ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Ivo77
ентусиаст

Регистриран: 15.10.2011
От: Long Neck .De
Re: Сравнения или колко съм добре в България
    #2979950 - 16.11.2012 05:45 [Re: Dragunov]

Типичен бизнесмен Български ,заради такива като вас страната е на това положение,заради такива като вас земеделието дето твърдиш ,че ти е ниша е цъфнало и вързало,да и точно заради такива като вас 2 милиона потърсиха пътя другаде.Заради такива бизнесмени като дойде време за заплати ,се почват едни увъртания и тн и тн утре ,вдругиден ,после понеделник ,ама кой не казват ,такива са те строителите на новата България.Балъците да мрат аз си гледам кефа ,ясни са ми всичките номера .Сред вас има и свестни хора ,но те са толкова малко ,че се губят в цялата розова картина .
И не на последно място Българите в Америка и по целия свят са щастливи от избора си,а живота навсякъде е борба .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2979951 - 16.11.2012 05:54 [Re: Ivo77]

Защо се нахвърлихте върху човека?

Той твърди, че от малък работи здраво и се справя добре.

Браво на него и добре, че има и такива хора.

Между другото, мен също ме дразни плюенето по България, но след 2-3 години четене на простотии явно съм претръпнала и просто отминавам.

Ivo77
ентусиаст

Регистриран: 15.10.2011
От: Long Neck .De
    #2979952 - 16.11.2012 06:14 [Re: Mimi 1]

Нека си бачка и да не дава наклон на другите хора,от самохвалковци и перчене полза никаква ,нали знаеш ,че който много говори кой бил какъв бил какво излиза накрая .
Да кажеш на някой в този глобален свят къде да живее,в какво да вярва си е айде да не казвам .

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #2979962 - 16.11.2012 07:43 [Re: Dragunov]

Dragunov, и мене ме дразни като чуя някой да клевети по родината ни или пък да се прави на компетентен за текущото състояние, като страничен наблюдател. Не ги разбирам. Ама ти в момента правиш същото но по обратния ред. Явно си е българска черта - и аз така реагирам по някога. Да не ти пука много. Радвам се, че се развиваш добре в България. Надявам се да успееш много. Разбирам те как се чувстваш като, четеш подобни коментари - надявам се и другите да го разберат, вместо да започнат да ти коментират речта дума по дума, щото да ти кажа честно не си прав в много от нещата ама това е дълга тема

Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #2979978 - 16.11.2012 10:06 [Re: отнесен]

Цитат:

Цитат:

Хмм, завист ли надушвам ?

Има май такова нещо. И защо да не е добре в БГ ? Защото By default всичко в България е много зле ли ? Или по-скоро защото така се иска на българчетата, които са отишли в Америка, осъзнали са какво нямат там, видяли са американската мечта през крив макарон и виртуално издевателстват над хората, които са щастливи в БГ.

Мамини сладки, всичко ще си кажете рано или късно

Верно е- рано или късно всичко ще си кажем - нали е пълно с ченгета и агенти - ще се наложи да си признаем всичко. Ами някои от нас си постигнахме българската мечта и сега гоним американската - какво да се прави - това е съдба

Уф, то инфектиран ли си веднъж с вируса на ДС, и на Луната да избягаш, все ще сънуваш ченгета и агенти. Няма спасение.

Eoiline
ентусиаст
**

#2979980 - 16.11.2012 10:10 [Re: ket]

Цитат:

Цитат:

Честно да ви кажа вие сте ми много смешни всичките.
''България е блато'', ''само на крокодилите им харесвало в блатото'' и Т.Н.
Мен лично ме е срам че с вас ме част от един народ.Колкото и да се опитвам не мога дави разбера, мога да разбера само ония чийто живот е бил застрашен и са напуснали България, а вас които търсите пари и повече пари не мога. Не могат хора който са обърнали гръб на род и родина заради финансово благоденствие да обиждат хора който са решили да останат в родината си и да се борят за нейното благоденствие след като те са избягали (''плъховете първи напускат потъващия кораб'' ).
Нямате право да плюете нас който сме осъзнали че във вените ни тече кръвта на великото българско племе от което цяла Европа и Азия са треперили. Нямате право да се гаврите с паметта на МЪЖЕ,ЖЕНИ,МАЛКИ ДЕЦА който са дали живота си за за вярата българска и не са навели глава под ударите на ятагана на башибозука ,след като вие поклонници на зеления долар при най малката трудност сте си ''били камшика''.

