ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Monnica

Регистриран: 18.07.2005
Разделно хранене-някой готви ли така? Рецепти.
    #1214093 - 03.04.2006 02:59

Някоя от вас готви ли по тази система за хранене? От къде вземате рецепти? Някой сайт, книга-дайте идея?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
Re: Разделно хранене-някой готви ли така? Рецепти.
    #1214745 - 03.04.2006 16:08 [Re: Monnica]

Цитат:

Не съм открила разделното хранене Преди години съм го прилагала ....и го знам.

Monnica, и на мен ми стана интересно . Би ли споделила опита си

--------------------
Тайната на нашата вечеря

MIK
Нерегистриран

#1214808 - 03.04.2006 16:58 [Re: Monnica]

Ето няколко рецепти според разделното хранене:

Супа от тиквички

Продукти:
150 гр тиквички
1 глава лук
70 гр овесени ядки
20 гр масло
1 яйце
70 мл кисело мляко
копър

Тиквичките и лукът се нарязват на ситно и се задушават леко в малко вода.Заливат се с 3 чаши вода и се прибавят овесените ядки.След като поври 10-15 мин се изключва котлонът и се прибавя маслото.Застройва се с разбитите яйце и мляко и се поръсва с копър.
*Супата не бива да се съчетава с белтъчни храни(месо,риба)поради наличието на овесени ядки!

MIK
Нерегистриран

#1214817 - 03.04.2006 17:04 [Re: MIK]

Постна супа от скорбялни зеленчуци!
Картофена супа

Продукти:
300 гр картофи
2 глави лук
3 моркова
20 гр овесени ядки
3 с.л. кисело мляко
1 яйце
20 гр краве масло
магданоз

Картофите,морковите и лукът се нарязват на кубчета и се заливат с 3-4 чаши вода.Вари се до омекване на картофите и морковите,след което се прибавят овесените ядки.Накрая се прибавя маслото,а като поизстине се застройва с млякото и яйцето.Поръсва се с пресен магданоз.
*Може да се комбинира със салата или постоянно ястие от безскорбялни зеленчуци!

MIK
Нерегистриран

#1214844 - 03.04.2006 17:20 [Re: MIK]

Ето и любимата ми градинарска супа

Продукти:
2-3 картофа
2 глави лук
2-3 моркова
2-3 пиперки
30 гр зелен фасул или грах
1 парче зеле
1 домат
25 гр масло
100 мл кисело мляко
1 яйце
корени и листа от магданоз ,целина и копър

Във вряща вода се прибавят последователно нарязаните на кубчета или настъргани магданозови корени,моркови,лук,целина,зелен боб,зеле и се варят до омекване.Накрая се прибавят настърганите домати.След 5 минути супата се снема и се прибавя маслото и се застройва .Поръсва се магданоз и копър.
*Съчетава се добре със салата или ястие на безскорбялни зеленчуци.

MIK
Нерегистриран

#1214851 - 03.04.2006 17:24 [Re: MIK]

Имам цяла книга с рецепти,но незнам от какво се интересувате!
Ако някой се интересува от нещо определено нека просто пише!
И да не забравя,Добър апетит!

Monnica

#1214919 - 03.04.2006 18:24 [Re: MIK]

Благодаря ти за рецептите , MIK !
Има сайтове за какви ли не диети и видове хранения, но не и сайт с рецепти за разделно хранене.
За Abra-Преди години /7/ бях на този режим и съм открила,че за мен това е идеалния режим,за разлика от диетата с намалено съдържание на въглехидрати. И от нея се слабее, но не се чувствах добре. Не знам какво друго да кажа за опита си Бързо отслабнах тогава, лесно и не стоях гладна. Но аз доста си угаждах ,правех си домашен хляб от няколко вида брашна-пълнозърнесто,ръжено, соево,царевично и трици, а отгоре го поръсвах със сусам и мак. Хлябът ставаше страшно вкусен като кекс ,можеше само 1филийка/големината на хляба беше колкото малко кексче/ хляб да ми стигне на едно ядене и нищо друго да не ям дори.
В салатите слагах сусамово семе, кълнове. Отделно хапвах сусамов тахан с мед. Месо ядях малко и то само пиле и риба, мляко ,майонеза, масло почти не ядях. Хапвах соеви земестители-соева кайма, соеви кубчета, тофу.

Редактирано от Monnica (03.04.2006 20:47)

Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
    #1214941 - 03.04.2006 18:41 [Re: Monnica]

Цитат:

Преди години /7/ бях на този режим

Някога ми беше попадала подобна литература, но спомените ми са твърде бегли. Какви са принципите, идеите и целите на раzделното хранене?

--------------------
Тайната на нашата вечеря

Monnica

#1214949 - 03.04.2006 18:45 [Re: Abra]

Абсурд да ги напиша Има цяла таблица. Мисля,че в Интернет видях някъде тази таблица ,ако се сетя къде ще дам сайта, но рецепти не съм виждала. Сигурно слабо търся

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #1214953 - 03.04.2006 18:47 [Re: Abra]

Ето нещо накратко:
През последните години разделното хранене е твърде популярно. Много хора използват този хранителен режим за намаляване на телесното тегло или за пречистване на организма. Принципът на разделното хранене се състои в комбиниране на приема на храни и групи храни. Съществуват множество хранителни режими използващи като основа теорията за правилно комбиниране на различни видове храни. Основно правило е отделяне приема на предимно белтъчни храни от консумацията на такива с въглехидратно съдържание. Физиологичният механизъм, който привържениците на разделното хранене използват е, че за ефективното храносмилане на тези два вида храни са необходими различни ензими. За метаболизиране на нишестените храни са необходими ензими, изискващи алкална среда, а белтъчните храни се храносмилат в кисела среда. При консумация на храни от двата вида, според привържениците на разделното хранене, организмът е в стрес и се нарушават храносмилателните процеси, поради инактивиране на двата типа ензими. Недобре усвоената храна е идеална среда за развитие на ферментационни процеси в резултат на което се нарушава стомашно-чревната дейност и крайният резултат е натрупване на излишни килограми и вредни вещества. Идеята за разделното хранене съществува още от 1800 година, като след това е претърпяла различни модификации и през 1911 г. Д-р Уйлям Хей е публикувал метод за комбиниране на храните, в зависимост от това дали са алкални или киселинни. Той разделя хранителните продукти на три основни типа:

Алкални (образуващи алкални съединения в резултат на храносмилане и метаболизиране в организма) - плодове и зеленчуци;

Храни с високо белтъчно съдържание, кисели (образуващи ацидни съединения в резултат на храносмилане и метаболизиране в организма) - белтъчни храни като месо, риба, яйца, млечни продукти;

Храни с високо въглехидратно съдържание, кисели - зърнени, хляб, хлебни изделия, захар и захарни изделия (без плодове, които съдържат фруктоза).
Кои са основните правила за прилагане на разделно хранене?

В един прием да не се смесват въглехидратни (нишестени) храни с белтъчни;

При консумация на белтъчна или въглехидратна храна и следващия прием са необходими поне 4 часа;

Плодовете да се консумират отделно, поне два часа след основното хранене или на гладно;

Не се консумира мляко в съчетание с въглехидратни или белтъчни храни;

Консумацията на млечни продукти с високо съдържание на мазнини се ограничава до един път седмично;

Не се консумират тестени изделия;

Ограничава се или се изключва напълно консумацията на боб, леща, грах, тъй като в състава си те комбинират белтъци и въглехидрати;

Не се консумират нито много студени, нито много топли храни;

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 9507

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.084 seconds in which 0.068 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.