ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: 1 радикален вариант
    #28385 - 10.05.2002 12:22 [Re: Amplifier]

Ох, горкият човечец, колко ли много е страдал ... пък аз не знаех!

Университет или параван, не знам, ама помниш ли как призоваваше българските младежи да не бягат от България? А синко му де отиде, като тато му стана президент?

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Amplifier
почетен член

Регистриран: 06.05.2002
От: Sofia, BG
Re: 1 радикален вариант
    #28512 - 11.05.2002 03:55 [Re: friend]

Аве, мноу опростенческо разсъждаваме ние българите вееее!
Ае, пожелавам ти и ти да станеш президент, да ти се мъкнат секви миндили и селяни от Парижките и Лондонските му клубове, да ти ленчат как нямало ич демокрация щото тяхната дума никой не я бил чувал, да те поставят на колене като ти изискват да намалиш където каквото може се намали само да не било правителство просрочило лихвичката на някой холадски заемодател. Нека малко и на теб да ти хленчи партия, че не мое се финансира като отказваш закон който свива доходи ама облагодетелства фондации, нека да те притискат всякакви си тъпи парчета с приказките си за ЕС и НАТО от една страна и парцалив бюджет от друга.
Кво толкова - ако нищо не стане и не вържеш двата края ще викнеш танковете.
Деа знам - президентска му работа, аз съм малък и не ги разбирам тия работи. Кой за квот учил все пак.

Ами ти какво искаш да призове? "Бегайте крачета да бегаме" ли? Ми нали чунким е президент на всички българи - тук може би има такива, на които няма да им е ич убуу ти точно да ги оставиш....
Що точно да е параван? Какво имаш предвид?
А за сина му - я помисли всеки от нас какво би направил на негово място. В УНСС ли да го прати.
В интерес на истината, стипендията на сина му я плаща фондация "Отворено общество" ама никой не смее шукне срещу нея, защото на всичките тия из мерцедесите дето се гонят в 9:15 по бул. България синовете им са със стипендии на Сорос в САЩ или Англия.
Това че може да са пълни лекета, като едни прост дилър от Мерил Линч няма значение обаче вече, нали?
Аве, както е казал народа: хубава работа, ама българска.
Иначе помисли си за варианта който ти предложих - аз бих гласувал за теб!
Бъди здрава дотогава!

Amplifier
почетен член

Re: Не станем ли офшорка просто изчезваме
    #28513 - 11.05.2002 04:26 [Re: Анонимен]

Наистина мисля че има по-голяма нужда от обществени дебати в БГ не само по тази тема. Понякога си мисля че тотова е едно от нещата които най-силно куцат тук. Българинът има склонността да се окопава в положението си. За пикае срещу вятъра /sorry/ си абслоютно прав. Жалко е че толкова постулати така бурно избуяват тук - този, онзи за вратата в полето и т.н.
По-горе имаше един постинг за Кипър - дано си го видял. Мисля обаче, че правиш грешката да мислиш твърде много като икономист - живота оказва се не е само икономика. Съгласен съм, прав си че това е най-бързия и ефективен начин за вдигане на национален доход, но ако човек гледа нещата изолирано.
ТОй бюджета и така си е почти изгърмял, а ако парламента утре гласува това, мисля че нстъпва плащане по главници и лихви моментално за над 3 млрд. долара. Не знам на първо четене кой може да ги плати. Следва моратоиум пак, запор на самолети, кораби и ценности.
Само едно нещо ще ти кажа - това злато което преди беше под полщад Батенберг вече го няма там е депозирано и носи лихва но под един друг площад.
Така че е разиграния сченарий, може и него да го целунем goodbye.
Следва какво? Да седим и да чакаме инвеститори ли?
Виж, нещата на такова ниво винаги се правят с contingency plans. Това също е такъв план, но при друг развой на събитията.
Много е хубаво че опитваш да правиш такива планове и те подкрепям на 100%. Опитвай се да включиш в модела си всички фактори - политически, икономически, социални и технологични.
Бих ти препоръчал новия доклад на Световната банка за България - мисля че го има на тяхния сайт. Той доста сериозно посочва всички тези и редица други проблеми пред страната.
Това е положението - нема пари, действайте :)
Прав си за изчезването - ние изчезваме и ставаме все по-прозрачни като държава, народ и култура. Всъщност БГ винаги е била зависима в културно отношение от други страни. Това например не е така в Испания - направи ми адски силно впечатление - остави настрана че всичко е на испански, мейд ин спейн (ЕC) от надписите на американските презервативи до ултра-турбо-поп-брейк транс музика. Имат нужда от културно разнообразие ама нещо не го намират много успешно.
Прав си, че НЕ МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖАВАМЕ С ТОЗИ ТЕМП НА РАЗВИТИЕ.
ОТДЕЛ ПО СТРАТЕГИЧЕСКО ПЛАНИРАНЕ има създаден към БАН - Икономически отдел до Генералния Щаб в София. Правилно си нацелил: толкова са БЕЗВОЛЕВИ И НЕЗАИНТЕРЕСОВАНИ, ЧЕ НЕ ВИЖДАТ ОЧЕВИДНОТО Супер точно казано за тях. Имай на предвид обаче че материята с която работят е в огромната си част секретна. БАН например няма достъп до документите от споразуменията с клубовете, МВФ и СБ.
За данъците съм съгласен с теб. Няма бизнес който да вирее на такова данъчно облагане.
Само UNDP и PHARE проекти.

