ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Йога

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Търсач
сахаджа йога
**

Регистриран: 27.10.2009
От: София
Re: Чакрите (Енергийните центрове)
    #2848626 - 02.11.2011 21:20 [Re: walker59]

Цитат:

Медитацията за всеки ли е подходяща?Има ли някакви рискове при практикуването и?

Зависи, с какво се захванеш.

--------------------
"Аз съм Утешителя обещан от Христос"-Шри Матаджи Нирмала Деви

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Търсач
сахаджа йога
**

Регистриран: 27.10.2009
От: София
Re: Чакрите (Енергийните центрове)
    #2849168 - 05.11.2011 10:55 [Re: walker59]

Чакрите са духовни енергийни центрове, формирани от енергиите на Трите канала. Те представляват етапите в еволюцията ни като човешки същества. Всяка чакра ръководи определени функции на тялото и определени чувства, поведения и качества. На физическо ниво съответстват на нервните възли (сплитове). Чакрите регулират и контролират функционирането на различните системи, органи, жлези и нервни центрове.

Чакрите и каналите биват атакувани от външна агресия, като физическо насилие, замърсяване и шок. Атакувани са и отвътре поради неправилното ни поведение или отношение към нас самите и към другите. Прекаленото себеугаждане или себеотричане, себеразрушителното отношение и идеи, небалансираните взаимоотношения, нездравословните диети и употребата на алкохол, наркотици и цигари причиняват неравновесие в работата на отделната чакра.

Ако подобно неравновесие продължи дълго, чакрата се изтощава и на физическо ниво това се проявява като заболяване на отделен орган или система (язва, сърдечна атака, рак). На емоционално (завист, депресии, усамотение) и умствено (мании, фанатизъм, доминиране) ниво също се проявява като не балансирано поведение.
В Сахаджа Йога под “атаки” разбираме негативност. До известна степен чакрите са в състояние да управляват тази негативност и да възстановяват равновесието.

Сахаджа Йога, чрез разработената от Шри Матаджи система, за първи път свързва физическото проявление на отделните чакри с емоционалните, умствените и духовните им качества.

--------------------
"Аз съм Утешителя обещан от Христос"-Шри Матаджи Нирмала Деви

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11881

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.