ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
PraefectumМодератор

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
Българите - все по-бедни, по-болни, по-прости и по-малко
    #3125629 - 14.01.2014 23:16

Българите - все по-бедни, по-болни, по-прости и по-малко
Цитат:

Темата е табу, а Националният статистически институт публикува категорично неверни и абсурдни данни и тенденции, увери проф. Петър Иванов от ЦДП.
Той обърна сериозно внимание на изключително ниската грамотност на населението у нас. Всички медии преди дни с възторг обявили, сме на 14-то място по интелигентност в света, но истината е, че сме в 14-тата група, а не на 14-то място, обясни Иванов. Преди нас има 46 държави и там са всички страни от Европейския съюз.

Ние сме държавата с най-голям брой неграмотни хора в Европа, като 40% от деветокласниците ни в "най-добрия случай сричат", цитира поредната тъжна статистика проф. Иванов.
Той призова да не се съди от единици отличници в дадени сфери, тъй като броят отличници в България е 5 пъти по-малък от средния за Европа. "Нещата са изключително драматични", настоя той.

Ха сега де, да вярваш или не на подобни неща?!?!?!

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
Re: Българите - все по-бедни, по-болни, по-прости и по-малко
    #3125674 - 15.01.2014 07:04 [Re: Praefectum]

Интелигентността на България бавно и славно изтича през Летище София.

Mailo
харабия

Регистриран: 15.05.2010
От: Mars
    #3125703 - 15.01.2014 09:46 [Re: Praefectum]

Ежедневния ми сблъсък с млади хора донякъде подкрепя написаното и съм склонен да вярвам!Жалко е,но май е факт!

--------------------
Всеки един миг е още един шанс ...... да се усмихнеш!

scandic
неориентиран
*

Регистриран: 06.01.2014
    #3126041 - 17.01.2014 00:25 [Re: Praefectum]

ОК, нека и аз изкажа мнение: Живея в Швеция и не мисля, че средното ниво на интелигеентност или образованост там е по-високо от България.Не знат елементарни неща , не им пишат оценки до осми клас/буквало за да не ги стреснат/и най-важното не могат да мислят. Няма логика в дейността им/за разлика от норвежците/ Но, могат да спазват правила. Не поемат никаква отговорност.
Но, поне не са толкова арогантни, няма мутри и чакга.
Живота е доста скучен. Въпрос на приоритети.

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #3126059 - 17.01.2014 01:33 [Re: scandic]

Цитат:

Но, могат да спазват правила. ...

Знам, че това не е най-важното в поста, но ми избожда очите.

След "но" не се слага запетайка. Слага се преди него.

Тиквичка
терца

#3126107 - 17.01.2014 06:55 [Re: scandic]

Цитат:

И в Австралия е така, хората не са арогантни, няма чалга, живота в скучен, и затова съм тук. Простотията не ми липсва.

scandic
неориентиран
*

Регистриран: 06.01.2014
    #3126317 - 17.01.2014 19:57 [Re: Тиквичка]

И аз държа на тези неща. Курсовата в средното ми беше преподавател по български език и това е благодарение на нея.
Благодаря за поправката.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3127067 - 19.01.2014 20:48 [Re: Тиквичка]

Цитат:

Интелигентността на България бавно и славно изтича през Летище София.

Да , може да я видиш и около всяка по-голяма ЖП гара в Европа

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (19.01.2014 20:49)

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #3127320 - 20.01.2014 13:18 [Re: Тиквичка]

По скоро от там започва бягството на богатите;здравите и умните от Нас бедните; болните и изфирясали...туземци.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3130422 - 29.01.2014 02:05 [Re: Praefectum]

България на пето място по пороци в света

http://www.marica.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%...news196935.html

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Agora
savage
**

Регистриран: 25.01.2014
От: София
    #3130429 - 29.01.2014 02:27 [Re: Кукера©]

Хайде дайте ми някаква смислена статистика, моля?!

http://medicalmarijuana.bg/obama-za-ligalayza/

Пропаднали американци като процент от населението спрямо българи? Мерси.
Че малко започвам да се дразня, колко са по-велики, дори заминалите вече българи в Америка (с главна буква за чувствителните) от мижавите, нецивилизовани примати вегитиращи в България.

--------------------
"Дори да си студена като лед и чиста като сняг — пак не ще избегнеш клеветата." У.Ш.

