ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
Re: Защо искам да спечеля зелена карта
    #3349424 - 12.04.2016 17:18 [Re: Пачо]

Пачо, ако си завършил нещо специфично за България, ще си избършеш с нея д-то, щото няма да има какво да приравняваш!
Не можеш да ме убедиш, че няма начин. Има туишъни, има онлайн, има евтини колежи, има и само едногодишни програми за придобиване на сертификат.
Има и как да работиш вечер и да изкарваш пари.

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3349426 - 12.04.2016 17:20 [Re: Bobo1234]

Колко зле трябва да си, за да дойдеш за няколко месеца да си губиш времето. Почивките по топлите места струват по-малко То, дрешките момите могат да си ги показват и веят по цял свят

--------------------

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

#3349427 - 12.04.2016 17:22 [Re: Кукера©]

Много хора учат и работят, ама нали е по-лесно да се оплакваш как няма как да стане от касата в село Каспичан

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3349430 - 12.04.2016 17:38 [Re: Пачо]

Зависи от тюишъна и локейшъна също. Тази цифра как я сметна? Отделно човек като учи и работи нещата се получават. И това не го правят сами имигранти, много американци също учат и паралелно с това работят. Обърни внумание на частта, където говоря за камюнити колежа, той ти осигурява първите 2 години на много ниска цена. Отделно там се учат основно общообразователни, така че не ти трябва високо ниво, но поне камюнити колежите в нашия район са на доста добро ниво.
Ти учил ли си въобще в САЩ, ако да - кой университет и каква специалност?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3349432 - 12.04.2016 17:49 [Re: Кукера©]

Кукер, който има образование от друга държава от фафса го одобряват само за кредит. Мен ме одобриха по тази причина за кредит, който не го взех и си плащам класовете сама (връщат до $2500 на година при правенето на таксите и кандидатстването по програма опр. кредит,която е за 4 год.). Съгласна съм, че могат хората без образование да вземат помощ от държавата, но в повечето случаи няма да е достатъчна и ще си вземат и един солиден кредит да покрият университетският бакалабър, а за магистратура да не говорим.

Аз смятам, че по-удачният вариан е да се завърши в БГ нещо, което не е толкова специфично както Киси написа. Разбира се с нея не съм съгласна относно другите и писаници.

Всеки е здравомислещ човек, ако някой иска да му е трудно да идва и да си завършва бакалавър тук и да се чуди как финансово да се оправя.
По приемливият вариан за мен е да доучва малко отколкото цялото образование да си го излара.

Разбира се всеки ги вижда по различен начин нещата.
Всеки сам може да си прецени, кое е по-добре за него.

Кукера©
борец на капитализма

#3349434 - 12.04.2016 18:00 [Re: Anna_]

Също да си мислиш, че може да учиш без някакъв заем е смешно. Кола може да изплащаш, дето струва $20К-$30К, а образование за същите пари нямало как да стане. Става и то много лесно, но се иска дисциплина. Аз съм учил тук от нулата и не съм фалилар. Общо образованието ми, само тюишъна излезе $40К за две години в най-добрия унив. за моята специалност. Преди това в камюнити колежа да съм дал около $5К най-много.
Разбира се може да си намериш добре платена работа и с българска диплома, ако си добър в това което правиш, имаш сносен английски и знаеш как да общуваш с хората в тази държава. Последните две неща се научават като походиш малко на училище.

Ти с английския и общуването с непознати хора до къде стигна? (че преди две години беше доста зле и с двете)

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3349443 - 12.04.2016 18:23 [Re: Кукера©]

Цитат:

Зависи от тюишъна и локейшъна също. Тази цифра как я сметна? Отделно човек като учи и работи нещата се получават.

1200 на месец за храна, спане, дрехи, комуникации. Нереалистично ниска сума съм казал както виждаш.

Цитат:

Обърни внумание на частта, където говоря за камюнити колежа, той ти осигурява първите 2 години на много ниска цена.

Обърнал съм. Без пари да е образованието, на теб ти трябват пари да живееш, повече от туишъна на евтините университети.

Цитат:

Ти учил ли си въобще в САЩ, ако да - кой университет и каква специалност?

Учил съм. Останалата информация която искаш не виждам как би допринесла към разговора.

Кукера©
борец на капитализма

#3349457 - 12.04.2016 19:13 [Re: Пачо]

Айде, оставям ви, че тук никой не д стъпвал дори и един семестър в ам. уч. заведение. Само за информация от един средновървежен ресторант, не в центъра, спокойно се изкарват около $2000 на месец, а ако и барман и повече. Страхът е най-лошият съветник, а говоренето наизуст - самозалъгване!

Като завършиш училище, позициите за начинаещи почват от $40-50К на година. Парите за училище се връщат много бързо. Отделно, както казах със помощите и стипендиите тюишъна намалява. Всички щатски университети имат стипендии за хора над 30 год. - continous education или нещо от сорта беше термина.

Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание (плямпа по форумите)! - са казали хората.

--------------------

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3349466 - 12.04.2016 19:28 [Re: Кукера©]

Цитат:

Парите за училище се връщат много бързо.

Няколкостотин хиляди 'мериканци твърдо няма да се съгласят с теб, тананикайки си под сурдинка "Надувайте, момчета, да стане на парчета."

Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3349472 - 12.04.2016 19:38 [Re: Кукера©]

Цитат:

Айде, оставям ви, че тук никой не д стъпвал дори и един семестър в ам. уч. заведение. Само за информация от един средновървежен ресторант, не в центъра, спокойно се изкарват около $2000 на месец, а ако и барман и повече. Страхът е най-лошият съветник, а говоренето наизуст - самозалъгване!

Като завършиш училище, позициите за начинаещи почват от $40-50К на година. Парите за училище се връщат много бързо. Отделно, както казах със помощите и стипендиите тюишъна намалява. Всички щатски университети имат стипендии за хора над 30 год. - continous education или нещо от сорта беше термина.

Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание (плямпа по форумите)! - са казали хората.

Никой не твърди, че няма начин, твърди се, че идване с диплома от България е по-лесен начин. 2000 долара с парт тайм се правят? Щото ако учиш нещо свястно с което ще те наемат като млад специалист за 50к, едва ти стига времето да си свършиш заданията, камо ли и на работа да ходиш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 11647

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.