ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Amplifier
почетен член

Регистриран: 06.05.2002
От: Sofia, BG
Re: 1 радикален вариант
    #28280 - 09.05.2002 19:41 [Re: friend]

Доколкото знам е в US от близо 2 години. Не съм осведомен за детайлите - за съжаление, никога не ми е бил любим певец.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Amplifier
почетен член

Re: 99 Причини да...
    #28281 - 09.05.2002 19:52 [Re: Мишо]

Много си прав за това че човек не знае какво губи като печели нещо... Прав си за идеалното място - ако не си градиш илюзии за действителността и не си искейпист по душа, ще знаеш че такова има само в мечтите. В което няма и нищо лошо, мисля. Реалността понякога е далече по-интересна от мечтаното. Човек обаче има склонността да си прави нещата така както си ги представя в идеално състояние.
Наистина, мисля че можеш и на Танганайка да си и да си 100000 пъти по-щастлив от всеки средностатистически юпи из Уолстрийт. Прав си - всичко си зависи от това как си го направиш, но и от това с кого го правиш.
Хубавото на българина е че може и знае как да си го "направи". Просто понякога е лишен от възможности.
Сигурно и за това си има причина, ти как мислиш?

Amplifier
почетен член

Re: Не станем ли офшорка просто изчезваме
    #28286 - 09.05.2002 20:20 [Re: Анонимен]

Лично на мен тази идея не ми се струва добра.
Потребителите на услугите, предоставяни от офшорните зони обикновено търсят няколко условия:
1. Ниски или липса на мита и данъчни тежести.
2. Липса на правни ограничения пред дейността си.
3. Сигурност.
4. Анонимност.
Не стига че сега им пускаме дрогата закъм Европа, ама и да им перем кинтите... малко множко ми се струва.
Значи, по ред на номерата:
1. без данъци ще трябва да има държавни такси - за всичко, няма да има нито социално осигуряване, нито здравно. На мен лично ми се струва справедливо все още преразпределението на национален доход в сегашния вариант. Казвам справедливо, но не и ефективно - истината е че се получава точно обратното - но пак поради други причини най-вече от социален характер.
2. Не бих желал БГ да бъде хан в който да се мъкнат всякакви мафиоти от не знам си къде и да си развяват коня както си искат само заради едните им мизерни комисионни. Парите не са всичко. Мисля че е жалко страна с над 1300 години история да стига до това положение че да позволява това - стигат ни нашите си новоизлюпени "бизнесмени", далаверките с източването на бюджета чрез ДДС за да си купят нов мерцедес, и крайно либералната платежна политика на БНБ.
3. По отношение на сигурността - ти как мислиш? Каква сигурност БГ може да предложи сега на когото и да било?
Нека не забравяме все пак че Швейцария е оградена от членове на НАТО и е стабилна страна от доста време насам. Пък и не на последно място е въпроса за инфраструктурата. Не мисля, че БГ може да предложи надждна инфраструктура за това на този етап. Това е огрома инвестиция която е жалко да бъде направена при такъв риск.
4. По въпроса доколко бихме желали някой перач на пари да врътка сделките си от наркотици, проституция и търговия с оръжие и всички да му правим евала за това колко пари бил внесъл, аз лично не съм съгласен дори и да нямам правото да знам, какъв е, що е и за каквосе бори.
А ти? :)
А иначе предложението ти е много хубаво нещо - казват че всяка страна заслужава правителството си, така както и всеки народ заслужава съдбата си.
Може пък аз да не съм прав, все пак.
А, щях да забравя... Откъде черпиш информация за тази прогноза? Мисля че е откъдето и да е, прогнози в условията на социална катастрофа и предстояща финансова такава е доста субективно.
Иначе препоръчвам ти да пишеш и на някой от всекидневниците или на Капитал.
Мисля че има нужда от обществен дебат по тия въпроси.
Бъди здрав!

DanyM
tanned

Регистриран: 25.09.2001
От: BC
    #28287 - 09.05.2002 20:21 [Re: Amplifier]

Аз пък си мисля че Васко кръпката си е в България, може и да бъркам...

Amplifier
почетен член

#28289 - 09.05.2002 20:23 [Re: DanyM]

Беше за малко... :)

.......
Нерегистриран

#28301 - 09.05.2002 21:01 [Re: Amplifier]

Да, наистина си прав, че има нужда от голям обществен дебат по тоя въпрос. Предполагам че в нашите условия е ще е като да се пикае срещу вятъра /sorry/
Защото то сега подобни мерки са адски непoпулярни даже и сред компетентните среди.
А прогнозите са по мои спомени от едни мои изледвания. Спомням си, че тогава използвах бюлетините на МВФ и имаше едни притурки към вестник "Пари" от БАН. Иначе и други източници ползвах ама сега тез си спомням.

Явно си вещ в тия нАуки. Нали добре разбираш, че България изчезва всячески- икономически, демографски,културно и т.н Погледай малко от статистиките и прогнозите за нас и ще уплашиш. НЕ МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖАВАМЕ С ТОЗИ ТЕМП НА РАЗВИТИЕ. ДА МУ СЕ НЕ ВИДИ НЯМАМЕ ЛИ ОТДЕЛ ПО СТРАТЕГИЧЕСКО ПЛАНИРАНЕ ДА МУ ДАДЕ АКЪЛ НА ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО. ТОЛКОВА ЛИ СА БЕЗВОЛЕВИ И НЕЗАИНТЕРЕСОВАНИ, ЧЕ НЕ ВИЖДАТ ОЧЕВИДНОТО

Продължавам да твърдя, че трябва немедлено да бъдат смъкнати всички данъци.Най вече корпоративните и в/у оборота. Че не може да стане за 2-3 г. това е ясно, но ме дразни факта, че никои от сегашното правит. няма воля и намерение да го прави в радикален мащаб това-единственото спасение. Абе да, ще намалят ама бавничко. Бавничко бавничко ама ще изчезне България от това бавничко.

Анонимен
Нерегистриран

#28309 - 09.05.2002 21:29 [Re: Amplifier]

Лично на мен тази идея не ми се струва добра.

E osven che e neizpylnima kakvo i e losho? Stoto BG naisitna e pred izchezvane. I ako na mene mi dreme na ... To za tezi koito ste izcheznat zaedno s BG, sigurno vsjaka alternativa bi bila priemliva, dazhe i da e svyrzna s bolki v anusa.

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #28340 - 10.05.2002 01:28 [Re: Amplifier]

А и Петър Стоянов не тук...

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Анонимен
Нерегистриран

#28346 - 10.05.2002 01:50 [Re: .......]

България не може да стане офшорна зона и да влезе в ЕС.
Дори и Кипър, който е традиционна офшорна зона ще премахва офшорните закони за да може да влезе в ЕС.

Amplifier
почетен член

#28352 - 10.05.2002 06:10 [Re: friend]

Да ве! То пък и неговото един келепир - че износи всичките идотщити по митниги и палежи тук, всичките приказки че бил гей, че бил незнам какъв си, та да го врътнем всички с този Първанов. ТО вярно че почти само представителни функции има, ама все пак, аз лично ще ме е срам да отговоря на чужденец защо българите избраха точно президент от тия срещу които негодуваха толкова много време. Като се замсля всъчност доста си е добре човека там където си е сега.
Кой университет беше?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15910

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.