ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Медии » Списания

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Планинаря
ентусиаст

Регистриран: 12.08.2003
От: Пз
Дъга :)
    #153195 - 22.11.2003 23:57

"Дъгата" пак ще излиза в понеделник излиза от печат, а във вторник е вече по реповете в страната
дано да я докарат поне малко да прилича на старата ...

--------------------
"Човекът е човек, когато е на път."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: Дъга!
    #155085 - 26.11.2003 12:42 [Re: Планинаря]

От както разбрах, че ще излиза, я очаквах с възторг и нетърпение. Вчера си я купих. Потресена съм. Ама защо ли очаквах да прилича на старата???
Нека да го кажа така - ако това списание носеше име, различно от "Дъга", никой не би го и погледнал. Или ако се е излъгал да го погледне, не би повторил. Прилича ми на тънка реклама на предаването "Споко". Страшно много се надявам авторите на "завръщането" да не са използвали едно страшно популярно, обичано и очаквано име само за да си пробутат отвратителното списание, чието достойнство започва с използването на рециклирана хартия и завършва до там. Дано да се подобри. Ще им пиша мейл да питам дали няма да се свържат с авторите и художниците на оригинала, те повечето са известни имена...
Кратко резюме, за да не бъда крайно пристрастна. Глупости, аз съм крайно пристрастна!!!
Списанието струва 3.50 лв.
Започва със стъпителна надъхваща статия.
Брой първи на комикса /разказ в картинки/ ... а сега де, как се чете това име? Бюп? Bion? Казва ли ти някой...в интерес на истината, хубави илюстрации. Не мога да се произнеса компетентно по тях, а само да кажа, че ми харесаха. Съдържанието е под критичния минимум и от към оригиналност, и от към събуждане на интерес.
Патилата на Рошко и Гошко. Една страничка, отново хубави картинки, разказче за кучето, което излапа закуската на момчето. Да, само това. Оригинално? Интересно? На всичкото отгоре ти трябва да разгледаш много внимателно последователността от кадри, за да разбереш кой след кой следва и какво, по дяволите, искат да кажат тия??
Ловецът на плъхове. Предполагам, рисунките са хубави, на мен не ми харесаха. Началото на историята за Свирача, който изкарал плъховете от града или както там се казва. Това ми хареса, приближава се до известна степен до духа на любимото списание.
Следващото нещо няма заглавие. Аз не не намерих, колкото и да търсих, а пък едно заглавие, по моите представи, седи на видно място. Аааа, не, излъгала съм ви. Заглавието е на края, точно над надписа "Следва...". Значи нещото се казва "Искра и нейният тъмен". Хубави рисунки. И понеже не се разбра много от историята, допускам, че и тя ще е хубава. Художникът е и сценарист.
"Седем луни". Пак художникът и сценаристът са един и същ, което май е печелившата комбинация в този брой. Хубави картинки, страшно ми напомнят на някои от оригиналната Дъга, трябва да проверя. КОсмическо такова историйче.
"Сър Рицарлот". Определено познат стил на художника. Тия да не са се свързали все пак с някои от оригиналната Дъга? Е това определено е много готино.
ПеЦе игра на броя. Модернизация, няма как. Прдставят Black Mirror. Не си падам, така че не го изчетох.
В средата, о, чудо, лабиринти, смешки, логически задачки с отвратително качесто на картината и звука, но все пак не е като да е без хич. Което не ги оправдава!!! И не мога да определя възрастовата група...
А стига бе! пак история без заглавие...ама няма да ме метнат пак, баба знае...я да видя на края на историята...въх! няма...тука вече няма заглавие, освен ако за заглавие не са назначили едно приличащо на прокъсано листче плакатче...ама то не е ли от картинката? Детективка история. Не лоши картини. Даже хич.
Мозъчни донори. Сценарий - Аркадашко. Този ник съм го чела по нета с интересни неща, ама дали е той...
Златка златното момиче. Няма да коментирам хубавата българска приказка, а лошите картинки не ми се обсъждат.
Спиридон моряка. Българска историческа....Добромире, Добромиреее, на кой ни оставиии....
Предпоследният самурай ми напомня идиотските анимации на Cartoon Network.
Радит. И толкова. Една страничка с 5 кадъра, двама се бият /абе хубави рисунки, даа.../ и едно изречение текст. Що така бе, джанъм, отряза главата на момчето...
Лексикон - на Стефо и Силва от Споко. Аман! Ще викам!!!!!!!
Последни страници - Очаквайте и Абонамент. Ка ли пък не...
А, да, щях да пропусна, на последна страница, където някога се подвизаваха тримата глупаци или змеят Гошо, палмата Пепа и сие, сега има СпоКомикс.
No comment.
Ами така...остава да ви кажа "енджой"!
И ако все пак го прочетете и не ви се стори толкова лошо, а се чудите защо така го оплюх - аз го сравнявам с Дъга....

