ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: Наистина ли е толкова трагично?
    #3047773 - 06.05.2013 19:57 [Re: Дзвер]

Каква философия трябва да има човек, че да се връзва с татус?
Татусите изразяват нещо лично и обикновено тези, които ги носят, не се интересуват дали другите ги одобряват или не - идеята е сам да си я харесваш и да изразява част от теб, да те допълва. За тва хич не ми е ясно кво и как трябва да е улучила някоя, като всъщност единственото, с което трябва да се съобразява, е себе си.

По темата - боденето на езика е изключително опасно - дори някои лекари отказват да извършват такива услуги, защото езикът се подува и съществува опасност от задушаване. Не знам тия деца с какъв акъл са тръгнали да го правят сами - вероятно никой не им е обяснил каква е опасността. И си мисля, че това не е работа на никое училище, пък било то и елитно, а на родителите.

Иначе аз съм си жена без вкус - имам два татуса и ще си правя трети.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
babati97
бавен
*

Регистриран: 01.10.2012
От: Враца/София
    #3047775 - 06.05.2013 20:06 [Re: Дзвер]

Е да се изкажа и аз. Аз съм ученик от Враца ''елитното'' у-ще Христо Ботев... и към всичко дето каза мога да добавя, че вече имаме и една бременна от класа ни, чакаме я края на юни нач. на юли да роди. е все пак има и ученици които искат да учат, ама просто във клас пълен със умствено изостанали ученето е невъзможно и всички пропадат.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3047790 - 06.05.2013 20:31 [Re: Хуанита]

Каква философия ли... има различни- знам не се изразявам точно. Рокер с татуировки- ок, боец с татуировки- ок, затворник с татуировка русалка- и котва- ок (сериозна съм), някакъв будист с китайски, индийски и не знам какви символи- ок, сърфист- ок, педалите пък си прав[т звезди по деколтето и ръцете. За жена също важат (макар и не точно същото).
изразих личното си мнение защо не ми харесват. Пък и аз съм винаги против масовките и масовите моди, а и не искам един ден да ми писне като се събудя и да се чудя как да си махам татусите.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Хуанита
couch potato

#3047793 - 06.05.2013 20:40 [Re: Дзвер]

Аз съвсем не те упреквам, нито пък смятам, че трябва да ги харесваш. Просто ми стана чудно.
Татуировки се махат точно така, както се прави лазерна епилация - дори цената е същата.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3047798 - 06.05.2013 20:49 [Re: Хуанита]

Понеже и аз знам как се махат , хич не е просто. Много досадни процедури ...
Казах , че не ми харесва не че не мога да живея с това

ОК да кажем , че съм консервативен. Аз не харесвам и онова омазване с грим характерно най-вече за средиземноморските държави , но и в България масово се прекалява със седенето в солариума , разните бронзанти и прочие. Що хубави , млади момичета искат да изглеждат като циганки ?

Та всичко по повод , че образованието било потънало. Проблема е икономиката - ако се развиваше добре за всичките тия учили-недоучили щеше да се намери място ... за няколко месеца всеки ще се научи да натиска няколко бутона на поточната линия
Когато всички са прекалено квалифицирани също не е никак добре.

Нашите родители със сигурност са мислели , че поколението ни потъва , така както са го мислели и техните. Целият свят затъпява според мнението на предните поколения и това е от няколко хиляди години

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Хуанита
couch potato

#3047804 - 06.05.2013 20:58 [Re: canon]

Цитат:

Понеже и аз знам как се махат , хич не е просто. Много досадни процедури ...

Ми като лазерната епилация. Даже уредът е същият.
Аз не ви обвинявам в нищо, бре. Както казах на Дзвер - никак не е задължително да ги харесвате. Всеки с вкуса си - лошо няма, шарен свят. Обаче искрено се забавлявам с мисълта, че за някой съм като кола с лепенки по предното табло.