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #3130519 - 29.01.2014 10:00 [Re: Кукера©]

Да не падаш от Марс че цитираш подобни источници?!?
Домашното производство в България не се вписва в подобни недостатистики. Истината е много по драстична, защото и тютюна отдавна си го поръчваш на едро по телефона. Тази действителност не е повод да се тръшкаме или обвиняваме за това което сме, това е действителноста и си я носим ние останалите в България. И честно ще ти призная-и на мен простотията не ми липсва щото я има в изобилие около мен и когато отвън се загуби я намирам вътре. А подобни теми в този подфорум говорят и за вас същото.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Кукера©
борец на капитализма

#3136849 - 16.02.2014 20:08 [Re: бледоликия]

Що бе, гадно ли ви е човек като ви казва истината в очите?
А мвесто да се замислите, тичате да вадите подобни материали за САЩ. Този форум е се казва "Защо (вече не) искам в България", не виждам никаква връзка с САЩ. А кога ще ги стигнем хамериканците, Тошко Колев (Бог да го прсти) ви го каза...

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3158121 - 25.04.2014 19:56 [Re: Agora]

Агора, не разбирам, защо ти трябва да се самообиждаш???
Това,че някой е останал в България, значи че вижда смисъл да седи в нея.
То,ако всички избягат, ще останат само циганите....

п.с. За коя точно Америка говориш?

--------------------
"Истината е, че съдбата нито бърка, нито нарежда картите - тя само ги раздава."

Павел Вежинов

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3158210 - 26.04.2014 00:34 [Re: Кукера©]

Цитат:

ммм няма проблем, добър слушател съм.

steffko
donetoseto
**

Регистриран: 27.08.2014
    #3210964 - 18.10.2014 07:29 [Re: Тиквичка]

Цитат:

Цитат:

И в Австралия е така, хората не са арогантни, няма чалга, живота в скучен, и затова съм тук.

Е то какви хора пък в Австралия, само аборигени и кенгура, естествено че ще е скучно. А България е хубава държава дайте малко по оптимистично народе! В химна се пее "..мила родино ти си земен рай.." забравихте ли, в рая живеете!

Тиквичка
терца

#3213461 - 24.10.2014 05:04 [Re: steffko]

Абе, момче... Ти аборигени и кенгура виждал ли си на живо, та взимаш отношение? Или просто искаш да си на всяка манджа мерудията? Гледам напоследък си се разписал, все мнение даваш, на многознаещ се правиш.

Всеки живее там където му харесва, някой където им отърва. Щом България за теб е "земен рай", стой си там, кефи си се на мутрите и чалгата, очевидно ти допадат.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3221275 - 16.11.2014 03:20 [Re: scandic]

Цитат:

ОК, нека и аз изкажа мнение: Живея в Швеция и не мисля, че средното ниво на интелигеентност или образованост там е по-високо от България.Не знат елементарни неща , не им пишат оценки до осми клас/буквало за да не ги стреснат/и най-важното не могат да мислят. Няма логика в дейността им/за разлика от норвежците/ Но, могат да спазват правила. Не поемат никаква отговорност.

Баце с тия шведки(немислещи и алогични), ако ти е скучен живота...не си им създал верните правила

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

informo

Регистриран: 23.11.2014
    #3223844 - 23.11.2014 15:32 [Re: steffko]

Цитат:

А България е хубава държава дайте малко по оптимистично народе! В химна се пее "..мила родино ти си земен рай.." забравихте ли, в рая живеете!

Аз вече не мисля така. Не го искам вече този рай. Рай в които със семейството ми живеем с доход под прага на бедността, а не можем да получаваме детски добавки защото имаме висок доход. Страна в която с средна работна заплата не можеш да си позволиш да заведеш децата си да им я покажеш, без това да те накара да не можеш да изкараш месеца. Държава в която представители на предишната власт да дават съвет на наследяващите ги "Да крадат по малко"(Та аз на изборите трябва да гласувам кой да ме краде ли?). Не я искам тази държава. Ако имам възможност да се махна със семейството си тръгвам с пълна газ. Съжалявам , че прекалено дълго време вярвах , че нещата ще се оправят. Моето търпение се изчерпа. Не го искам "този земен рай " да го взима който иска. А пък ако съм сгрешил тогава ще му мисля. Поне смятам , че не трябва повече да чакам и да се надявам.

stans
учещ се на търпение

Регистриран: 03.05.2013
    #3233753 - 14.12.2014 04:35 [Re: informo]

От дете ми са набити думите - Да живее България ... ХХХМММ Какво ли е искал да каже автора с тези думи... ?

