ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Наистина ли е толкова трагично?
    #3115241 - 05.12.2013 00:39 [Re: canon]

Ей, Каноне уважавам те като сьфорумец обаче ( не само ти, но и доста бьлгари живеещи в Бьлгария) като почнете едни такива грьмки изводи да правите и човек ви се чуди, вярвате ли си вьобще или го правите вие самите да се успокоявате...

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3115328 - 05.12.2013 12:47 [Re: venturer]

Вярвам го , защото съм го виждал много пъти с очите си.
Ако искаш мога и десетки снимки на драйфащи или пишкащи образи по тротоарите да ти покажа , но форума ще ме санкционира.

В петък и събота вечер на острова е нещо страшно и изобщо не може да се сравни с изстъпленията на нашите младежи. Момичета , момчета всичко живо се напива като кирка.
И аз те уважавам , но ти виждаш единствено кусурите в българите и насаждаш погрешна представа у хората които не са виждали другаде.
И аз се чудя как си вярваш , че това е само някакъв български проблем.

Я помисли кои държави са най-големите потребители на дрога и да не приказваме вече празни лафове ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (05.12.2013 12:50)

canon
На изток от рая

#3115329 - 05.12.2013 12:55 [Re: nai74]

Инфото ми е много актуалано и освен , че живея до училище живея и с човек дето работи в "Спешно отделение"
Почти не минава дежурство без да им докарат някой прекалил с дрогата ученик - на 90% от най-елитните гимназии.
Другите келеши от бедни семейства нямат парици за дрога и най-много тревица или нещо твърдо инцидентно да си позволят.
Тия разглезените и задоволените обаче са най-страшни.

Тия училища са и основния пазар на наркодилърите.
Живял съм три години и със съквартирант студент по философия. Познавах повечето му колеги там също бъкаше от наркомани. Брадати , нечистоплътни ...
Няма да споменавам имена , но едно от момичетата беше дъщеяр на актуалния тогава софийски областен управител. То бяха екзотични ваканции , то чудеса ама дрогата не прощава никому и тя също беше здраво в джаза.
Изобщо елитни гимназии и разните подобни хуманитарни факултети са някакъв ужас.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (05.12.2013 13:00)

venturer

#3115331 - 05.12.2013 13:27 [Re: canon]

Ама Каноне, погледни какво си написал това за бьлгарските деца по елитните и не толкова елитни училища.
Това в контраст на училището на дьщеря ми примерно тук в което ако дори обувките им не са изльскани или вьзела на вратоврьзката не им е стегната ги мьмрят, та камо ли за консумация на алкохол или дрога.
Нямаш си на идея колко нещата са изтьрвани в Бьлгария вьв всяко едно отношение.

Говорим за стандарт на живот Каноне. Как да оборя мнението, че Бьлгария е зле икономически страна, с ниско заплащане и корупция до шия. Би ли ми дал сьвет, каква причина да дам с две думи? Или ти не си сьгласен с тези факти???

Цитат:

И аз те уважавам , но ти виждаш единствено кусурите в българите и насаждаш погрешна представа у хората които не са виждали другаде.
И аз се чудя как си вярваш , че това е само някакъв български проблем.

Нищо не насаждам аз Каноне, отдавна сьм излезнала от Бьлгария и рядко се налага да говоря за Бьлгария на когото и да е било. Хубавото на Австралия е че е доста далече и малко хора са чували за Бьлгаия тук (хубаво е защото обикновено се славим с лоши неща) та когато ми се зададе такьв вьррос, защо е толкова недоразвита страна Бьлгария и е една от най-бедните в Европа (с ниско заплащане и висока корупция) аз какво да им кажа с две думи, ама така че да запазя достойнството на страната ни... ами защото имаме морони политици и народ който е като "всяка коза дьрпа за собственият си крак"??? Което е истина...никакво гражданско общество и всеки се спасява по-единично независимо на каква цена.

Тези другите страни които визираш, че ползват дрога, защо тогава не са толкова бедни колкото Бьлгария? Отговори ми ти на този вьпрос? Вьобще каква е врьзката между дрогата и беднотията в Бьлгария???

Откровено, незнам какво се опитваш да докажеш с тези твои мнения?

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (05.12.2013 14:10)

canon
На изток от рая

#3115335 - 05.12.2013 14:24 [Re: venturer]

Moята позиция е , че в България има проблем .
Да се казва обаче "Аууу колко е зле , каква трагедия , това никъде го няма " не го приемам.

Кой тук започна да говори за дрога и прочие ? Ще отречеш ли , че това е голям проблем и за най-развитите и задоволени държави ?
Дай да видим и разпространението на СПИН ако щеш ...

България може да е бедна и да има проблеми , но съвсем не е някакво гето да бъде сочено с пръст.
Как пък толкова често ви се случва някой да пита що била изостанала България и то на място , където почти никой не е и чувал за нея ?
В новините ли се говори за беднотията в България или къде ?

9 от 10 задокеански хора с които говоря изобщо нямат идея за България , а повечето дори да са чували нямат идея бедна ли е богата ли е.
Защо трябва с наслада да им разказвам анекдоти както се спомена в другата тема ?
Питат ме с интерес как е и аз се стремя да показвам добрите страни - гостоприемни , красиви хора , хубава природа , хубава кухня , хубави заведения , евтино е , стандартът е нисък след 50 години комунизъм , но пък си е цивилизовано място което си струва да видиш ... какво да почна да им разказвам за корупция, цигани или за пенсията на баба ми ли ?
Анекдоти може да се разказват за много държави по света , но рядко се срещат народи нихилисти като нас българите.

