ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: 100 хубави думи за България
    #2994614 - 28.12.2012 19:29 [Re: nai74]

Koга точно червената сган излезе от власта ?
Ама това е за друга тема...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (28.12.2012 19:29)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #2994618 - 28.12.2012 19:59 [Re: canon]

Къде е тя?

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2994636 - 28.12.2012 20:23 [Re: nai74]

Aми отвори си , но нека не цапаме тая с политика.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2994660 - 28.12.2012 20:54 [Re: nai74]

Цитат:

Родината ни е прекрасна държавата е скапана.

Това клише не го обичам изобщо. За мен то винаги е означавало " аз съм различен, всички останали са кофти". За това и се съгласих с канон, че държавата е отражение на хората- каквито са повечето, такъв ще е и нейния вид, нейните политици и тнт. Има толкова грозота- в отношенията между хората, по улиците, но понеже темата е за положителното, аз сметнах за нужно да го споделя- дано все повече стават свестните хора, за да е и държавата ни свестна .
За останалото- червена сган, пак ще трябва да се съгласявам със съфорумеца, че те са толкова от всички партии, че просто като октопод навсякъде, само са си сменили цветовете и обвивките

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2994670 - 28.12.2012 21:04 [Re: canon]

Дъщеря ми ще заминава на ски-лагер и вчера попаднах на нейни любими вафлички с халва, в едно магазинче на самообслужване. Реших да я заредя за пътуването.Отброих и ги нося на продавачката, подавам и ги и казвам "десет са". Тя, освен че усмихната и изобщо отказа да ги брои, казва ми - няма нужда, нали вие ги преброихте. А за нашите условия такова добро отношение крие и рискове.... Дълбока е славянската душа и може да побере много любов и човечност. Ето и това момче от дом, спасява с риск за живота си ранено дете, страхотна постъпка ! КЛИК

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2994908 - 29.12.2012 03:25 [Re: Дзвер]

Не съм съгласна, че точно държавата е отражение на хората в нея. Държавата е политика, институции... и не всички имат пряка роля в действията й.
Страната е отражение на хората, които живеят в нея. И много добри да са хората в дадена страна, ако нищо не върви както трябва в нея и всеки ден е борба с неуредици, хората започват да се променят малко или много. Връзката не е еднопосочна.

А родината, за мен, е усещане. С България много се отчуждихме. "Култура", която не разбирам, мрачни и изнервени хора, хитреци на дребно и на едро, усилия неводещи до резултати, безхаберие...

За да не съм капо по темата, да кажа, че според мен, страната ни даваше добро средно образование допреди време. Не знам, как е сега, но по мое време, беше много добро. За друго не се сещам

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #2994937 - 29.12.2012 09:29 [Re: Mimski]

Цитат:

Не съм съгласна, че точно държавата е отражение на хората в нея. Държавата е политика, институции... и не всички имат пряка роля в действията й.
Страната е отражение на хората, които живеят в нея. И много добри да са хората в дадена страна, ако нищо не върви както трябва в нея и всеки ден е борба с неуредици, хората започват да се променят малко или много. Връзката не е еднопосочна.

А родината, за мен, е усещане. С България много се отчуждихме. "Култура", която не разбирам, мрачни и изнервени хора, хитреци на дребно и на едро, усилия неводещи до резултати, безхаберие...

За да не съм капо по темата, да кажа, че според мен, страната ни даваше добро средно образование допреди време. Не знам, как е сега, но по мое време, беше много добро. За друго не се сещам

Държавната политика се прави от граждани на дадена държава, които са били издигнати до ниво да я "правят". Т.е. държавата е отражение на гражданите си. Когато един народ се състои от както казваш ти "хитреци на дребно", когато се издигнат в политиката, тези "хитреци на дребно" стават "хитреци на едро". В съчетание с манталитет, тези граждани-политици са отражение на народа, който населява дадена държава. Може много добри да са законите в дадена държава, ако гражданите й не ги спазват, каква файда? И ако гражданите-съдии не отсъждат по съвест и по закон, каква файда?

Ето ти определение за държава:
Държавата е политическа общност, заемаща дадена територия, имаща организирано правителство и притежаваща вътрешен и външен суверенитет. Тя е основен институт на политическата система на обществото.

А политиката е:
"Умението да се управлява полисът и действието по управлението. Този процес може да се изразява в начина на получаване или поддържане на подкрепа за общи или обществени действия. Макар че обикновено терминът се прилага за правителствата, политиката се наблюдава при всички човешки групови взаимодействия, включително корпоративни, академични или религиозни."

Следователно държавата е отражение на обществото, което я населява.

Ако малко от малко изучиш историята на САЩ ще видиш, че нещата са били доста грубички и там. Това, че отиваш на готово към момента не означава, че всичко там е било цветя и рози в исторически план. Т.е. за да се достигне нивото на обществото в САЩ такова, каквото е в момента, се е изминал определен исторически път. В България този път е съвсем различен поради много исторически обстоятелства, които нямат нищо общо с тези в САЩ. И това е само пример, който важи за всяка държава по света.

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2997465 - 03.01.2013 22:35 [Re: canon]

И аз да се разпиша в тая тема.
В Стара Загора няма дупки по улиците. Няма, наистина! Обиколих почти целия град и не попаднах на такива. Изненадана съм. И по пътя от и за летището нямаше дупки. Е, вярно, кърпена е магистралата, ама...
Като се стопи гадния кален сняг и градът се показа един чист, чист... А, и много коледно украсен, ама това не е ново.
Освен това тоя път попадах само на някакви любезни хора - тва е малко нетипично за Зарата по мои наблюдения. Винаги съм си мислела, че най-лошото обслужване в България е точно при нас, но тоя път не успях да се скарам с нито един сервитьор, магазинер или таксиметров шофьор, което си е направо невероятно. Искрено съм изненадана и доволна.
Може пък да почваме да се променяме към добро.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2998038 - 04.01.2013 22:14 [Re: Дзвер]

Искренно се радвам, че и други хора забелязват макар и отделни хубави примери. Аз винаги намирам по нещо хубаво и съм категоризирана в тези с розовите очила. Обаче за мен пък много хора са просто със сиви. Конкретно по темата няма да се разпростирам, само ще спомена една случка, за която ме присети Дзверито
Цитат:

" Още ли хората карат с фарове?"

Пристигам тази есен в София и братлето ми дошло да ме посрещне, но нещо беше изморен и карам аз до Ботевград. На всеизвестния завой под моста за с. Яна се заредили полицаи, то всеки който е пътувал по този път знае, че там им е „място“. Намалявам аз, изрядна до дупка, обаче ме спират. Изряден в представянето катаджията ме пита „Защо не ви светят фаровете?“ УжасТ, не бях се усетила, нямам навика и това е. Започвам да обяснявам, той ме прекъсва, пак обяснявам, той ме гледа, говорим си , върти ми книжката /гръцка/ в ръка... Накрая ме пусна само с препоръка. Аз доволен. Това пък ме подсети да питам как стои въпроса с чуждестранните нарушители, тоест как им се пишат и как си плащат глобите?

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #2998244 - 05.01.2013 08:26 [Re: Shogoun]

Ами да ти кажа винаги ми е било интересно и на мен какво става.Миналата година мой роднина си беше тук от Чикаго и докато свикне да кара на фарове 3-4 пъти го спираха,та на два пъти и аз бяха със него.Подава книжка от Илинойс полицая гледа като теле 1-2 въпроса и айде по живо по здраво.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11325

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.