ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Българите - все по-бедни, по-болни, по-прости и по-малко
    #3240183 - 04.01.2015 13:35 [Re: Кукера©]

Цитат:

Що бе, гадно ли ви е човек като ви казва истината в очите?

Не ми е гадно, щото знам, че не сме цъфнали, нито вързали. Обаче ме кефи начинът ти на изразяване. Човек ше каже, че си се пръкнал некъде по Щатско, а не в България.
П.П. Относно неграмотността на немци и австрийци имам какво да добавя, ама не искам.

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
socal
laser guided
*

Регистриран: 10.09.2011
    #3336985 - 05.02.2016 18:11 [Re: Пипи^]

Е какво друго да е в руско еврейската кочина , за другите да си пуснат евергрийна на КуКУ РукУ "Не съм избягъл ........ бла бла бла тъпа пропаганда , сменят една кочина с друга , въпрос на вкус.

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3339411 - 17.02.2016 21:03 [Re: socal]

Не знам на колко митинги, стачки и протести не отидох през последните 20 години от живота си. Борих се за различни каузи в името на доброто (по начина по който аз го разбирам), в името на ценности, които звучат като старите шлагери - красиви ама думи, думи, думи.
Когато бях на 20 години и реших, че искам да имам деца един доктор ме осакати за цял живот. Дори не ми дадоха шанс да помисля, че мога да го съдя - та той е светило в гинекологията какъв ти съд. Години наред се борих и участвах с една шепа хора да променим нагласата на хората към нас семействата с репродуктивни проблеми и смятам, че постигнахме много. Много ме обиждаха и наричаха с какви ли не епитети. Преборих се със стерилитета си 15 години след въпросната операция. Родих тризнаци и държах да живея и да родя децата си в тази държава, в моята родина. Вярвах, ама толкова много вярвах, толкова упорито защитавах каузите си, че сега ми се струва все едно съм била друг човек. Ходех бременна по протести, водех бебетата си по протести, децата ми знаеха какво е "оставка" преди да научат повечето детски приказки. И пак ме обиждаха - къде съм тръгнала с тези три деца ми не си стоя в къщи да си ги гледам, що били в такава количка, кой ми бил платил да съм на протеста, как ли ми били направени децата - сещайте се, за едно е нужно малко секс, за три много секс. Много секс = на лека жена, лека жена = на заслужава си да е бездетна и да се мъчи. :) Колко простотии още ми чуха ушите - да са ми живи и здрави "пластмасово-изкуствените "деца.
И все намирах за нещо да се хвана и да се надявам, да се опитам да бъда част от промяната заедно с другите хора. Излагах се, показвах се по радиа и телевизии, медии (ех, голямата работа бях в очите на близките си...смелата Петина. Откъде да знаят, че медиите грам не ги интересува какво мисля аз - атракцията бяха едни тризнаци на площада и разгневената им майка, пълна пародия).

Днес, нямам търпение да напусна тази държава. Ще оставя близките си и ще им идвам на гости като поредната чужденка един, или два пъти в годината. Нямам търпение да се махна от България не защото нищо не ми е дала...а защото нищо не взе от мен тази България.
Не взимах и не взимам детски, не ползвах и един лев от държавните помощи за никое от инвитро процедурите ми. Единствената държавна облага, която използвах е предимството децата ми да бъдат приети в детска градина и намалената им такса в следствие от това, че са тризнаци. Имам тикви-медал сама ще си направя.
Искам да се махна от държава, която не зачита народа си за нищо, да се махна от изтъргуваните си надежди и разпилени мечти, искам да подредя живота си наново, но някъде далече от тук и знам, че ще бъда по-спокойна ако ще да ви се струва наисвно, глупаво и непостижимо.
България, която не ми даде шанс 6 години да поставят диагноза на дъшеря ми, не заради пари или липса на добри доктори, а заради бюрокрация и липса на координация. От друга държава ме върнаха в България, чудейки се защо след като имаме светило като доц.? аз обикалям чужбинските болници търсейки отговори за здравето на детето ми.
Не те искам Българио, не искам вече да ти давам, не искам да вземам, не искам да се боря за каквото и да е тук, защото не ти вярвам за нищо повече. Не вярвам на управляващи, не вярвам, че има народ (същите онези 80%, които ни се смееха седнали на бира и цаца докато една шепа хора във Варна се опитвахме да кажем стига на поредното провалило се правителство, също като и последното, същите както и всички останали през последните години), не вярвам, че добротата е основното ни качество вече, не виждам бъдеще в тази държава.
Аз съм една обикновена жена, и не летя във облаците за предстоящият ни задграничен и емигрантски живот. Не очаквам и не искам нищо на готово. Всяка предстояща ни трудност ще е повторение на много такива минали вече. Ще вървим по трънлив и неутъпкан в повечето случаи път, но след време в която и част на света да се намираме ще знам, че съм имала избор и съм опитала. И ако успея да изуча децата ни, да са отговорни и добри хора, да познават и родината си, значи ще си е заслужавало на 40 години да започна от нулата. Ако пък се проваля, ще дам повод за двудневни клюки на "приятели":) и пак ще започна от нулата:)

