ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
baby12
ентусиаст

Регистриран: 11.08.2007
Re: 99 Причини да...
    #3166047 - 15.05.2014 20:50 [Re: Fortune]

Нищо такова не ни е заложено в природата. То е поради факта, че вече 70 години ни тресе "колективизма" на червената чума, като начин на мислене и живот. Преди много години, едни азиятски орди и татари са почнали да ни освобождават ... много пъти вече, че и до сега .... от османско, балканско, фашистко, буржоазно, капиталистическо и сега последно Европейско робство ... робства след робства .. та от тогава до сега по тези географски ширини толкова ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3166205 - 16.05.2014 12:10 [Re: Fortune]

Не смятам, че хейтърството е заложено в човешката природа, то е присъщо на определени комплексирани индивиди. Хора, което вместо да се борят и преодоляват проблема, плюят по форумите и из нета.
Добре е да има хора с различно мнение, в спора се ражда истината.
Като чета някои статии в електронни издания мненията след тях са пълни с цинизми, не винаги критиката е градивна.
"Пожелавам успех на всички родолюбци, защото и аз/ние/ напускам/е/" -не мисля, че хората които работят в чужбина са по малко родолюбци от нас, живеещите тук.
Има хора, които не работят никъде, не внасят здравни осигуровки, а се нареждат в бърза помощ за преглед, щото оттам не могат да ги върнат. В същото време хора работещи в чужбина плащат такива данъци, че носят на гърба си 4-5 такива. Други пращат на близки такива суми, че благодарение на тях се движи и българската икономика.

Fortune
оптимист

Регистриран: 03.04.2014
От: San Diego
    #3166211 - 16.05.2014 12:42 [Re: Сияйна]

Грозно ми става като чета именно такива мнения, за които казваш, обидни обръщения, квалификации и дори цинизми към някого, просто защото той има различно мнение. И това е много масово явление - то няма статия в нета, без обидни коментари след нея, а за форумите ... да не говоря. Срещам много мнения на умни хора и ми е интересно да ги чета, дори когато спорят, но не ми харесва, когато се опитват да наложат грубо своето мнение и се стига до грозни обръщения.

Уважавам различните мнения, няма как всички хора да мислим еднакво и да харесваме едни и същи неща /и слава Богу, че не е така/, но когато няма градивна критика, а само грозно оплюване и обиди - това не прави чест на никого. Все пак всеки си има гледна точка, но това не му дава право да обижда хората с друга гледна точка.

И аз смятам, че човек може да обича родината си и да гради живота си в чужбина /и съм се обосновала доста подробно няколко поста по-назад/.

П.П."Пожелавам успех на всички родолюбци, защото и аз напускам" - това съм го сложила в кавички, защото е цитат от коментарите след въпросната статия във fakti.bg, не е моя мисъл.

--------------------
Морето е до колене, когато си стъпил на правилното място.

Сияйна
заслужил ветеран

#3166293 - 16.05.2014 15:51 [Re: Fortune]

Абсолютно си права.
Светът е едно голямо село и всеки има право да живее където иска.
Болно ми е, че напускат страната едни от най-прогресивните хора, хора които трудно се примиряват, които са готови да работят за успеха си и най вероятно голяма част от тях няма да се върнат никога.Понякога си мисля, че ако нямаха възможност да напуснат страната промените ще се случват по бързо у нас, но това никога няма да разбера. В тая посока на мисли страшно ме подразни цинизма на политиците, които провеждаха наскоро някаква пропаганда за връщане на напусналите млади хора. Оказа се, че и предното и настоящото правителство отделяли средства за такива програми. Вместо да мислят как да задържат хората, които в момента са тук, те тръгнали да агитират напусналите. Пределно ясно е, че си правят безплатни екскурзии на гърба на данъкоплатеца, но да не си мислят, че са ни заблуди.

Soft Click

**

Регистриран: 21.08.2012
    #3166422 - 16.05.2014 21:55 [Re: Сияйна]

Цитат:

Болно ми е, че напускат страната едни от най-прогресивните хора, хора които трудно се примиряват, които са готови да работят за успеха си и най вероятно голяма част от тях няма да се върнат никога.

Клише.

Сияйна
заслужил ветеран

#3167491 - 19.05.2014 10:31 [Re: Soft Click]

Аргументирай се

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3167989 - 20.05.2014 12:57 [Re: Сияйна]

Тия обобщения са просто тъпи. Нито най-умните са навън , нито най-глупавите тук , както и обратното.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

ferdi
chemikal love
**

Регистриран: 07.02.2014
От: Sofia>London>
    #3168009 - 20.05.2014 14:01 [Re: canon]

Ми нали знаеш:Мнението е като задника,всеки си го има.
Друг въпрос е как се тълкуват.

Сияйна
заслужил ветеран

#3168461 - 21.05.2014 13:06 [Re: canon]

Сега пък тъпи...
Не съм казала, че най-умните са навън, това е твое тълкуване.../явно така съм прозвучала/
Да кажем: мобилните,търсещите, така по-добре ли е.
Между другото в тая графа попадат и хората, сменящи местожителството си, в смисъл, че отиват там където е работата, а не жилището.Съгласи се, че когато сменяш не само града, но и държавата е по-трудно, предвид езиковата бариера.
Ама и темата е обобщителна, по принцип, тук не разискваме конкретен човек

Сияйна
заслужил ветеран

#3168465 - 21.05.2014 13:15 [Re: canon]

Това за най-глупавите ..... не знам... сигурен ли си, че не са тук.... ...то и аз съм тук..., ама ние "не сме от тях како Сийке"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17406

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.