ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
Re: Защо искам да спечеля зелена карта
    #3349104 - 11.04.2016 15:14 [Re: Anna_]

Ще ти го систематизирам, че чисто започна да пишеш глупости:
1. Това богатство можеш да си го набираш и в България, Европа.... По-скоро е богатство да знаеш езици, ама както и да е
2. Обобщаваш по себе си да, това че ти си дошла без език, без образование, работиш работа, каквато си успяла да хванеш/очевидно не ти харесва и си стоиш там, не си се отлепила още, не означава, че при всички други е така. Затова казах, че днешната младеж е много напред с Английския поне и много по-лесно могат да се оправят, стига да не са от село Долно-Нанагорнище и да си мислят, че тук без език и да си напънат дупето, ги чака червения килим.
3. Много ми е интересно образованието от България с какво ще ти помогне тук особено много? Винаги трябва да доучваш в зависимост какво е и доколко е приложимо тук. Та, може да се наложи да си доучваш - редовно, защото с БГ диплома за нещо супер специфично за държавата ни, тук можеш да си избършеш д-то
4. Даваш акъли, за теб сигурно са големи живейски заключения. Ама, звучиш все едно си открила топлата вода и ни даваш съвети. Повярвай ми, имаш мнгоооооо да учиш, отвори си очите, не бъди така наивна и най-после, излез от онова село, в което си се забила.
5. Съветваш хората да си стоя в БГ, за да не мизерстват тук. Ами ти, защо дойде тогава?
6. И пак казвам, това че ти си сингъл и не виждаш как ще следваш, работиш и издържиш, огледай се, има доста хора във форума, които ще ти обяснят как са го направили. Ама със седене на д-то в село Незнамсикое и оплакване колко е трудно, няма как да стане. Затова казах, не съди по себе си и да обясняваш колко е невъзможно.
Не ми се обиждай, просто недей да бъдеш толкова наивна, заблудена и отново ти казвам, излез от онова село, разшири мирогледа си. Млада си, сингъл, рискувай, сега ти е момента, не се ограничавай, така няма да прогресираш.

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3349110 - 11.04.2016 16:27 [Re: Киси]

Който е здравомослеш човек ще разбере написаното от мен.
Аз го написах всичко това от позиция на човек, който ще доучва и приравнява дипломоте си.
Точно ти да ми обясняваш твоите небивалици ми звъчи напълно смешно.
Нямам намерение да си губя времето и да ти копирам отново, какво съм написала.

Лично на мен в САЩ ми харесва, но си има фактори за това.

За теб като не в богатство да комуникираш и имаш за приятели хора, които са се реализирали и са от друга националност за мен това си е комуникация, която в БГ няма как да се случи по простата причина, че не е предпочитано място за реализиране на професионално ниво на чужденците.

Хайде със здраве.
Надявам се поне никой да не си заблудила, колко е евтино образованието тук и колко лесно всеки видиш ли се оправя.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3349114 - 11.04.2016 16:37 [Re: Anna_]

Копирай къде написах, че образованието е евтино??? Къде написах, че е лесно???? Къде написах, че не е хубаво да комуникираш с други хора, били те чужденци или не??? Написах България, ЕВРОПА!!!
Стегни се малко! Престани да пишеш глупости, моля те

"Точно ти да ми обясняваш твоите небивалици ми звъчи напълно смешно." - това ме развесели GM на каса, моля ти се, обясни ми как се успява, моля те, точно ти, МОЛЯ!

--------------------

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3349177 - 11.04.2016 21:30 [Re: Киси]

Обоснови се тогава, защо не е по-добре да се изкара образованието в България, а тук в САЩ с $50 000 най-малко кредит след това? Отделно за 100-тен път как човека ще се издържа,ако е full time student и за колко години ще трябва да си проточи бакалавъра?

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3349208 - 12.04.2016 02:19 [Re: Anna_]

Ани, Българска диплома с какво ти помага в САЩ???
Казах ти, във форума има много хора, които са го постигнали. Попитай ги.
И защо мислиш, че хората са сами цял живот ли??? + това, все пак тук не идват 18 годишни, та се предполага, че имат някакво виШУ. Имат, нямат, пак трябва да учат.

