ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
scandic
неориентиран
*

Регистриран: 06.01.2014
Re: Наистина ли е толкова трагично?
    #3123828 - 08.01.2014 14:26 [Re: plain]

Здравейте,
От 10 години не живея в България.
от които последните три живея в Швеция.
Както на всички мнението за Швеция е много високо.
Последната една година пътувах по-често до България и обратно и успях да си изградя, мисля доста по-обективно мнение за нещата.
И то е, че като махнем културните различия, политическите и икономическите и сравняваме само хората, българите всъщтност не сме съвсем зле.
Има много неша, които в България се смятат за недопустими или се обсъздат с мецеци. Същите неща тук, никой не говори за тях. Например: администрацията е много много тежка. Никой не може да ги накара да направят нещо, не може човек, да поиска отговор или обяснение. Даже бе се снае, дали и кога ще ти отговорят. Няма офис, където можеш да ги посетиш и да говориш с хора. Но всички са щастливи и горди.
Средното интелектуално ниво, е безкрайно ниско. До осми клас нямат оценки, малко хора учат висше, но и да учат висше, нячина им на мислене остава много охраничен.
В България това мнение се създава от медиите. И то съвсем умшлено. Всеки емогрант ще ви каже, че начина на живон в България далеч не е зле. Но икономиката и заплатите са проблема. Съветвам, хора, които имат приличен живот в България да не го оставят и стягат багажа за някуде, кудено някой им е казал че ще са по-добре.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3139351 - 27.02.2014 03:51 [Re: canon]

И все по-зле ще става...

http://crime.actualno.com/Deloto-Oktopod-prikluchi-sled-chetiri-godini-myki-news_17323.html

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3158137 - 25.04.2014 20:18 [Re: Кукера©]

Гетата и в Щатите и в България са сигета.
Да бягаш далече от тях или да ги "чистиш" с атомни бомби, това са вариантите.
Съвсем в България не е толкова зле,колкото някоисеопитват да я изкарат,но че е зле, зле е.

--------------------
"Истината е, че съдбата нито бърка, нито нарежда картите - тя само ги раздава."

Павел Вежинов

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3158432 - 26.04.2014 19:56 [Re: khalhalla]

Цитат:

Да бягаш далече от тях или да ги "чистиш" с атомни бомби, това са вариантите.

Виж ти! Колко просто било! А хората по света толкоз пари харчат за интеграции, ограмотяване и кви ли не програми. Не харесваш някой - бомбичка. Пречи ти на пейзажа - бомбичка. И светът ще стане красив и удобен. Евала! Ти не си ли вече в САЩ - страната на толерантността?

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3158633 - 27.04.2014 14:27 [Re: Хуанита]

Ясно , че не могат да бъдат изчистени с атомни бомби ама нека не сме лицемери и признаем , че който може бяга от тях ... или има някой да живее с желание в циганските , арабските или пък черните квартали ???

не беше ли г-жа Меркел която каза , че Германия се е провалила и интеграцията е невъзможна ?

Това показва , че проблемите не са само икономически , защото далеч по-богати държави от БГ не могат да се справят.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

khalhalla
шматка от класа
**

#3163493 - 09.05.2014 17:29 [Re: Хуанита]

Да, бе толерантност. Шубе на макс.
Белите пътуват с бели, черните пътуват с черни, азиатците пътуват с азиатци или сами.
Много са "близки" едни до други, няма що. Гледам ги в метрото всеки ден.
Да уточня: не дискриминирам расово никой, просто има хора/аз ги наричам хуманоиди, не точно хора/ в гета*, които не желаят да се интегрират по никакъв начин никога. Харесва им да живеят "на ръба" и "скапват пейзажа" дори на другите около тях.
Всеки нормален човек би се преместил, аз също се местя, защото не искам проблеми с никой.

*гето - там където живеят и бели, и черни, и жълти, и арабели ...

--------------------

Павел Вежинов

khalhalla
шматка от класа
**

#3163497 - 09.05.2014 17:31 [Re: canon]

Да, Канон, затова и квотата за сирийци е 3-цифрено число. 500 ли, колко бяха?? За Австрия - по същия начин, ако можело да са само християни даже.
А, като ги пъдят по българската граница,веднага скачат :"Вие сте зверове, горките сирийци, дайте им подслон"

--------------------

Павел Вежинов

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15952

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.172 seconds in which 0.158 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.