ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Koala
член

Регистриран: 21.11.2003
Корупция в родилната помощ
    #159768 - 03.12.2003 12:06

Здравейте всички!

Бих искала да отворя тази тема, защото ме интересува мнението ви относно корупцията в родилната помощ в държавните здравни заведения в България.
Или: Защо трябва да плащаме по минимум 200 лв "под масата" за да се окаже полагащото се отношение и помощ на раждащата жена?

Налагало ли ви се е да го правите?

Чакам коментари с нетърпение!

--------------------
Дай, за да получиш!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
Re: Корупция в родилната помощ
    #159778 - 03.12.2003 12:21 [Re: Koala]

Ми аз не платих нищо, закарахаме по спешност и плюс всичко останало беше невероятен кошмар, който явно никога не може да се забрави.
Едвам се възстанових с анемия и прочие. Да не говорим за шев и кройката - абе клан недоклан.
Не ми се говори.

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Delfy
невидима

Регистриран: 02.12.2003
От: Sofia
    #159901 - 03.12.2003 14:20 [Re: Koala]

Аз също не платих нищо и съм много доволна от отношението на лекарския екип. Предполагам, че просто съм случила на екип, защото съм слушала за перипетиите на много жени, раждали "безплатно". От друга страна имам една приятелка, която плати 600 лв. за да роди, а за мен това вече е доста пресилено, като се има в предвид колко много неща може да купи на бебето за толкова пари. В крайна сметка пък, бебето ще излезе с и без пари.

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #160227 - 03.12.2003 19:36 [Re: Delfy]

И аз не съм плащала за раждането,но почерпих доктора си А иначе редовно ми се случва да ми взимат повече пари за преглед с видеозон.В Шейново,завеждащ клиника... Абе,нямам думи.
Един съвет от мен-прегледа само в присъствието на сестрата.

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #160264 - 03.12.2003 20:06 [Re: V.I.P]

О,аз плащах и още как.През цялата си бременност ходих на частен лекар всеки месец- на видеозон и си плащах.Накрая се уговорих и за раждането да си платя,тъй като моята лекарка е доста "скромна",и не ми каза колко иска,аз й дадох след раждането 100лв.,без почерпка.Не мога да се оплача от нея,но и нямаше усложнения.
А в самата болница имах ужасни преживявания-бебето не искаше да суче и се наложи да я сложат на система,при което ми казаха че съм некадърна майка,която не знае как да си гледа детето
Накрая майка ми издири нейна позната детска лекарка и отношението на всички се промени-отделиха ми цял ден докато накрая бебето и аз разбрахме какво точно да правим.
Непрекъснато слушам за глупостите,които се случват защото някой не е дал нужната сума и ме хваща яд
но пак ще си платя и този път

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #160455 - 04.12.2003 00:09 [Re: iv_y]

И на мен ми казаха,че съм некадърна майка

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Koala
член

Регистриран: 21.11.2003
    #160706 - 04.12.2003 11:13 [Re: Delfy]

Радвам се за теб, че си случила на добър екип!
Значи все още има истински лекари, които не те гледат в първо в ръцете... Аз вече се съмнявах, да ви кажа честно!

Аз платих - 200 лв в брой и подаръци за още поне 100 лв. Не мога да си изкривя душата - доволна съм от помощта, лекарката наистина си свърши работата, много ми помогна. Но проблемът е там, че когато отидох при нея за първи път изобщо нямах намерение да й плащам и беше ужасно груба. След известно време майка ми настоя да се уговоря с нея, защото междувременно чула за доста случаи на раждания без финансова уговорка.
Отношението на лекарката КОРЕННО се промени! Сякаш беше съвсем друг човек - стоя неотлъчно до мен и добре че беше тя, защото в самия край на раждането се установи че детето е многократно усукано в пъпната си връв и ако лекарката не се беше намесила както трябва можеше да не оцелее.

Заедно с мен раждаше друга жена - не си беше платила. Слава Богу - раждането й беше лесно, много бързо роди и без никакви усложнения. Дежурният лекар я наобиколи само два-три пъти и общо взето сама се оправяше.

И тогава си зададох въпроса - а ако се бях оставила на дежурните лекари и се беше случило това с пъпната връв????

Бебето наистина ще излезе с или без пари, но ако лекарят не е на мястото си когато се наложи може да има много сериозни последствия. Най-малкото е "шев и кройката", за която каза Верджи...

Знам за два-три случая, когато дори са изнудвани родилките. Появяват се усложния и вече става опасно за детето и майката естественото раждане. Тогава лекарят казва - ще направим секцио, но искам 150 лв за мен и толкова за анестезиолога. Дори при единия случай жената не е имала никакви пари и е скъсала златния си синджир от врата!!!!!

..........

--------------------
Дай, за да получиш!

Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
    #162356 - 06.12.2003 07:29 [Re: Koala]

Моя добра приятелка е акушер-гинеколог (по-точно беше, вече е в САЩ) и ми е разправяла същите страхотии за АГ-то във Варна. И никога не съм могъл да проумея как подобни животни (идват ми на ум и доста по-силни думи, но да не мърся форума) стават лекари - една от най-хуманните професии. Как се прибират и спят вечер? Но народът е казал, не е луд който яде баницата! Виновни сме самите ние, обществото и управляващите (които малко или много сами избираме), че сме допуснали да се стигне до подобно състояние... И то продължава да съществува с мълчаливото ни спомоществователство! А не е ли същото и в съдебната система, в митниците? Тъжно, много тъжно за България! Но да не виним другите, а нека погледнем себе си - какво направихме лично ние за да не бъде така?

Не знам дали корупцията има нещо общо с това, но е факт, че България има един от най-високите проценти на родилна и детска смъртност! Дали пък е случайно???

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #162369 - 06.12.2003 09:08 [Re: Борис]

И на мен не ми беше казано директно колко, но се подразбираше, че не ще да е без хич. След раждането мъжът ми пъхна в джоба на акушера ми 100 лв. Плюс това, за да ме сложат в стая с гореща вода, си плащах такса от по 20 лева на ден. А персоналът пък дойде на третия ден след раждането и попита дали не сме имали нужда от личен тоалет!!!!! На третия ден!!!!! Ако трябваше човек да ги чака да благоволят да дойдат и да ти помогнат да се измиеш, представете си на какво щяхме да заприличаме.
Да не говоря пък какво отношение ми се наложи да преживея докато лежах на съхранение в Патологична бременост...

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
    #168376 - 15.12.2003 20:10 [Re: Лара]

И после искат да раждаме, нали?
Аз родих доста отдавна, но си бях при познат екип, на който направихме добри подаръци, откъдето и да го погледнеш.
Между другото и на мен ми казаха, че съм некадърна - да не би това да е запазена марка при акушерките? Аз не знаех как бебето да засуче, а ме направиха на две стотинки, като че ли съм била дойка преди това, но ми помогна нощната акушерка, дето ме прие при бременните... Така че си зависи от човека.

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 4662

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.022 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.