ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Йога

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
llllll
неориентиран

Регистриран: 07.05.2007
Re: Основи на учението в крия йога (по династичната линия)
    #1746756 - 09.05.2007 20:30 [Re: shanti]

Значи първо посмекчи тона ако обичаш.
Относно крия йога имам просвещение първо ниво.И говоря от личния си опит и донякъде се позовавам на мнението на хората от моя клуб по йога.А относно мира ами мир (поне според мен)е да не нападаш другите учения и техните разбирания за живота като изтъкваш ,че само твоето учемие е правилно и всичко друго е заблуждение.А любовта е другото измерение на мира тук се включва това че ако имаш някакви противоречия с други духовни течения дори те да са неприодолими да съумееш да ги оставиш настрани е да намерито ощотото между вас за да е по пълноценен контакта помежду ви.
Това което ти написах ако е безсмислено за теб значи няма повече какво да си кажем с теб.
Поздрави LLLLLL.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shanti
sat chit ananda

Регистриран: 04.07.2005
    #1746809 - 09.05.2007 21:16 [Re: llllll]

Какво му е на тона?! Когато ти писах вчера, се веселих от сърце на написаното от теб, както и сега се случва и сега.

Изреченията ти имат много граматически грешки, ако желаеш поправи ги, за да може да бъдеш разбран правилно. И съответно да получиш отговор.

Dobril
член

Регистриран: 18.03.2007
От: София
    #1746816 - 09.05.2007 21:22 [Re: llllll]

Е, при Шибенду няма това, което си писала - "да нападаш другите учения и техните разбирания за живота като изтъкваш ,че само твоето учемие е правилно и всичко друго е заблуждение". Просто Шибенду си казва нещата, каквито са.

Когато става дума за секта, която заблуждава и експлоатира учениците си, нещата се назовават с истинските им думи.

Когато става дума за истински учители - дават се примери с тях. И това Шибенду многократно е правил и никога не е изтъквал, че само това учение (династичната школа в крия йога) е истинско. Например Шибенду се е познавал лично с Джиду Кришнамурти, Ошо, Нисаргадат Махарадж, Нийм Кароли Баба и др. просветлени учители и говори добри неща за тях. Дава често примери и дори често цитира Исус, Лао Дзъ, Буда, Кришна, Патанджали, Кабир, Рамана Махарши и др. просветлени същества от древността до наши дни.

Нима това означава, че Шибенду е агресивен спрямо другите учения? Нима това означава, че в крия има някаква агресия?

Помисли още веднъж!

В крия йога агресия няма, споделя се Енергията на разбиране!

Редактирано от Dobril (09.05.2007 21:24)

KRIST
рекордьор

Регистриран: 14.07.2005
От: България
    #1746915 - 09.05.2007 22:05 [Re: llllll]

Поздрави за включването ти тук!Сега по коя пътека вървиш?

--------------------
Неговата Светлина е достатъчна да порази тъмнината на целия свят.
Но понеже ти си влюбен в тъмнината,
Той не иска да порази любимецът на твоето сърце.
Ето,толкова много те Обича /Симран/

llllll
неориентиран

Регистриран: 07.05.2007
    #1753675 - 14.05.2007 20:33 [Re: Dobril]