--------------------
Внимаваи какво си пожелаваш , бориш ли се за него то ще се случи и ако това което си пожелал не те направи щастлив , всичко е било напразно .

Честит Рожден Ден Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3240183 - 04.01.2015 13:35 [Re: Кукера©]

Цитат:

Не ми е гадно, щото знам, че не сме цъфнали, нито вързали. Обаче ме кефи начинът ти на изразяване. Човек ше каже, че си се пръкнал некъде по Щатско, а не в България.
П.П. Относно неграмотността на немци и австрийци имам какво да добавя, ама не искам.

--------------------
Ние сме ора естете.

socal
laser guided
*

Регистриран: 10.09.2011
    #3336985 - 05.02.2016 18:11 [Re: Пипи^]

Е какво друго да е в руско еврейската кочина , за другите да си пуснат евергрийна на КуКУ РукУ "Не съм избягъл ........ бла бла бла тъпа пропаганда , сменят една кочина с друга , въпрос на вкус.

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3339411 - 17.02.2016 21:03 [Re: socal]

Не знам на колко митинги, стачки и протести не отидох през последните 20 години от живота си. Борих се за различни каузи в името на доброто (по начина по който аз го разбирам), в името на ценности, които звучат като старите шлагери - красиви ама думи, думи, думи.
Когато бях на 20 години и реших, че искам да имам деца един доктор ме осакати за цял живот. Дори не ми дадоха шанс да помисля, че мога да го съдя - та той е светило в гинекологията какъв ти съд. Години наред се борих и участвах с една шепа хора да променим нагласата на хората към нас семействата с репродуктивни проблеми и смятам, че постигнахме много. Много ме обиждаха и наричаха с какви ли не епитети. Преборих се със стерилитета си 15 години след въпросната операция. Родих тризнаци и държах да живея и да родя децата си в тази държава, в моята родина. Вярвах, ама толкова много вярвах, толкова упорито защитавах каузите си, че сега ми се струва все едно съм била друг човек. Ходех бременна по протести, водех бебетата си по протести, децата ми знаеха какво е "оставка" преди да научат повечето детски приказки. И пак ме обиждаха - къде съм тръгнала с тези три деца ми не си стоя в къщи да си ги гледам, що били в такава количка, кой ми бил платил да съм на протеста, как ли ми били направени децата - сещайте се, за едно е нужно малко секс, за три много секс. Много секс = на лека жена, лека жена = на заслужава си да е бездетна и да се мъчи. :) Колко простотии още ми чуха ушите - да са ми живи и здрави "пластмасово-изкуствените "деца.
И все намирах за нещо да се хвана и да се надявам, да се опитам да бъда част от промяната заедно с другите хора. Излагах се, показвах се по радиа и телевизии, медии (ех, голямата работа бях в очите на близките си...смелата Петина. Откъде да знаят, че медиите грам не ги интересува какво мисля аз - атракцията бяха едни тризнаци на площада и разгневената им майка, пълна пародия).