Ич не се давай - само това ще те посъветвам.
Аз лично мога да живея и без България. Живея, забележи, не оцелея.

В крайна сметка има доста забравени идеи които има нужда да бъдат открити отново, както и доста популярни сега които трябва да бъдат забравени.

niakoi
Нерегистриран

nai iakata tapotia
    #31940 - 09.06.2002 04:49 [Re: Amplifier]

da pitam mnogo tapo li shte postapia ako se varna v bg ot uk
i se opitam da zamina za USA sas priatelkata mi

mindCRime
почетен член

Регистриран: 07.06.2002
Re: 99 Причини да...
    #31967 - 09.06.2002 14:59 [Re: Amplifier]

С подобен род негативизъм нещата не само че няма да се оправят ами напротив - още по-зле ще станат. Не че нещата написани не са верни, само дето трябва и някой да ги промени, а кой друг освен самите ние.

Анонимен
Нерегистриран

Re: nai iakata tapotia
    #31975 - 09.06.2002 16:12 [Re: niakoi]

Опеределно не мога да те посъветвам нищо за това дали да се върнеш в БГ от UK. Ако бързо можеш да си намериш добра работа в БГ може и да си заслужава защото тук в сравнение с UK си е направо "dead cheap". Ако твърдо искаш да се установиш някъде другаде обаче мисля, че работата ти в UK ще изглежа по-добре на CVто ти отколкото тази в БГ.
Аз не бих се върнал на твое място.
Успех и късмет!

Amplifier
почетен член

#31976 - 09.06.2002 16:20 [Re: mindCRime]

Прав си и съм много съгласен с теб, ама глас народен-глас божи както казват. Забелязваш ли че хората предпочитат да емигрират и да не се занимават с това "как да оправим БГ"?
Както сам виждаш Бг си се оправя добре и без нас - още един двама Калчеви и ще цъфнем, та ще вържем.

mindCRime
почетен член

#32001 - 09.06.2002 20:02 [Re: Amplifier]

Забелязвам няма как да не забелязвам. Положението много ми напомня на вица дето питали Иванчо какво щял да направи ако отворели държавната граница(още по татово време става дума). И той казал, че щял да се качи на най близкото дърво, за да не го била отнесяла тълпата навън. Ами сега положението е точно такова май.

а тва със Калчевите леко не го разбрах може би не съм в час :-))

mindCRime
почетен член

#32002 - 09.06.2002 20:05 [Re: Verdji]

Кои китайски пенсионери, че не ми стана ясно ??

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #32011 - 09.06.2002 22:31 [Re: mindCRime]

Всъщност вече съм позабравила за асоциацията, но мисля че имаше някаква новина, че китайски /а може и японски/ да бяха пенсионери искали да живеят, след пенсия в Родопите. Някакво селище да си основат и там да си прекарат старините. Нещо такова беше... явно смятат, че тук е прекрасно място за живот. А дали са прави?
Абе и аз да бях японка и да си правя всеки ден ветрило от стотачки и аз може би нямаше да имам претенции. Знам ли, знам ли...
Чували ли сте нещо подобно за такова пенсионерско селище?

"Най-същественото е невидимо за очите."

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14147

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.107 seconds in which 0.092 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.