Здравейте
Искам да уточня, че съм пол М.
относно духовната ми ориентация православен християнин съм, а за тялото ми ползвам хата йога.За крията йога ще направя няколко извадки, които според мен доказват ясно,че Шибендо не е истински учител. Книгата се казва Тайната на крия йога предполагам повечето от вас са я чели.По стечение на обстоятелствата и аз като бевш криябан я имам.
Цитати:Още от детството си вие сте обусловени да търсите. Винаги да ставате някакъв, да се сравнявате и състезавате.Ето какво е наложено от това вулгарно общество.Затова се казва йога е сега,т.е. в енергията на присъствието на живота, а не в миналото и бъдещето на ума.Затова умът не съществува,защото бъдещето и миналото не съществуват-умът е мит,толкова е лесно да се разбере това.А вие сте толкова горди с ума си.Аз мисля, следователно съществувам-глупост на западната философия!Умът е израз на живота, но не и на радостта,и екстазът на живота.Умът е заробването и тежестта на живота, но не и неговото блаженство и благословия. ......Малко по напред четем:
Например в романите си сър Артър Конън Доил от директно доказателство прави изводи и стига до полезни заключения и хващане на престъпника.Това води до просперитет.Затова,някой пита каква литература да се чете,АЗ казвам Артър Конън Доил, защото Шерлок Холмс ще изостри вашия ум.Вашия затъпял ум щу стяне остър.
Е по голямо противопоставяне на тези не бях виждал до сега докато отхвърляше ума изведнъж казва ,че съветвал хората да четат Шерлок Холмос за да им се изостри умът.
Малко по назад се връщам за да забележа без да искам още едно несъответствие в книгата "Когато изнася своите беседи Шибендо Лахири обикновено нарича себе си "говорителя"или "това тяло"-не от показана скромност,а за индикация, че думите не идват от някакъв его аз.
Ето още няколко думи неприсъщи за един истински учител:
Стотици хора са се събиръли тук да споделят нещо,но те да вървят по дяволите,а Гуруджи трябва да каже, АЗ какво да правя.Това е умът.И казва всичко това със сантименталност, за да покаже колко е искрен.В 90% от случаите говорителят свири на цигулката пред говеда.И той знае това, но въпреки това продължава да свири на цигулката.Той не се интересува дали го слушат говеда, той е в екстаз.
Ето всичко това не могат да бъдат думи на истински учител.
Ето заради такива думи отхвърлям крия йога и Шибендо Лахири.
Поздрави llllll

KRIST
рекордьор

Регистриран: 14.07.2005
От: България
    #1753849 - 14.05.2007 22:49 [Re: llllll]

Цитат:

Ето заради такива думи отхвърлям крия йога и Шибендо Лахири.

може би ще си по- точен ако кажеш крия йога на шибендо лахири

--------------------
Неговата Светлина е достатъчна да порази тъмнината на целия свят.
Но понеже ти си влюбен в тъмнината,
Той не иска да порази любимецът на твоето сърце.
Ето,толкова много те Обича /Симран/

Dobril
член

Регистриран: 18.03.2007
От: София
    #1753962 - 15.05.2007 00:04 [Re: llllll]

Човече, хващаш се прекалено за думите. Дали понякога обозначава себе си като "говорителя" или с "аз", не е от толкова голямо значение.

Що се отнася до препратката към сър Артър Конан Дойл - явно не си чел достатъчно внимателно книгата (или си въобразяваш, че си внимавал, докато си я чел). Например прочети коментарите от сутра 5 до сутра 11 в Самадхи Пада. Там се изяснява същността на 5-те съставки на ума, представени в Йога Сутра на Патанджали. Те са (не ги представям в същия ред, както са представени там, но няма значение): памет, доказателство, вярвания, избори и инертност. От тези 5 съставки на ума паметта и доказателството (пряко възприемане и следващо от него заключение) са полезната част на ума и не водят до страдание. Другите три вкарват съзнанието в заблуди и обърквания и те причиняват страданието. Прочети и ще разбереш, а за другите, които не са я чели, мога и аз да обясня какво се има предвид.

Така че твърде наивно и повърхностно си направил заключението, че крия йога при Шибенду трябва да се отхвърли, но твое си решение.

Всичко най-добро.

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1865822 - 14.08.2007 18:41 [Re: Dobril]

Цитат:

Напротив - наблюденията й са повърхностни, също като твоите!

и виж сега...няма какво да наблюдавам палячо като шибендо...всъщност ти ходи ли да го наблюдаваш това лято...и задълбочи ли наблюденията си върху истината...тоест успя ли да видиш истинската му същност...или продължаваш да му вярвъшшш

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1865825 - 14.08.2007 18:44 [Re: Dobril]

Цитат:

Няма нищо вярно в написаното от теб. В крия йога липсва каквато и да било агресия към каквото и да било и към когото и да било.

за крия йога си прав-там липсва агресия
но чува се ,че шибендо бил много агресивен на последната среща -което е показва,че не практикува крия йаога...а нещо друго

shanti
sat chit ananda

Регистриран: 04.07.2005
    #1866130 - 14.08.2007 23:00 [Re: Simran]

Ритритът беше много силен.

Това, което си чула е втора ръка информация и не те ползва. Хората бяха силно разтърсени от енергията и имаше трансформация.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12909

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.