ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Re: 100 хубави думи за България
    #3060601 - 09.06.2013 17:51 [Re: plain]

Цитат:

Та има и такива полицаи. Мога само да си представя какви са полицаите в Русия, след тази история и коментарите.

Я дай едно резюме, моля, че ме мързи да го чета цялото

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3060643 - 09.06.2013 19:15 [Re: Natural]

Накратко: Откраднали им велосипедите (били ги заключили един за друг, а не за стълб) и жената се обадила в полицията, въпреки че мъжа й бил скептичен и не искал да се обаждат заради купищата формалности и документи без никакъв вероятен резултат. Та обадила се тя вечерта тайно от мъжа й, но трудно се разбрали на руско-български с дежурния какъв е проблема, но на другия ден им се обадили от полицията и на малко по-добър руски ги попитали за адреса и след малко дошли двама униформени със ситроен. Говорили на английски и се държали доста добре и ги откарали на място, където били техните велосипеди (крадците ги били скрили временно, но полицаите ги намерили) и пробвали техния ключ, който отворил катинара на велосипедите. Руснаците били учудени, че даже не са ги карали да попълват формуляри и въобще никакви формалности - щом ключа съвпадал значи били техни. Посъветвали ги следващия път да ги заключат за стълб и си ги пратили по живо по здраво. Мъжът на тръгване се опитал да даде някакви пари на полицаите насаме в знак на благодарност, но те отказали. Звучи познато, нали?

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #3060875 - 10.06.2013 12:34 [Re: plain]

мерси

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3081970 - 17.08.2013 05:28 [Re: Natural]

Това кога е било, че не съм разбрал...?

http://www.peika.bg/Lyatna_Sofiya_disha_l.e_i.64434.html

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3084912 - 30.08.2013 19:29 [Re: Кукера©]

Симеон и Мария-Луиза валидираха марка с лика на Цар Борис III

http://dnes.dir.bg/news/simeon-saxkoburggotski-tzar-boris-iii-marka-14862993?nt=4

Браво , крайно време е да уважаваме хората преди нас. Нищо не започва от днес...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

korgi

**

Регистриран: 25.05.2012
От: Chicago / Rolling Meadows
    #3104978 - 03.11.2013 13:47 [Re: canon]

Има едно сдружение в Шумен, което подкрепя хората с ментални увреждания! Всяка година /вече седма по ред / се организират сценични изяви на национално ниво с конкурсен характер - "Неоткрити красиви надежди".
Тъжно и същевременно уникално е да видиш как тези хора се борят с живота, намират сили да се изправят на голямата сцена и да изразят себе си по собствен начин въпреки недостатъците, които съдбата им е дала.
Към 100-те хубави думи прибавям:
"Сияйна зора"
http://www.siaina-zora.org/

--------------------
Нищо не е толкова трудно, колкото изглежда.

scandic
неориентиран
*

Регистриран: 06.01.2014
    #3123832 - 08.01.2014 14:31 [Re: canon]

Здравейте,
От 10 години не живея в България.
от които последните три живея в Швеция.
Както на всички мнението за Швеция е много високо.
Последната една година пътувах по-често до България и обратно и успях да си изградя, мисля доста по-обективно мнение за нещата.
И то е, че като махнем културните различия, политическите и икономическите и сравняваме само хората, българите всъщтност не сме съвсем зле.
Има много неша, които в България се смятат за недопустими или се обсъздат с мецеци. Същите неща тук, никой не говори за тях. Например: администрацията е много много тежка. Никой не може да ги накара да направят нещо, не може човек, да поиска отговор или обяснение. Даже бе се снае, дали и кога ще ти отговорят. Няма офис, където можеш да ги посетиш и да говориш с хора. Но всички са щастливи и горди.
Средното интелектуално ниво, е безкрайно ниско. До осми клас нямат оценки, малко хора учат висше, но и да учат висше, нячина им на мислене остава много охраничен.
В България това мнение се създава от медиите. И то съвсем умшлено. Всеки емогрант ще ви каже, че начина на живон в България далеч не е зле. Но икономиката и заплатите са проблема. Съветвам, хора, които имат приличен живот в България да не го оставят и стягат багажа за някуде, кудено някой им е казал че ще са по-добре.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3126546 - 18.01.2014 09:47 [Re: Кукера©]

Това беше инициатива, която продължи цялото лято
А това, което казва Scandic всъщност е валидно и за други държави в Европа, като за пример мога да дам Белгия. Там всички са много, ама много спокойни и никой не се мърда да свърши нещо в спешен порядък. И да, животът ти е "скучен" защото ги няма предизвикателствата на ежедневието.
Според мен хората са същите, като в България, само че много по-спокойно посрещат дребните си житейски проблеми. И това прави живота като цяло по-спокоен, т.е. въпрос на темперамент.

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3163504 - 09.05.2014 17:36 [Re: scandic]

Скандик, проблемът /един от много/ в България е,че нямаш сигурност за нищо. Да, разбирам, че по цял свят е така, но в България буквално единият месец си добре, а другият си сринат. Не може в такава несигурност да отглеждаш децата си, не може в такава несигурност да спестяваш и след това да инвестираш нещо за старини.
Честно да ти призная, предпочитам да ми е "скучничко". Аман от "адреналин".

--------------------
"Истината е, че съдбата нито бърка, нито нарежда картите - тя само ги раздава."

Павел Вежинов

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3163507 - 09.05.2014 17:38 [Re: Dr.G]

Предполагам, това също оказва влияние върху външния вид на човека.
Хора на средна възраст от Западна Европа изглеждат с 10 години по-млади от българите.

--------------------
"Истината е, че съдбата нито бърка, нито нарежда картите - тя само ги раздава."

Павел Вежинов

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11953

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.