Ако ще и на луната да отидат това не се променя и само си мислиш , че си избягала от този манталитет. Може ама в следващото поколение

Не става въпрос да си заравяме главата в пясъка , а да не бъдем единствено черногледи.

Пресни впечатления от Израел - нито е по-чисто от България , нито хората са по усмихнати , клаксони раздират всяко кръстовище , оскъдна природа , добри доходи , но и много високи цени , живот под стрес , в Кнесета се шегуват как любимото място на депутатите е ... ресторанта , в момента няма много депутати в залата заради ранния час (9.30) и защото работата била в комисиите и по избирателните райони - познато нали ? ... да си чула някъде евреин да разказва колко ужасно е в Израел ???

--------------------

Редактирано от canon (05.12.2013 14:34)

nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #3115355 - 05.12.2013 17:52 [Re: canon]

Както ти казах старо ти е инфото другарю.
Пикото и анмфетите си имат малки разфасовки от по 10,20 и нагоре лева.
Със една 20ка двама паляка изкарват 25-30 часа без сън и power на макс.
Да знаеш че и гнджата никак не е евтина по 13-15 лв е грама.
Стане ли топло и се мятат стабилно да шмърката,и после ходят като терминатори.Трагично е ти казвам хич не си мисли че е почти розово.

canon
На изток от рая

#3115376 - 05.12.2013 19:23 [Re: nai74]

10 лева малко ли са за седмокласник ???
Абе нещо много си навътре в нещата

Ти като ходи в Германия подаде ли си носа извън строежа да видиш как се забавляват вечер младите по клубовете ?
То всъщност може да ги видиш и лятото около Бургас де ...

П.С. Другар ще викаш на баща си или на Бате ти Бойко ... предполагам за теб е едно и също.

--------------------

Редактирано от canon (05.12.2013 19:32)

nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #3115391 - 05.12.2013 21:57 [Re: canon]

Ок извинявай останал съм със впечатление че си от тези дето се извиниха и разцелуваха със онези другите,партньорите им.
Написах по горе че колегата ми е доста по млад от мен,от него знам всичко.
Това чудо завладява бавно и стабилно,знам и как го правят,ужасно е.
Много малки пишлимета се правят на маймуни почти всяка лятна вечер,вика ми баси и лятото три пъти си легнах и то свърши.Нормално ли е това?
И това масово от 2-3 г насам.Приятелю скоро бях в Кюстендил там на 15 мин след като бях пристигнал започнаха да ми предлагат,тука вика само това се прави всяка вечер.Познавам хора които са правили по 7-8 дена без сън,накрая го гледам на деветия ден заспал в колата пред тях.Казвам ти хич не е розово.

canon
На изток от рая

#3115394 - 05.12.2013 22:15 [Re: nai74]

Не казвам , че е розово и проблема е голям и глобален.
Дразнят ме и тийновете с ПВЦ бира по пейки и градинки ...
Казвам само , че това не трябва да се свързва непременно и единствено с България.
Уверявам те , че няма да минеш и десет минути пеш да кажем в един централен Амстердам преди да ти предложат твърда дрога на улицата.
Не сме някакво изолирано гето на порока.
Далеч не сме и първенци в алкохола каквито легенди се носят ... пиянството на едни много по-развити и северни държави давани неизменно за пример е много по-лошо и много по-голям проблем за тях , и правителствата се опитват с драконовски мерки и акцизи да го ограничават .
Не ме питай и ти що са по-богати

Редактирано от canon (05.12.2013 22:20)

venturer

#3115417 - 06.12.2013 00:26 [Re: canon]

Каноне,

Ти сьвсем заби разговора ни и мисля че е излишно да продьлжаваме. Кьде сьм казала аз, че Бьлгария е гето???
Когато аз споменавам за Бьлгария аз сьщо като теб изброявам положителните неща които ти си изброил.
Ситуацията за която споделих по-горе беше друга (аз бях попитана) и единственият тактичен отговор които успях да кажа е, че ситуацията е сложна в Бьлгария и смених темата. Или викаш трябваше да им дрьпна една реч на хората, че може да сме изостанали, бедни и корумпирани, но пьк имаме хубава кухня и природа
Иначе много много рядко аз или моите приятели тук бьлгари коментираме Бьлгария всьщност (обикновено говорим между нас си за роднините ни там) какво да и коментираме на страната, ако мислехме че е добре да се живее там нямаше да сме тук нали така..
Иначе всички до един си идваме с желание в Бьлгария и си прекарваме почивките хубаво там.

Ти сам казваш, че не трябва да си заравяме главите в пяська, но точно това ти самият правиш...продьлжавайте да се успокоявате, че беднотия, престьпност и дроги има навсякьде по света и си е карайте по старому...

Ставаше вьпрос за икономическото положение и за стандарта на живот на бьлгарите в страната ни, ти зацикли за дрогите и така ... говорим за различни неща та няма смисьл.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (06.12.2013 01:22)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16965

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.