ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Re: Наистина ли е толкова трагично?
    #3047337 - 05.05.2013 15:29 [Re: plain]

за Великденските празници съм си в БГ и моя позната казваше, че в училището на дъщеря й на двора продавали наркотици. Въпреки сигнали, нищо не се правило. Самото дете разправяше, че на някакъв купон била само тя и още едно, които не пушели марихуана и не пили алкохол. Става дума за 14г. деца. Това е предимно в София и по- големите градове.
Момичета 14г. сами!!!! си правили в час или в тоалетните пиърсинг на езика с обикновена игла, ябълка и поставяне на обеца. Научих неща, които не бях смятала за възмохни.
За грамотността...слушам по улиците и немея. Децата вече стават или наистина интелигентни и амбициозни или пълна скръб в речника. Друга приятелка учителка ми разказваше за няколко учителя и отношение към дисциплина и изобщо към предмета, който преподават. Деца се изпращат на училище с по 100-200лв на ден, крадат, на 13 вече имат поведение на 25.
Но има и много свестни дечица. Просто ме учудва как родителите не забелязвали новите пиърсинги на езиците, давали пари без да се интересуват от родителски срещи, никаква критика към детето.
Цитат:

защото да не забравяме от нашите поколения кои хора станаха учители, те са учители на децата сега и при тези заплати надали ще има скоро развитие в това отношение.

Мухи, точно това също обсъждахме- имало учители, които вземат в момента по 1500лв ( напр. в някакъв град Гълъбово), други по 700-800, някои обаче по 400 . Зависело от общината и училището, някакви делегирани бюджети. Та 1000- 1500 не е малко за половин работен ден в България. Този, който взема 400 ще е немотивиран, но гаранция ли е, че тези от големи училища (т.е да имало много ученици) са наистина добри, щом и там има случаи на пълна незаинтересованост? Нещо в образователната сфера, малко хаотично ми изглежда.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3047340 - 05.05.2013 15:35 [Re: NVU]

Цитат:

Ти не си ли много млад да си ходил в казарма?

К'во пиеш?

Пионерче, довоенно обучение, казарма, the whole nine yards.
Имало предложение за връщане на военното обучение, поне според ТОВА.

"Без да ги занимаваме, и знаете, че това е незаконно да ги занимаваме с автомати."
Едно време като не знаеха, че е незаконно, ни даваха на по 17-18 г да стреляме с АК.
Не съм предполагал, че ще го кажа, но май задължителната казарма е имала и благотворно влияние, като гледам сегашното положение с 18-19 годишните.

Редактирано от plain (05.05.2013 15:51)

nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #3047345 - 05.05.2013 16:08 [Re: Дзвер]

Мислиш ли че само тука го има това??

Дзвер
wavedancer

#3047352 - 05.05.2013 16:55 [Re: nai74]

Цитат:

Мислиш ли че само тука го има това??

Ne, obache tova s piyrsinga me ostavi bez dumi- da si dupchat ezicite v chas ili v toaletnite s iabylka i igla

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #3047398 - 05.05.2013 18:54 [Re: Дзвер]

Е, тва е някаква световна тъпотия, да си дупчиш езика. Не мисля, че всички деца го правят. Просто си попаднала на история за такива. Аз съм си дупчила сама втора дупка на ухото, но само толкова. И това беше преди доста години.

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3047434 - 05.05.2013 20:36 [Re: ColdLove]

Аз вече почти не познавам мацка без tatoo ... много ме дразни
Навремето само затворниците имаха подобни неща - "Асан" или "мечо" с разкривени букви

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #3047456 - 05.05.2013 21:58 [Re: canon]

Какво лошо има в татуировките?
Аз самия имам доста,жена ми също има една.

Дзвер
wavedancer

#3047473 - 05.05.2013 23:20 [Re: nai74]

аз също не харесвам татуировки- мнооого рядко съм виждала мъже с подходяща физика, поведение, философия и татуировка, които да не изглеждат цигански или мутренски. За жена също 1/10000 ако улучи е ок. Винаги си представям баби с пеперуди, сърца, звезди, орлета и тнт върху увисналата кожа. Моя близка има цяло стихотворение на рамото.
Аз нямам татуси и не бих си направила истински- когато ми се е приисквало да имам- хенна си правя.
А това с боденето на езика- в уж квалитетно училище. Имало инструкции в нета как сам да си прободеш езика, от там четели и масово практикували. Родителите не забелязвали, защото слагали обеци с цвят близък до езика или нон стоп ядяли бонбонки. Но не ми се мисли какво могат да си причинят с някаква инфекция хлапетата, а и езикът е мускул

--------------------

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #3047624 - 06.05.2013 14:47 [Re: nai74]

Това с татуировките, както много други неща, е въпрос на вкус.
Аз също не ги харесвам. Дори, за разлика от Дзверито, нямам нужда да си представям възрастни хора с бодлива тел по кожата , защото тя и върху младите хора ми е неестетична.
Не го казвам с лошо чувство, насочено конкретно към теб.
Просто все си мисля за една хубава кола, в която дизайнерски екип е дал всичко от себе си за да я направи перфектна. И после собственикът и започва да лепи едно и друго из купето...

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #3047642 - 06.05.2013 15:20 [Re: canon]

Цитат:

Аз вече почти не познавам мацка без tatoo ... много ме дразни

Каноне, ще трябва да се ориентираш към по-зрели каки
Те не са толкова нашарени

@nelka
Цитат:

Просто все си мисля за една хубава кола, в която дизайнерски екип е дал всичко от себе си за да я направи перфектна. И после собственикът и започва да лепи едно и друго из купето...

Ха-ха, добро сравнение

И аз по принцип не харесвам, но все пак приемам за жени ако е нещо малко и естетично, а вероятно и на някои мъже им отива...

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16224

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.