ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Dragunov
неориентиран

Регистриран: 15.11.2012
Сравнения или колко съм добре в България
    #2979556 - 15.11.2012 09:54

Честно да ви кажа вие сте ми много смешни всичките.
''България е блато'', ''само на крокодилите им харесвало в блатото'' и Т.Н.
Мен лично ме е срам че с вас ме част от един народ.Колкото и да се опитвам не мога дави разбера, мога да разбера само ония чийто живот е бил застрашен и са напуснали България, а вас които търсите пари и повече пари не мога. Не могат хора който са обърнали гръб на род и родина заради финансово благоденствие да обиждат хора който са решили да останат в родината си и да се борят за нейното благоденствие след като те са избягали (''плъховете първи напускат потъващия кораб'' ).
Нямате право да плюете нас който сме осъзнали че във вените ни тече кръвта на великото българско племе от което цяла Европа и Азия са треперили. Нямате право да се гаврите с паметта на МЪЖЕ,ЖЕНИ,МАЛКИ ДЕЦА който са дали живота си за за вярата българска и не са навели глава под ударите на ятагана на башибозука ,след като вие поклонници на зеления долар при най малката трудност сте си ''били камшика''.

Чета през какви ''героични трудности '' сте преминали за да си намерите работа и квартира и да ''успеете''.И какво това ли е успеха да работиш за друг и да му лижеш газа само и само да не си в България ? Да не се лъжем 95% от всички от вас работят като миячи чистачи и Т.Н. Работят на по 3/4 места и какво за да се каже че живеят в САЩ и не могат да съберат пари за самолетен билет да се върнат на погребението на баща си това ли е целта живот където и да е само не в България? Вие ако бяхте хвърлили 1/3 от труда да успеете на майкинтаси го бяхте хвърлили тук в България не можех ме ви стигне ме. Но проблема е там че вие сте рая и чакате на готово някой дави даде работа и рая ще си останете. "Не питай какво може да направи страната ти за теб, а какво можеш ти да направиш за нея" нали знаете кой го е казал това ? А Аз казвам ''като няма работа за теб създай си'' и аз така правя от 15 годишен ходя по строителните обекти всяко лято с баща ми на 15 години бях завършен зидаро-мазач и кофражист, на 15 години си изкарвах по 100/150 лв на ден.На 18 вече абсолютно всичко и си докарвах на ден 300/350 лв. Днес съм на 21г. занимавам се с внос на автомобили, с всякъкъв ремонт на автомобили, наемам строителни обекти и пращам бригади в момента имам 6 бригади от по 15 души. и сега започвам да се занимавам с земеделие Така че не ми говорете колко е черна България и как нищо не става от не я и от нас с труд,желание и труд всичко се постига .

А и не лъжете горките хора че вие си живеете кой знае колко по добре сигурен съм че имате заеми който и децата ви ще плащат.

Редактирано от Nadin (15.11.2012 15:07)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Paulaner

Регистриран: 30.03.2009
От: somewhere in time
Re: Новодошли с малко дете в Чикаго
    #2979566 - 15.11.2012 10:17 [Re: Dragunov]

Ба пич, ти си много корав..., фирмата ти сигурно е в графа "Големи данъкоплатци" !?

Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #2979583 - 15.11.2012 11:00 [Re: Dragunov]

Драгунов,

не са 95% всички чистачи и миячи на чинии, но 100% са роби в Америка. Снощи се чух с един мой приятел бизнесмен в Америка - вика ми "бизнеса си отива". И така са голямото мнозинство от ония дето живеят в там. Живот на кредит и една илюзия, че тук в САЩ е много добре, оти й казахме на баба Пена от нашето село, че сме големи бизнесмени у Америката. И тя ни каза: "Чедо, голям късмет си имал да заминеш там, че да се отървеш от мизерията в България, не се връщай тук никога" )

И още нещо: Огромна част от тия, които са заминали в Америка осъзнават днес, че връщане назад няма - мортгиджи, продали са имоти в БГ, обаче си налягат парцалите и разказват на баба Пена хамерикански легенди )

Dragunov
неориентиран

#2979600 - 15.11.2012 11:24 [Re: Paulaner]

не е от големите данъкоплатци но за сега ми стигат дано след 10/20 години по живо по здраво стане.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2979636 - 15.11.2012 12:51 [Re: Dragunov]

Ти като си голям родолюбец да се беше постарал първо да научиш правилно български!

