ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Hitrec
nova

Регистриран: 15.07.2004
От: USA
Re: Внасяне на лаптоп от САЩ в България за подарък
    #1068642 - 05.12.2005 18:55 [Re: Praefectum]

О да, касовата бележка я пазя като очите си. Ще я нося непременно.
А и благодаря че ме осведомихте че се плаща само ДДС без мито. Разглеждах сайта на митниците, но ми се видя доста обаркан и не можах общо взето да намеря много точна информация. Ето защо благодаря сърдечно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #1069056 - 06.12.2005 03:08 [Re: Hitrec]

а сигурно може да влезеш с един паспор и да излезнеш с друг...

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
    #1069897 - 06.12.2005 17:34 [Re: Hitrec]

миналата година се прибрах с лаптопа ми в България. Като съвестна гражданка и аз като теб реших да го декларирам за да ми е мирна главата, но какво стана...
Отивам при една групичка митничари и им казвам имам лаптоп и видео камера трябва ли да ги декларирам, след 2 седмици се прибирам откъдето съм и ще си ги изнеса. Първия въпрос беше нося ли валута - казвам не, на карти са ми парите. За колко пари и кога си си ги купила - казвам от интернет на нищожни цени (ebay), по-малко от 6 месеца ги притежавам. Тогава ще трябва да платиш мито и по незнайно какви сметки се оказа, че дължа 1500 за лаптопа и 700 за камерата. Казвам ми хайде да напишете тогава декларация за това(не че мислех да плащам - те двете ми излязоха по-евтино, когато ги купих), а те ми иди си вземи багажа и докато чаках ги видях как се изнизаха. После с багажа видях един по-възрастен митничар и му казвам какво е станало и той вика щом постоянното ти жителство не е тук и ще си ги изнесеш пак минавай. Така, че бих те съветвала хич и недей да питаш - минавай си, ако те спрат казваш, че е за лична упортеба и толкова, всичките ми приятели така минават.

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #1069932 - 06.12.2005 18:03 [Re: Lothian]

Цитат:

а сигурно може да влезеш с един паспор и да излезнеш с друг...

Да, можеш.

Esmeralda
latina

Регистриран: 25.11.2005
    #1087187 - 20.12.2005 17:31 [Re: Gomorrah]

А ако минеш и те спрат, могат ли да ти го конфискуват например? Защото съм чувала за един такъв безумен случай и се чудя как е най-добре да се посъпи. Но като ги знам нашите хора на митницата...май или трябва да си трае човек, или да се държи по-нахакано - според персоните насреща:-)

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
    #1087655 - 20.12.2005 23:16 [Re: Hitrec]

Що не си изфабрикуваш една касова бележка за $100 купено от и-бей. То всъщност касовата бележка е една хтмл страница, която може да си едитваш както искаш и да си я принтираш после. Ако нямаш такава страница под ръка аз мога да ти дам. Сега като погледнах тя касовата бележка е всъщност от ПейПал - колко пари са изтеглени от кредитната карта и платени на продавача.

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #1097044 - 29.12.2005 05:51 [Re: Hitrec]

Ми аз като си ходих това лято до България не си декларирах лаптопа,а и никой не ме е питал.

svjat
маркова - по рождение

Регистриран: 29.06.2004
От: пустинята
    #1097871 - 29.12.2005 19:30 [Re: NEW_100]

През лятото и ние си внесохме лап-топа в България и после си го изнесохме.Никой за нищо не ни е питал на границата.

--------------------
"И знай,че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат! "

Редактирано от svjat (29.12.2005 19:31)

Hitrec
nova

Регистриран: 15.07.2004
От: USA
    #1111401 - 10.01.2006 19:08 [Re: Hitrec]

Понеже темата е моя реших да ви разкажа и как се развиха нещата на влизане с лаптопа в България. Значи както казах преди това решихме да си го декларираме и савсем честно да си платим ДДС-то. Та отиваме на гишето за деклариране и отпред седнал един шишкав митничар, ама много важен все едно митницата е негова. Казваме ние, че имаме да декларираме лаптоп и искаме да попълним декларация и за наша изненада митничаря казва че то декларация не се попълва а се декларира устно ???!!! Та малчим си ние и слушаме, а той вика имате ли фактура? Показахме му касовата бележка, а той гледа, гледа и накрая вика че нещо май не е правилно понеже евтин му се виждал. Ние спокойно му казахме че е купен от намаление и ясно му показахме че нямаме намерение да платим повече от нужното. Та той започна да ни иска паспортите, зелените карти, имаше кратък разпит от кога не сме се връщали (не знам защо беше всичко това!) и накрая каза да минаваме без нищо, а на излизане да го декларираме. Не ме питайте каде е логиката понеже аз такава не намирам. Просто си вдигнахме лаптопа и си трагнахме по живо по здраво. Само забравих - не казахме че лаптопа е за подарак, но и не ни питаха. Та така, това беше цялата история. В резултат просто не знам какъв съвет да дам за понататък.

JAD

Регистриран: 20.03.2004
    #1111438 - 10.01.2006 19:36 [Re: Hitrec]

Логиката е, че няма логика!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13357

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.