Да, вече не искам в България, защото България отдавна не ме иска.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3340323 - 22.02.2016 21:27 [Re: Петина]

Ми не те иска България защото в България властта не се е сменяла нито за секунда за последните 70 г.

jingle
новак

Регистриран: 17.01.2016
    #3342011 - 03.03.2016 17:47 [Re: Петина]

Петина,все едно прочетох за себе си.Споделям мнението ти.А аз глупачката все още ходя по протести,мъкнейки двете си деца,защото искам да им изковем,с шепата хора на протестите,по-светло бъдеще. Плача на химна,обичам България,но тя не е място,тя е чувство,което с удоволствие бих занесла другаде

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3342033 - 03.03.2016 20:04 [Re: jingle]

Преди 2 дни даваха отново концерта на Слави Трифонов. Прехвърляйки каналите го засякохме. Мъжът ми ме пита толкова ли голяма звезда е , че толкова народ са отишли да го гледат. Опитах да му обясня без пристрастното си нехаресване на въпросната личност, но се сетих отново за друго. Колко концерта минаха, коолко хиляди хора се изредиха и се събраха по стадиони и поляни. Билетите не са никак евтини, хора от цялата страна пътуват за да видят, чуят.
Е как един път за последните 26 години "демокрация" не се събрахме пред парламента толкова хора да ги изринем от там. Една шепа тлъсти самозабравили се глупаци правят на маймуни няколко милиона. И кой е виновен...маймуните разбира се. За празник да се съберем можем, ама за "борба"... "да бе, да не съм луд да ходя да мръзна" - е само едно от нещата, които съм чувала.
Днес пак хиляди на Шипка, да празнуват свободата на България. Коя свобода бе хора? От какво и кога сте били свободни? Пишем и се дерем по фейсбук, кой е по-голям бабаит и кой по - голям драскач с дар слово. На практика нищо, все същите мишки и щрауси. На никой не му пука за България. Едните взимат що годе нормани заплати и живеят добре, що да се морят за бедняците. "Бедняците" си пазят и последната трошичка хляб и работно место от което зависи издръжката на семействата им. И едните и другите ходят по концерти, щракат с пръсти, но да хванат кол и камък в ръка не им стиска на дребните душици.
Днес, цял ден чета какви велики и смели хора сме били ние българите??? Кои са тези българи, че не се сещам. На двете ми ръце ще преброя хората, които ще рискуват и дом и семейства. Юнаци сме били...
Героизма, смелостта и достойнството не са нещо, което се наследява. Вазов, Левски, Ботев, всички дали живота си за България... ДА, ама не и заспалите, мързеливи и горди фейсбук патриоти.

Честит национален празник на осиротялата България.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3342047 - 03.03.2016 20:52 [Re: Петина]

За мнозинството българи все още "свободата не ще екзарх, иска Караджата". Преди 150 години е било вярно, но отдавна не е. Лично мнение.

jingle
новак

Регистриран: 17.01.2016
    #3342226 - 04.03.2016 19:49 [Re: Петина]

И аз това се чудя,защо на концерти отиват хиляди,на протести стотици,да не кажа десетици. При мен нещо се пречупи на последния протест. От нашия избирателен район,с натресени отвън гласове,избраха онзи Бат Сали за депутат и организира се протест естествено. И аз отивам,с децата,надъхана,защото преди това Фейсбук прегря от постове за това безумие. И там една шепа хора. А точно отсреща се намира един хранителен магазин от веригите - там имаше повече Да си напълнят коремите,да легнат и да се оплакват,ама да излязат и реално да се чуе гласа им - никой! И дори ни обявиха за платен протест,защото то с тази численост като нищо би могло.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3342239 - 04.03.2016 20:37 [Re: plain]

Цитат:

свободата

Свободата иска свободомислещи
и можещи да творят добри дела...
.. народоугодни.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3342572 - 07.03.2016 20:28 [Re: Петина]

Цитат:

Едните взимат що годе нормани заплати и живеят добре, що да се морят за бедняците. "Бедняците" си пазят и последната трошичка хляб и работно место от което зависи издръжката на семействата им. И едните и другите ходят по концерти, щракат с пръсти, но да хванат кол и камък в ръка не им стиска на дребните душици.

Българските революционери са имали програма, която са следвали стриктно и с цената на всичко. Да кажем хипотетично, че този народ се събуди най-накрая и хване кол и камък. Каква според теб трябва да е програмата на съвременните революционери - цели, средства и т.н.?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10549

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.108 seconds in which 0.092 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.