kakto tyk.
Ta chovek pecheli edno za cmetka na drygo i vceki triabva da ci rechi kolko icka da dade ot cebe ci i kakva tzena da plachta.
Az cam chyvala i moi poznati da kazvat " A kade chte xodia cega na drygo miacto pak to ezik ne znam" prichini mnogo i da ctoich v BG i da e napycnech. Mai ca poveche da e napycnech za jaloct.

Cheers

Mistakes are a fact of life.
It is the response to error that counts.

......
Нерегистриран

Re: Не станем ли офшорка просто изчезваме
    #28177 - 09.05.2002 11:11 [Re: Amplifier]

Знам, че България няма да стане офшорна зона за голямо съжаление.
Виж аз съм проучвал въпроса с прогнозирането на икономическото развитие на България и мога да ти кажа, че най смелите оценки са, че ще достигнем стандарта на живот на една Португалия или Гърция след около 25-30 години. Това ако нещата се развиват със сегашния темп и с доста оптимизъм.
Найстина са ни притиснали като с клещи за да не можем да станем офшорна зона. Защото ако станем такава зона то милиарди долари от Европейския съюз а и от целия свят ще потекат към нас като буйна река. А на евро бюрократите хич не им харесва да бъдат източвани. Те искат да източват те, да бъдат икономически и енергиен център те, а не някакви си там в периферията да им мътят водата. Всичко опира до пари, разпределение на благата и власт.
Дори Светослав Гаврииски го признава това, че ако България успее да стане офшорка тук ще настане рай при това за отрицателни срокове............ Има противници да, ама те тия противници едва ли са живели някога в българската провинция. Да видят какво пустош става там. Отрицателните мнения са главно за това да не не конфронтираме с Европа защото сега силните на деня са те и никой няма да ги спре да си измислят или направят някаква причнина и да дойдат със оръжие тука уж да правят "хуманитарна" операция. Това е или им играем по икономическата свирка и тази на МВФ или разбунтуват малцинствата и ни вкарват в криза, когато си поискат.

В основата на повечето проблеми стоят ниските доходи на населението. Ето ти една приблизителна прогноза как ще растат средните доходи на населението, ако България продължи да се развива със сегашния си темп от около растеж 5-6% годишно към БВП/много оптимистично/В ляво са при този растеж а в дясно са доходите ако станем офшорка:

2003- 200лв.............200лв./офшорен вариант/
2004- 220................240
2008- 310................350
2010- 340................420
2015- 380................580
2020- 430................660
2030- 520................800
2040- 600...............1200

Ако всички данъци до 5-6г тотално не паднат с пъти то вероятността България да изчезне в близкото бъдеще е огромна. Ако продължим със сегашния си темп то вървим на там да станем една селска периферия на Европа обезлюдена от емиграция и отрицателен прираст и със сигурност към 2025 със 55% от населението цигани и турци. Не съм расист ама това на нищо не прилича един циганин да прави по 15 деца и да живее на социални помощи
Просто ни манипулират здраво и даже нямаме управници и с достатъчна воля да се противопоставят. Симеон просто лиже задниците на западните бюрократи.
Трябва управник със зрава ръка- да удари по масата и да не слуша никой освен желанията на българския народ. За съжаление няма да стане туй и затова ще емигрирвам аз да се спася от тоя ад тука.

·- -· -· ·-
·- -· -· ·-

Регистриран: 30.11.2001
Re:.......
    #28186 - 09.05.2002 11:55 [Re: Анонимен]

аз го казах с ирония
ако не си разбрал /май не си/ :))

calypso

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
Re: 1 радикален вариант
    #28213 - 09.05.2002 13:47 [Re: Amplifier]

А къде е Васко кръпката и от кога?

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Анонимен
Нерегистриран

#28257 - 09.05.2002 17:17 [Re: ......]

Kakvo tochno razbirate pod "offshore-na zona"? Stoto na mene mi se struva cha dori ne znaete za kakvo stava duma.

"Offshore" e chast ot ot edna strana kojato se polzva s oblekchen mitnicheski i danychen rezhim, v sravnenie s ostanalata chast na stranata.

T.est. Vyzmozhno e stoto, da kazhem Burgas, da byde objavena za "offshorna zona". Kato mitnicheskata granica na BG se izmesti navytre v konitnenta, ne "na pristanisteto" kakto e sega a da kazhem 20 km po-navytre. Tova ste byde dobre za Burgas ( dali ste e dobre za BG ne znam ).

Kak tochno obache cjalata BG ste stane offshore? Na kogo ste byde bulgaria offshore, kato chasto ot koja strana?

Nai blizkoto koeto BG mozhe da napravi do offshore, e da namali danycite i mitata. Samo che te mogat da se namaljvat samo donjakyde, sled tova dyrzhavata ( razbiraj iuridicheskoto lice "bulgarska dyrzhava", a ne stranata "bulgaria" ) ste ostane bez pari, sled tova?

.......
Нерегистриран

#28279 - 09.05.2002 19:40 [Re: Анонимен]

Aми да стане цяла България офшорна страна
Това формирование по ли ти харесва.
Локални офшорни зонки вътре в България може и изтикат отделния регион, но това няма да оправи страната. Трябва със замах да се приложи такъв план за цялата страна така че инвеститорите от целия свят да разберат какви условия им се предоставят тука.
Ако вземе да става такава то се предполага, че ще става бавно във времето а няма изведнъж да отдрежат данъците и хазната да се продъни. Офшорните страни са богати заради косвената полза за населението от дейноста на фирмите и корпорациите на територията на страната или от комисионните на местните юр. лица в/у оборотите на капитаталите им
Няма данъци а някаква такса за регистрация, задължения за определени инвестиции, раб заплати,еколкогична политика и мн. др. неща, който с течение на времето изпращат съответната страна или територия в небесата на икономическото й развитие, защото това е много изгодно и за тях.
Виж Кипър, Хонг Конг.

Както казах или у нас трябва да смъкнат данъците с пъти или просто до 20-на години ще изчезнем.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15943

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.545 seconds in which 0.529 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.