Днес, нямам търпение да напусна тази държава. Ще оставя близките си и ще им идвам на гости като поредната чужденка един, или два пъти в годината. Нямам търпение да се махна от България не защото нищо не ми е дала...а защото нищо не взе от мен тази България.
Не взимах и не взимам детски, не ползвах и един лев от държавните помощи за никое от инвитро процедурите ми. Единствената държавна облага, която използвах е предимството децата ми да бъдат приети в детска градина и намалената им такса в следствие от това, че са тризнаци. Имам тикви-медал сама ще си направя.
Искам да се махна от държава, която не зачита народа си за нищо, да се махна от изтъргуваните си надежди и разпилени мечти, искам да подредя живота си наново, но някъде далече от тук и знам, че ще бъда по-спокойна ако ще да ви се струва наисвно, глупаво и непостижимо.
България, която не ми даде шанс 6 години да поставят диагноза на дъшеря ми, не заради пари или липса на добри доктори, а заради бюрокрация и липса на координация. От друга държава ме върнаха в България, чудейки се защо след като имаме светило като доц.? аз обикалям чужбинските болници търсейки отговори за здравето на детето ми.
Не те искам Българио, не искам вече да ти давам, не искам да вземам, не искам да се боря за каквото и да е тук, защото не ти вярвам за нищо повече. Не вярвам на управляващи, не вярвам, че има народ (същите онези 80%, които ни се смееха седнали на бира и цаца докато една шепа хора във Варна се опитвахме да кажем стига на поредното провалило се правителство, също като и последното, същите както и всички останали през последните години), не вярвам, че добротата е основното ни качество вече, не виждам бъдеще в тази държава.
Аз съм една обикновена жена, и не летя във облаците за предстоящият ни задграничен и емигрантски живот. Не очаквам и не искам нищо на готово. Всяка предстояща ни трудност ще е повторение на много такива минали вече. Ще вървим по трънлив и неутъпкан в повечето случаи път, но след време в която и част на света да се намираме ще знам, че съм имала избор и съм опитала. И ако успея да изуча децата ни, да са отговорни и добри хора, да познават и родината си, значи ще си е заслужавало на 40 години да започна от нулата. Ако пък се проваля, ще дам повод за двудневни клюки на "приятели":) и пак ще започна от нулата:)

Да, вече не искам в България, защото България отдавна не ме иска.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3340323 - 22.02.2016 21:27 [Re: Петина]

Ми не те иска България защото в България властта не се е сменяла нито за секунда за последните 70 г.

jingle
новак

Регистриран: 17.01.2016
    #3342011 - 03.03.2016 17:47 [Re: Петина]

Петина,все едно прочетох за себе си.Споделям мнението ти.А аз глупачката все още ходя по протести,мъкнейки двете си деца,защото искам да им изковем,с шепата хора на протестите,по-светло бъдеще. Плача на химна,обичам България,но тя не е място,тя е чувство,което с удоволствие бих занесла другаде

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3342033 - 03.03.2016 20:04 [Re: jingle]

Преди 2 дни даваха отново концерта на Слави Трифонов. Прехвърляйки каналите го засякохме. Мъжът ми ме пита толкова ли голяма звезда е , че толкова народ са отишли да го гледат. Опитах да му обясня без пристрастното си нехаресване на въпросната личност, но се сетих отново за друго. Колко концерта минаха, коолко хиляди хора се изредиха и се събраха по стадиони и поляни. Билетите не са никак евтини, хора от цялата страна пътуват за да видят, чуят.
Е как един път за последните 26 години "демокрация" не се събрахме пред парламента толкова хора да ги изринем от там. Една шепа тлъсти самозабравили се глупаци правят на маймуни няколко милиона. И кой е виновен...маймуните разбира се. За празник да се съберем можем, ама за "борба"... "да бе, да не съм луд да ходя да мръзна" - е само едно от нещата, които съм чувала.
Днес пак хиляди на Шипка, да празнуват свободата на България. Коя свобода бе хора? От какво и кога сте били свободни? Пишем и се дерем по фейсбук, кой е по-голям бабаит и кой по - голям драскач с дар слово. На практика нищо, все същите мишки и щрауси. На никой не му пука за България. Едните взимат що годе нормани заплати и живеят добре, що да се морят за бедняците. "Бедняците" си пазят и последната трошичка хляб и работно место от което зависи издръжката на семействата им. И едните и другите ходят по концерти, щракат с пръсти, но да хванат кол и камък в ръка не им стиска на дребните душици.
Днес, цял ден чета какви велики и смели хора сме били ние българите??? Кои са тези българи, че не се сещам. На двете ми ръце ще преброя хората, които ще рискуват и дом и семейства. Юнаци сме били...
Героизма, смелостта и достойнството не са нещо, което се наследява. Вазов, Левски, Ботев, всички дали живота си за България... ДА, ама не и заспалите, мързеливи и горди фейсбук патриоти.

