ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Защо искам да се върна в България. Суровата истина!!!
    #3411480 - 24.08.2017 23:28 [Re: burjavela]

Цитат:

като стане въпрос за Х или Y всеки има мнение и всеки е прав за себе си.

Дотук всичко нормално.
Шантавото почва от момента, в който някой заминал/останал/върнал се чувства нужда да се обясни на цял свят защо адже ба така направих, а не иначе.

Трябва ли?
Взел си решение да заминеш/останеш/се върнеш, обсъдил си го с близките (или пък не), направил си го, ок.
Защо трябва да се оправдаваш и пред кого?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3411482 - 24.08.2017 23:47 [Re: admiral]

Прав си. И все си мисля, че хората, които взимат такова важно решение за промяна в живота си и после го налагат като неоспорима истина търсят някакъв вид утеха в чуждото одобрение. Едва ли не ако аз съм заминал за Пакистан и това бележи много труден преход за мен ще се чувствам много по-добре ако (примерно) 20 човека в някакъв форум ми кажат: "Добре си решил. Всички трябва да правят като тебе!" И аз не го разбирам това поведение, но някои хора искат да са прави не само за себе си, но и да убедят всички останали.

TopGun Maverick
Авиатор
**

Регистриран: 04.03.2012
От: The Dark Side Of The Force
    #3411546 - 25.08.2017 23:44 [Re: Склададжията]

Цитат:

Като казаваш "тук" имаш в предвид София, а не Видин предполагам.

Ами имах предвид като цяло България и София отдавна не е някакъв оазис на всичко. Да, има сфери, които са супер развити основно там и е нормално, но нормална работа ако работиш в София и плащаш сметки, на някои места в България може да спестяваш същите и повече пари след като платиш всичко и от заплата остане това, което е само за заделяне.
Мога да ти дам пример покрай мен в Казанлък, града живна доста в последните 5-6 години, въздуха е чист, спокойно е, има работа, има пари да се живее нормално ако не те мързи, нови паркове, озеленяване на града, вече много по-малко улици с дупки и още доста неща. Имаш планина до града, не си далеч от море, абе изобщо цар Фердинанд едно време не случайно тук е построил чешмата си.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3411560 - 26.08.2017 07:50 [Re: TopGun Maverick]

Имам ароматни спомени от Казанлък с тези рози.. спомням си, че сякаш нямаше цигани и турци там навремето. Хубави новини от Казанлък!

TopGun Maverick
Авиатор
**

#3411582 - 26.08.2017 22:09 [Re: Склададжията]

Турци има по селата наоколо, а в града цигани си има, то къде няма вече , но стоят в един квартал обикновено и по селата. Розите са си тук да.
Но малко хора се върнаха от тука и там, включително САЩ, но все пак има и такива.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #3411583 - 26.08.2017 23:53 [Re: 5natch]

Да те успокоя, на мен като лекар-специалист ми предлојиха място в Схвециљ със заплата от 46.000 крони на месец, което е около 4800 евро ПРЕДИ дануци.

И като сметнахх данъците и увисвасх на 3000 евро на месец.
За някои Хора това са много пари, за лекар със специалност и в дурјава като Швеция, където цените на високи, включително наем, са доста високи + здравеопазването е така организирано, че за доста неща се доплаща, това е просто смешна заплата. То само един специализиран учебник ми струва 300 евро....

отказах офертата, просто засхтото е абсурдна
високо-квалифициран кадур с над 10 години стај по специалността в западна европа и схе им ба4кам за без пари...
то само за наем хвурцхи половината от заплатата, храната е безбојно скупа...

с което се опитвам да ви каја цхе дори и високо специализираните професии не са особено високо платени
сигурно има изклиу4ениа в ИТ-сектора, но това което се предлага като заплата за лекар е смесхно на фона на тамосхните цени.

затова мислете преди да тругвате наниакуде и НЕ смиатаите в лева това което випредлагат като заплата, схтото там цените не са като булгарските.

и коментара на пи4-а пуснал темата 4е се искало да говорисх датски в Даниљ....

вув всљка дурјава се говори на суответниљ език, освен ако не правите Трансфер от голиама мејдународна Фирма, оцхакването цхе схте се оправите без да им говорите езика е меко казано наивно.

п.с. не се поиавиава никакув бутон за кирилица, соррѕ за латиницата

--------------------
man is as big as his dreams are...

Редактирано от Nadin (27.08.2017 04:22)

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3411584 - 27.08.2017 00:19 [Re: TopGun Maverick]

Цитат:

Турци има по селата наоколо, а в града цигани си има, то къде няма вече , но стоят в един квартал обикновено и по селата. Розите са си тук да.
Но малко хора се върнаха от тука и там, включително САЩ, но все пак има и такива.

Привет градски/а, прав/а си, че ни е хубав града, наше лошо няма, а и през последните години доста пари се наливат в разхубавяването. Не съм се прибирала от 4 лета но постоянно следя репортажи около празника на розата и други атракции. Сегашната кметица доста се погрижи да доизгради това което предния кмет започна в града. Учудвам се, че си доволен/а, повечето коментари на местни са все отрицателни. Няма работа, парите малко, улиците с дупки, циганите без контрол. Като се прибирам, все ми е хубаво и гледам да не обръщам внимание на циганията, жалко, че все по-рядко се случва. Поздрави!

TopGun Maverick
Авиатор
**

#3411598 - 27.08.2017 14:43 [Re: MiraUSA]

Здрасти и на теб, градски съм да. Ами наистина нещата съвпаднаха с управленията на Герб и пренасочиха някой лев насам, нейната роля е минимална, има си много трески за дялане защото можеше бая повече неща да направи или по-точно да не разваля някои, но няма идеални неща.А иначе неслучайно Бойко се тупа с това какво бил направил в Казанлък специално.Нещата бавно се случват, но се вижда напредък и то не само тук де, в доста градове. за съжаление контраста обаче с местата, които са зле се увеличава, а и няма нищо сигурно.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3411653 - 28.08.2017 13:26 [Re: TopGun Maverick]

ЗЗП

https://clubz.bg/39024-%E2%80%9Estolipinovo%E2%80%9C_problem_reshenie

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3412552 - 11.09.2017 21:39 [Re: plain]

В момента сме в Пловдив и тази година като че ли не виждам толкова много цигани из ( и около) центъра както предни години. Не съм ходила и много из странични квартали де, особено към Столипиново и КАТ.
Иначе се убеждавам за пореден път, че България е единствена и неповторима. и в хубава и лоша светлина.
Според мен е трудно на чужденец да усети и разбере нрава и манталитета на българина ( с нас имаме 2ма в момента), още пък по малко умението ни на самоирония и типичният ни хумор.
Имаме много хубави неща които някак се губят сред всеобщият хаос които прави впечатление в първият момент, но като цяло впечатленията са добри, стараем се много.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (11.09.2017 22:32)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10120

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.