Чета през какви ''героични трудности '' сте преминали за да си намерите работа и квартира и да ''успеете''.И какво това ли е успеха да работиш за друг и да му лижеш газа само и само да не си в България ? Да не се лъжем 95% от всички от вас работят като миячи чистачи и Т.Н. Работят на по 3/4 места и какво за да се каже че живеят в САЩ и не могат да съберат пари за самолетен билет да се върнат на погребението на баща си това ли е целта живот където и да е само не в България? Вие ако бяхте хвърлили 1/3 от труда да успеете на майкинтаси го бяхте хвърлили тук в България не можех ме ви стигне ме. Но проблема е там че вие сте рая и чакате на готово някой дави даде работа и рая ще си останете. "Не питай какво може да направи страната ти за теб, а какво можеш ти да направиш за нея" нали знаете кой го е казал това ? А Аз казвам ''като няма работа за теб създай си'' и аз така правя от 15 годишен ходя по строителните обекти всяко лято с баща ми на 15 години бях завършен зидаро-мазач и кофражист, на 15 години си изкарвах по 100/150 лв на ден.На 18 вече абсолютно всичко и си докарвах на ден 300/350 лв. Днес съм на 21г. занимавам се с внос на автомобили, с всякъкъв ремонт на автомобили, наемам строителни обекти и пращам бригади в момента имам 6 бригади от по 15 души. и сега започвам да се занимавам с земеделие Така че не ми говорете колко е черна България и как нищо не става от не я и от нас с труд,желание и труд всичко се постига .

А и не лъжете горките хора че вие си живеете кой знае колко по добре сигурен съм че имате заеми който и децата ви ще плащат.

Прочетох това което си написал, но освен да те нарека клоун, нищо друго не ми идва на акъла за такива нещастни души като теб. Освен да злобееш, че нямаш възможноста да си извън "българия" и да живееш нормален живот, мога само да те съжаля. Добре, че сме ние раята за да можете да живуркате що годе добре. Горкичкият той видиш ли с труд си изкарва паричките а "копа", че е в милата си родинка, жив да те ожали човек, нещастно човече оххххххххх. Ще пийна джакче за да бъда съпричаста в твоето нещастие смешнико......

"Нормалният" живот извън България - 10 души в стая, живеят по-зле от мексиканци, обаче нали не са в БГ разказват легенди на баба Пена колко са "успели:
Другите пък, дето са много напред с материала имат мортгиджи и заеми за 20 поколения напред. Ънкъл Сам добре ви промил мозъците Радвам се за вас Добре че не всички българи, които познавам в Америка живеят в розовите ви небеса - има наистина нормални хора дето са стъпили здраво на земята и са били една глава на илюзиите

Eoiline
ентусиаст
**

#2979981 - 16.11.2012 10:13 [Re: Ivo77]

Цитат:

Типичен бизнесмен Български ,заради такива като вас страната е на това положение,заради такива като вас земеделието дето твърдиш ,че ти е ниша е цъфнало и вързало,да и точно заради такива като вас 2 милиона потърсиха пътя другаде.Заради такива бизнесмени като дойде време за заплати ,се почват едни увъртания и тн и тн утре ,вдругиден ,после понеделник ,ама кой не казват ,такива са те строителите на новата България.Балъците да мрат аз си гледам кефа ,ясни са ми всичките номера .Сред вас има и свестни хора ,но те са толкова малко ,че се губят в цялата розова картина .
И не на последно място Българите в Америка и по целия свят са щастливи от избора си,а живота навсякъде е борба .

Грешка ! Не са всички щастливи от избора си, но няма връщане назад за тях. Най-вече емоционално са задължени да свикнат с новата си родина. Едно евентуално връщана в БГ за тях е равно на провал, пък и .... "какво ще кажат хората, той отиде и се провали там, затова се върна." Затуй си налягайте парцалите, плащайте си данъците и тол таксите и се енджойвайте на Барак Хюсеиновия хелткеър.

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
Re: Новодошли с малко дете в Чикаго
    #2979990 - 16.11.2012 11:12 [Re: ]

Написаното от автора е с груб език, прекрачвайки границата на толерантността.
И ме натъжи. Бивш колега на съпругът ми си отиде рано от тоя свят. Единствената му дъщеря не дойде на погребението на баща си, защото ако се беше прибрала от САЩ после няма да може да замине отново, нещо с документите явно не е както трябва.Доколкото знам вече е пета година там и още не се е прибирала.
Така че, пъстър свят, а написаното от автора го приемам като друга гледна точка

Dragunov
неориентиран

Регистриран: 15.11.2012
    #2980026 - 16.11.2012 13:53 [Re: Ivo77]

Цитат:

Първо на първо аз ако нямам пари да им платя,няма да ги пускам да работят. Защото съм бил от другата страна и знам какво е. Никога не съм закъснявал с плащанията или си ги вземат на уречения ден и час или по рано но никога по късно.

Dragunov
неориентиран

Регистриран: 15.11.2012
    #2980028 - 16.11.2012 13:56 [Re: Ivo77]

Цитат:

Нека си бачка и да не дава наклон на другите хора,от самохвалковци и перчене полза никаква ,нали знаеш ,че който много говори кой бил какъв бил какво излиза накрая .
Да кажеш на някой в този глобален свят къде да живее,в какво да вярва си е айде да не казвам .

Пак казва мен най ме хвана яд че в 90% от мненията ви или се плюе по България или по българския народ, не за друго.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 18096

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.331 seconds in which 0.318 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.