С това съм абсолютно съгласна.
Цитат:

Нашите родители със сигурност са мислели , че поколението ни потъва , така както са го мислели и техните. Целият свят затъпява според мнението на предните поколения и това е от няколко хиляди години

Чудно как тоя свят продължава да оцелява толкова дълго.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3047900 - 07.05.2013 02:44 [Re: Хуанита]

Напълно съм съгласна с теб, татуировките са изразяване на вътрешния свят на човека, все пак ги правиш върху себе - единственото, което е важно е дали на теб ти харесват и как ги усещаш. Трябва да се отчете само факта, че ако са твърде видими или агресивни - по лицето например, могат да имат негативни ефекти при търсене на работа в зависимост от това какво работиш. В България сякаш се свързват само със затвори и престъпници, затова и мнението на хората е по-негативно.

Най-смешно ми е когато се извади довода колко зле ще изглеждали като остарееш - това почти винаги е първото, което се казва Ако нещо ще ме притеснява когато остарея това ще е, че съм остаряла и кожата ми вече не е това, което е била, а не че имам леко провиснала татуировка.

Ако някой си мисли, че е удачно сравнението с кола с лепенки, той едва ли разбира смисъла на татуировките. Но пък всеки си има право на мнение де, особено в публичен форум

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3047904 - 07.05.2013 04:27 [Re: BlueDragonfly]

Цитат:

Напълно съм съгласна с теб, татуировките са изразяване на вътрешния свят на човека, все пак ги правиш върху себе - единственото, което е важно е дали на теб ти харесват

Просташко, глупаво, опасно от медицинска гледна точка, показва че не си християнин, показва че имаш двучислен коефициент на интелигентност, показва маймунско подражание на помията показвана от Холивуд.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3047905 - 07.05.2013 04:52 [Re: Borisio]

О, уау, изключително градивно мнение, показва високия ти коефициент на интелигентност

Дали е просташко и глупаво си е твое лично мнение, не го споделям и няма какво да го коментирам. От медицинска гледна точка не е опасно или най-малкото не по-опасно от множеството козметични процедури, които се предлагат. Не съм съм сигурна какво го свързва с християнската религия, но определено нищо не го свързва с коефициента на интелигентност.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3047963 - 07.05.2013 10:08 [Re: BlueDragonfly]

Напълно съгласна, че всеки може да се рисува, боде и тнт както намери за добре, негова си работа. Нищо че след това всички татуировки си приличат и рядко има креативност различна от цветенце, пеперудка, розичка, звездички, бодилчета( тел), орлета или Т- образна композици[ цветлета или елементчета под кръста, или китайски/ японски йероглиф, меандри.
Това ли е вътрешния свят? Еднакъв за всеки втори татуиран?
Не искам да съм ментор, наистина вярвам че всеки може да си се прави както му е кеф. Като бях тийн, исках татуировка и обеца на носа (тогава бяха модни халки). Обсъдихме с нашите и те казаха ,че халки слагат на мечките, дето циганите разкарваха на синджир. След този довод се отказах и намирам, че това е от най- умните решения, които съм имала в онази възраст. Същото и за татуировки.Тогава беше модно и момчетата да имат обеци на ушите. Хайде сега само след 20 г кой мъж носи обеца на ушите и как е наричан най- често? Всъщност скоро дори не съм виждала подобни.
Сравнението на нелка е точно в десеткaта.
Всъщност не се засягайте тези, които имате татуси. Всеки има право на мнение. Като канонския също съм ужасна консерва (или може би класически добър вкус ) относно някои неща не харесвам силен грим, дълги нокти, особено боядисани в силен цвят, гарваново изкуствено черни или нереален рус свят коси на тъмни кожи, изскубани до дебелината на чертичка вежди, тигрови щампи, шалварки или впити паднали дънки на къс крак.. Това са лични предпочитания, на някой може да му харесва и да си е ок

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14480

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.