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

мимката
С.О.

Регистриран: 13.09.2003
От: (не казвам)
Re: Дъга :)
    #155296 - 26.11.2003 18:32 [Re: Планинаря]

Моята майка ми е разказвала за това списание.
Но със сигурност ще ми бъде интересно.
Code:

Ако въобще е така, за списание Дъга!

--------------------
Супер Отличник в трети клас.
Гледайте само по кината "Завръщането на Мими"!
htp://mimi.logos-bg.net/blog/

Планинаря
ентусиаст

Регистриран: 12.08.2003
От: Пз
    #156175 - 28.11.2003 04:07 [Re: nousha]

нушеее, няма я оная "Дъга" вече ...
това сега е само груба експлоатация на името и нИщо друго
Язък!

--------------------
"Човекът е човек, когато е на път."

nousha
вещичка

#156542 - 28.11.2003 17:43 [Re: Планинаря]

Точно така...за огромно съжаление...
А ти не се ослушвай, ами ми отговори това за адреса на учителите на сетери, дето те питах по кю-то!
Купи ли си Дъгата ти?

--------------------

Словеса и други писания

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

Регистриран: 13.09.2003
От: Сената
    #157032 - 29.11.2003 14:48 [Re: Планинаря]

Ееееех, любимо списание. Първият брой, който си купих беше 11-и. Беше лето Господно 1985-то. От тогава съм ултра-фен и много ме беше яд, когато го прекъснаха 1992-а.....
Да си призная през годините сме имали идеи с приятели да се опитаме да продължим поредицата, но уви това остана само идея. И ето-изведнъж като един Феникс Дъгата възкръсва.
За съжаление, както и при вас така и при мен очакванията не бяха оправдани. Няма го "Добромир", "Властелинът на пръстените", "Чоко и Боко","ЕЛО","Момиченцето от Земята"....
Аз си купих този първи брой от новата Дъга, и разбрах че все пак новите автори имат интерес към продължаване на някои от старите поредички. Но аз мисля, че би било по-добре да бъдат издадени в отделни книжки.
От старите броеве аз имам без 1,38,39,41 всички до 42 вкл.
42-и ли е последния брой? Има ли начин да намеря липсващите ми броеве?

--------------------

nousha
вещичка

#157253 - 30.11.2003 00:54 [Re: NEVERMORE]

Не, последният е 43. Аз имам всичките, но нали се сещаш, не бих се разделила с тях за нищо на света. Мога да организирам гости у нас, за разглеждане на Дъга, но нищо повече. Имахме идея да сканираме всички списания и да ги качим в нета, по този въпрос обяснявах вече в една предишна тема. Така че и това ще стане.
Инак още не мога да си намеря място, че така са използвали името на Дъга, за да си продават това новопоявило се списание...ето и още едно мнение по въпроса
тук

--------------------

Словеса и други писания

ribka bananka
Нерегистриран

#168978 - 16.12.2003 16:19 [Re: nousha]

Skaniraj i puskaj, ideqta ti e neweroqtna Weche ochakwam s netyrpenie!

SAN SATANAIL
апатичен
**

Регистриран: 30.05.2003
От: Комшия съм по комшийски на лам...
    #169223 - 16.12.2003 22:21 [Re: ribka bananka]

Aham saita mai e ne6to ot roda www.razkazivkartinki.com
ima6e i 96te edin no ne se se6tam v4era mi go kazaha ...

--------------------
Всички права запазени!Цитат или принтиране на част или цяла тема се наказва с бой по дупето

ROADЯUNNЭR
бегачос невероятикус

Регистриран: 28.07.2003
От: Селановци
    #172191 - 21.12.2003 13:47 [Re: SAN SATANAIL]

E hei, kaji koi ti go kaza .....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13703

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.048 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.