--------------------

Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3349258 - 12.04.2016 03:59 [Re: Киси]

Цитат:

Ани, Българска диплома с какво ти помага в САЩ???

С това, че можеш да си приравниш хорариум и да прескочиш някоя и друга година, или пък с това, че можеш направо да се насочиш към градуате щото бакалавър вече куцо и сакато има.

Цитат:

И защо мислиш, че хората са сами цял живот ли???

Щото обръщението и е безполово. Ако някои жени имат склонност да разчитат на вагайната си за материална подкрепа, то други я нямат, а половината човечество въобще няма вагайни. Не виждам как един мъж ще разчита да се ожени за някоя която ще го издържа да учи.

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3349352 - 12.04.2016 05:42 [Re: Пачо]

Пачо.... принципно сте прави.... но момичето задава въпрос, как САМ човек ще го направи ? За тези дето са дошли да учат език тук( няколко месеца) и да си покажат новите парцалки в "Центъра на вселената" - за тях не говори ( пита) Ани-то. Ок ?

Пачо
старо куче

#3349357 - 12.04.2016 05:48 [Re: Bobo1234]

Цитат:

За тези дето са дошли да учат език тук( няколко месеца) и да си покажат новите парцалки в "Центъра на вселената" - за тях не говори ( пита) Ани-то. Ок ?

А с какво те наведох на мисълта, че аз смятам дето за тях говори Анито?

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3349371 - 12.04.2016 08:28 [Re: Anna_]

Цитат:

Обоснови се тогава, защо не е по-добре да се изкара образованието в България, а тук в САЩ с $50 000 най-малко кредит след това? Отделно за 100-тен път как човека ще се издържа,ако е full time student и за колко години ще трябва да си проточи бакалавъра?

Зависи колко е амбициозен човек и колко му е акъла.
А иначе дори за хора със зелена карта има федерална финансова помощ - FAFSA:
https://fafsa.ed.gov/

Има хора, които записват скъпи университети, има и такива дето записват по евтини. Да не говорим, че много често първите две години се изкарват в камюнити колеж, който е супер евтин от рода на $1000 на семестър - фул тайм.

Има частни университети по $20 000 на семестър, има и щатски по $7000 на семестър. Ако си изкарала първите 2 години в евтин камюнити колеж ти остават още 2, т.е. 4 семестъра х $7000 = $28 000 и като вземеш малко финансова помощ и мога да станат и на половина по-малко. След това като си намериш работа се връщат за 1-2 години макс.

Едовременното ученето и ходенто на работа и двете фул тайм не е за всеки. Обикновено работата е сервитьор или барман, за да може да работиш през уикенда, а да ходиш на училище през седмицата. Врътки има, иска се акъл и силна воля.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Пачо
старо куче

#3349372 - 12.04.2016 09:50 [Re: Кукера©]

Цитат:

Зависи колко е амбициозен човек и колко му е акъла.
А иначе дори за хора със зелена карта има федерална финансова помощ - FAFSA:
https://fafsa.ed.gov/

Има хора, които записват скъпи университети, има и такива дето записват по евтини. Да не говорим, че много често първите две години се изкарват в камюнити колеж, който е супер евтин от рода на $1000 на семестър - фул тайм.

Има частни университети по $20 000 на семестър, има и щатски по $7000 на семестър. Ако си изкарала първите 2 години в евтин камюнити колеж ти остават още 2, т.е. 4 семестъра х $7000 = $28 000 и като вземеш малко финансова помощ и мога да станат и на половина по-малко. След това като си намериш работа се връщат за 1-2 години макс.

Едовременното ученето и ходенто на работа и двете фул тайм не е за всеки. Обикновено работата е сервитьор или барман, за да може да работиш през уикенда, а да ходиш на училище през седмицата. Врътки има, иска се акъл и силна воля.

Кукер, за 4-годишно студентстване ти трябват 60 хил долара само за да съществуваш на вегетиращ минимум, без значение работиш ли учиш ли. Това е без кола. От там насетне са туишъни, учебници и здравна застраховка.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 11735

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.