Честит национален празник на осиротялата България.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3342047 - 03.03.2016 20:52 [Re: Петина]

За мнозинството българи все още "свободата не ще екзарх, иска Караджата". Преди 150 години е било вярно, но отдавна не е. Лично мнение.

jingle
новак

Регистриран: 17.01.2016
    #3342226 - 04.03.2016 19:49 [Re: Петина]

И аз това се чудя,защо на концерти отиват хиляди,на протести стотици,да не кажа десетици. При мен нещо се пречупи на последния протест. От нашия избирателен район,с натресени отвън гласове,избраха онзи Бат Сали за депутат и организира се протест естествено. И аз отивам,с децата,надъхана,защото преди това Фейсбук прегря от постове за това безумие. И там една шепа хора. А точно отсреща се намира един хранителен магазин от веригите - там имаше повече Да си напълнят коремите,да легнат и да се оплакват,ама да излязат и реално да се чуе гласа им - никой! И дори ни обявиха за платен протест,защото то с тази численост като нищо би могло.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3342239 - 04.03.2016 20:37 [Re: plain]

Цитат:

свободата

Свободата иска свободомислещи
и можещи да творят добри дела...
.. народоугодни.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3342572 - 07.03.2016 20:28 [Re: Петина]

Цитат:

Едните взимат що годе нормани заплати и живеят добре, що да се морят за бедняците. "Бедняците" си пазят и последната трошичка хляб и работно место от което зависи издръжката на семействата им. И едните и другите ходят по концерти, щракат с пръсти, но да хванат кол и камък в ръка не им стиска на дребните душици.

Българските революционери са имали програма, която са следвали стриктно и с цената на всичко. Да кажем хипотетично, че този народ се събуди най-накрая и хване кол и камък. Каква според теб трябва да е програмата на съвременните революционери - цели, средства и т.н.?

Кукера©
борец на капитализма

#3349609 - 13.04.2016 07:14 [Re: Хуанита]

Повечето хора в БГ, живеят от днес за утре. Като ги питаш какви са им исканията, когато протестират малцина знаят, а тези, които знаят ти описват такива неща, които и те си нямат хабер как биха станали. Чакат петъка всяка седмица и това е. Тези, които имат планове отдавна не са в България, за съжаление.

--------------------

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3359634 - 04.07.2016 08:35 [Re: Кукера©]

Цитат:

Повечето хора в БГ, живеят от днес за утре.

Не само в БГ но и в САЩ и не само Българите

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3359640 - 04.07.2016 14:24 [Re: violin]

violin,

Едва ли мащабите са същите каквито са в България. Тук са изключения които не живеят ден за ден. Всеки ден научавам някакви тарикатлъци, живи магьосници са българите в начините си да оцелеят, пък и ей така, просто да прецакат системата. Това е масово тук в България.
И тук се живее ден за ден, не само от немотия, просто манталитет и доста мързел.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (04.07.2016 14:28)

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3359767 - 06.07.2016 05:07 [Re: venturer]

Аз малко по-американски го мисля. По-скоро си мисля "paycheck-to-paycheck", а не "ден за ден". В смисъл, че и в България и тук много хора не си правя сметка на парите и живеят на ръба, все едно никога нищо лошо няма да се случи.

И аз съм от тея хора, но се опитвам да се променя

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3359802 - 06.07.2016 13:43 [Re: violin]

Аз определено мисля, че тези две фрази имат напълно различен смисъл и действителност тук и навън.
Имам в предвид "Ден за ден " тук в България, че хората нямат, но и зор не си дават. Голяма доза мързел виждам наоколо и девиза е " Колкото толкова" и всичко се разпределя от там надолу и докъдето и колкото стигне.
Иначе аз знам какво имаш в предвид от "paycheck to paycheck" и найстина ти работи за да излезеш от тази позиция, защото годинките си летят и човек трябва да има на какво да полегне след време. :-)

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (06.07.2016 13:56)

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3369721 - 01.10.2016 04:12 [Re: violin]

Цитат:

Аз малко по-американски го мисля. По-скоро си мисля "paycheck-to-paycheck", а не "ден за ден". В смисъл, че и в България и тук много хора не си правя сметка на парите и живеят на ръба, все едно никога нищо лошо няма да се случи.

И аз съм от тея хора, но се опитвам да се променя

Пък някой би казал, че точно щото някой ден ще ти се случи нещо лошо трябва сега да си гледаш кефа от заплата до заплата.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

ImeNema
неориентиран

Регистриран: 30.11.2009
    #3378724 - 30.11.2016 23:02 [Re: Praefectum]

Доста близо до реалността

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10510

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.104 seconds in which 0.075 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.