КоЙто-единствено число
КоИто-множествено число.

Знаеш ли каква е истината- не че си голям родолюбец, просто си толкова некадърен, че навън нямаш шанс.

P.S. Чие поредно превъплъщение си? Имаше преди време пак един неграмотник, дето ги ръсеше такива, ама нещо изчезна.

P.P.S. В България съм!

Dragunov
неориентиран

#2979648 - 15.11.2012 13:38 [Re: ]

хах Както казва един уважаван от мен човек напъна се да родиш мисъл па се на с*а.
Не можа ли да измислиш нещо друго освен това че съм объркал една две думи.
Не знам колко голям родолюбец съм но си хвърлям боклуците в кошчетата за боклук,плащам си данъците записан съм в армията като доброволец при военни действия за отбрана на родината, помня и уважавам историята си, почитам всички загинали за отечеството си и Т.Н.

По вашата логика тук всички излизат да прокопсат на вън в чужбина ,че по лесно тук не може. аз до някаква степен градя нещо и вървя на пред и на горе и сега излиза че съм ''некадърен'' защото съм останал в България и се мъча да правя нещо.

Щом си в България значи и ти си от нас ''некадърните''

Eoiline
ентусиаст
**

#2979668 - 15.11.2012 14:36 [Re: Dragunov]

Абе, Драгунов....какво им се връзваш на тия бе.
Не разбра ли, че тук е пълно с "много успели, дето са отишли в Америка и са постигнали всичко там". )
Страхотно е да си "свободен" в страната на модерното робство. Нищо не се е променило от времето на чичо Томовата колиба и днес, само цвета на робите лекичко е поизбледнял. ))

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2979673 - 15.11.2012 14:48 [Re: Eoiline]

Хайде сега двамата обяснете как тема за хора, които търсят помощ за намиране на квартира в Чикаго изведнъж се превърна в тема за мерене на разни работи?

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2979699 - 15.11.2012 16:18 [Re: Dragunov]

Ама какъв си ти, че да даваш наклон на хората къде да живеят и да работят? Акъл имаш ли изобщо? Ясни ли са ти причините, поради които някой е избрал да живее в чужбина, какво прави за страната си, ясно ли ти е кой как живее и работи? Какви са тези комунистически лозунги и безсмислици? Всичките тези неща, които изброи за данъците и кошчетата за боклук и аз ги правя и съм ги правила и докато съм живяла в чужбина и сега, в България, но това не е геройство, а мое задължение! На тебе ясно ли ти е кой от форума какво прави, кой е доброволец някъде, кой как помага на другите, че да хвърляш определения на едро? С какво право обвиняваш?
Теб никой не те кара да живееш другаде, никой не ти казва какви далавери да въртиш, нито колко да превърташ километражите на колите, които продаваш.

За сведение-живяла съм в чужбина дълги години, сега живея в България по собствен избор и ти си последният човек, на когодо ще обяснявам дали и колко съм успяла, както и няма да позволя на никой да ме слага в рамки и да ми дава наклон къде живея и защо! А темата за патриотизма- остави я. Не ти е силна страна!

Модераторите, извинявайте, че подпалих, но току се яви някой "патриот" да вее лозунги .

Eoiline
ентусиаст
**

Re: Сравнения или колко съм добре в България
    #2979706 - 15.11.2012 16:34 [Re: Dragunov]

Koй умен модератор идиотски и тенденциозно смени заглавието на "...колко съм добре в България."
Много интригантски изопачено е, когато е така написано. Подходящо е за предизборна кампания, но не и за форум.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 18146

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.273 seconds in which 0.26 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.