ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
Re: Сравнения или колко съм добре в България
    #3158127 - 25.04.2014 20:09 [Re: canon]

Голям праз,че им вдигат битовите сметки.
Какви заплати взимат там? Стандартът е висок, нормално ...

--------------------
"Истината е, че съдбата нито бърка, нито нарежда картите - тя само ги раздава."

Павел Вежинов

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
jingle
новак

Регистриран: 17.01.2016
    #3342354 - 05.03.2016 20:48 [Re: venturer]

Винаги ме е дразнело,че емиграцията се е свързвала с предателство на хора,отишли някъде за повече пари. Аз съм В България,но за да съм в този форум,явно не искам да съм тук Нашето семейство живее добре,даже много добре тук,ама финансово,а то никак не е достатъчно. Аз работя като учител и университетски преподавател и пари не изкарвам Моя мъж е човека с парите,трепе се по цял ден,няма събота,няма неделя,няма празник.Така е тук. Аз,обаче,съм по цял ден с деца,малки и вече пораснали и виждам деградацията у мнозина,а те не са виновни,такива са им и родителите.Масата. Разбира се,че се дразня като се обижда България и българите,ама то ако нещо е чудесно,ще го обиждат ли? Болна тема ми е образованието,то се скапа вече в България,а знам че то като се скапе,скапва се и държавата. Не искам да съм тук,дай Боже да не съм дълго. Хората от зората на човечеството са пътували в търсене на по-добро място за живеене.Не виждам нищо лошо в това.Това,че е отидеш в друга държава,за да търсиш по-добра реализация за себе си или по-добро училище за децата си,не те прави предател.Не си предател ако плачеш на химна и се наричаш гордо българин в Америка,но в същото време живееш като американец. В крайна сметка смятам,че където живееш,трябва да си напълно интегриран. Предател си ако си роден Иван,ама в Америка се прекръстиш на Джон и се правиш,че не си чувал за България Аз като родител ще направя всичко възможно за децата си,да са другаде.Това същото правят и моите родители,не ме връзват с чувство за вина и с въпроси кой ще се погрижи за тях като остареят,а ми казват: Върви,детето ми,спасявай се! България като родина си я взимаш и си тръгваш,щото тя ти е в сърцето.Държавата България е просто територия и тежко на този,който си съсипва живота само в името на едно парче земя.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3342537 - 07.03.2016 13:46 [Re: jingle]

Изтупали сте темата от праха, явно сте искали да споделите мнението си.
Реших да отговоря, защото сте се закачили за мой пост.

Цитат:

.Винаги ме е дразнело,че емиграцията се е свързвала с предателство на хора,отишли някъде за повече пари.

Според мен, емиграцията се свързва с предателство само от хора които искат да оправдаят тяхната собствена слабост и некадърност да начертаят собственият си живот.
От доста години съм навън и досега не съм срещала друга нация с толкова силни комплекси в това отношение колкото българите.
По-скоро навън търсенето на по-добро бъдеще и по-разнообразно се приема за позитивно и обогатяващо начинание,а не за предателство.
Живота е доста кратък и трябва да се живее пълноценно и с много смелост. Човек трябва да се развива и следва мечтите си.
Желая ви попътен вятър и следвайте мечтите си.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (07.03.2016 13:53)

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3342626 - 08.03.2016 03:42 [Re: venturer]

Цитат:

... и досега не съм срещала друга нация с толкова силни комплекси в това отношение колкото българите.

Комплекси ли? Според мен чиста завист. Радой Ралин си го е казал в кратце:

Срещнали се на полянка,
прабългарин и славянка.
Цуни-гуни, вади-тури,
народили чукундури.
Хем ебливи, хем крадливи,
но най-вече завистливи.

venturer

#3342674 - 08.03.2016 08:46 [Re: Тиквичка]

Бих го нарекла завист, ако българите които ни наричат предатели нямаха възможност да излизат от страната.
Сега света е отворен всеки може да излезе от България и да избере къде иска да опита възможностите си и следва мечтите си.

Имаме един живот и всеки има право да избере как и къде ще го изживее.
Те са избрали да е България, 2 милиона сме избрали навън. Нека уважаваме взаимно избора си.
Просто няма нужда от подобни класификации.

--------------------
----------------------

jingle
новак

Регистриран: 17.01.2016
    #3343050 - 10.03.2016 13:47 [Re: venturer]

Закачам се за нечий пост,защото не знам дали може да напиша самостоятелен такъв

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3344683 - 20.03.2016 00:32 [Re: jingle]

Цитат:

... Предател си ако си роден Иван,ама в Америка се прекръстиш на Джон и се правиш,че не си чувал за България ...

Това е по-скоро срам или пък неуважение към родителите.

Един приятел на скоро се опусна - бил съм "избягал". Така се изрази, че все едно съм направил нещо лошо и като съм отишъл в друга държава - едва ли не, съм причината за всички лоши неща в БГ.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3344723 - 20.03.2016 10:55 [Re: violin]

Цитат:

Един приятел на скоро се опусна - бил съм "избягал".

Където си иска по света вече може да ходи човек.
Бягството значи, че някой не те пуща.

А и България вече е с границите на Европа. Това е много хубаво. Днес на концерт във Виена, утре на море в Капри, или нейде из Алпите на ски. Има и бол опции за образование и работа.

venturer

#3344732 - 20.03.2016 11:31 [Re: violin]

Цитат:

Цитат:

... Предател си ако си роден Иван,ама в Америка се прекръстиш на Джон и се правиш,че не си чувал за България ...

Това е по-скоро срам или пък неуважение към родителите.

Един приятел на скоро се опусна - бил съм "избягал". Така се изрази, че все едно съм направил нещо лошо и като съм отишъл в друга държава - едва ли не, съм причината за всички лоши неща в БГ.

И какво си предал, не ми става ясно, ако си сменил името си...(всеки има право да реши, как иска да се нарича, а и също как и къде да живее ), а за израза "избягал" дори няма да коментирам.
Едва ли бих нарекла предател човек, който си е сменил името. Може да е направено от напълно практични причини.
Въобще в България се раздават много лесно такива определения, всеки се превъзнася за съдник, че и считат че имат право да го правят.

Аз лично, не съм превърженик на сменяне на имена ( въпреки че неведнъж ми е идвало до гуша с моето трудно име за произнасяне) не съм се замисляла никога да го сменя обаче и не от патриотична гледна точка (в никакъв случай), по-скоро го приемам като уважение лично към мен да се научат да го произнасят правилно. и държа на това.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (20.03.2016 11:35)

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3344733 - 20.03.2016 11:37 [Re: venturer]

Цитат:

Въобще в България се раздават много лесно такива определения,
всеки се превъзнася за съдник, че и считат че имат право да го правят.

Не е така.
Или поне моето обкръжение в Бг не е такова.
Пиша го в моя и в тяхна защита.

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 18902

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.189 seconds in which 0.176 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.