ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1
ИзВъНЗеМНа
Марсиянка
**

Регистриран: 05.02.2007
От: Марс
Кратко въпросче за Ди Ви Ди записвачките...
    #1637030 - 15.02.2007 11:28

Та въпроса ми е може ли една ДВД записвачка да записва обикновенно Си Ди, или само ДВД-та записва ?

--------------------
Хипократовата клетва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: Кратко въпросче за Ди Ви Ди записвачките...
    #1637060 - 15.02.2007 11:47 [Re: ИзВъНЗеМНа]

DVD запизвачките поддържат и CD формата, така че не би трябвало да имаш проблем.

--------------------
Боят изгражда.

ИзВъНЗеМНа
Марсиянка
**

#1637101 - 15.02.2007 12:21 [Re: Писанчо]

Благодаря , защото мислех да си купувам ДВД, но се замислих дали записват и Си ди -та

--------------------
Хипократовата клетва!

Тревопасен
Нерегистриран

#1637842 - 15.02.2007 20:45 [Re: ИзВъНЗеМНа]

Цитат:

... дали записват и Си ди -та ...

Твърдо ДА! И miniCD твърдо ДА!

.: Тревопасен :.

Dr. Epstein

Регистриран: 10.08.2004
    #1637882 - 15.02.2007 21:35 [Re: Тревопасен]

Oгледай се за читава записвачка.Да подържа DVD-RAM и ако може глезотията LabelFlash.Не пречи и LightScribe.Oткакто Nec се обедини с Sony, втората ми писалка е от гнусните (лично мнение) LG.
Samsung и Toshiba са жива чалга.
Lite On са с претенции да завоюват световно лидерство по количетсво произведени оптиководи, стават.BenQ тоже.
Plextor освен че са на SATA конектор, за друго не се сещам защо са скъпи.Номера, че са най...едва ли, там някаква циганка дето умряла.
HP ми е тъмна Индия и ако евтина е израелско производство.Просто очевидец.
Philips-без мнение или по-скоро с резерви.
Теас-и тези са се оакали, ама цени държат.
BTC, MSI-само за търсачи на емоции
ASUS-по-добре Azis

До .: Тревопасен :.
На иврит се произнася .: Цимхони :.
А противогаз знаеш ли как е? Масехат абах.
Като чуеш "Тасим ет масехат аабах аль а рош!" се превежда "надени противогаза".

-------------

ИзВъНЗеМНа
Марсиянка
**

#1638322 - 16.02.2007 10:03 [Re: Dr. Epstein]

Благодаря за съвета, но моето дъно поддържа само АТА, понеже е от по-старите компютри... Незнам дали ще мога да вържа записвачка със Сата конектор... Дали ще стане ? А ако не стане игурно трябва да търся АТА записвачки и дали не са по-скъпи ? Извинявам се, ако съм задала смешни и неверни въпроси...

--------------------
Хипократовата клетва!

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #1638328 - 16.02.2007 10:06 [Re: Dr. Epstein]

Само за да те допълня.
Записвачки като Asus, MSI, Teac (вече), Philips (вече), HP няма. Това са само емблеми върху OEM производители, най-големия от които е LiteON. Иначе за Самсунг и Тошиба си прав, че са дървета тотални. Прилични писачки са LiteON (не всички модели), донякъде LG и NEC. Но цените им са толкова смешни вече, че едва ли избора на такава е толкова жизненоважен, още повече, че вече качествените дискове (примерно "индийските") са без пари, а те се пишат добре почти от всяко у-во.

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

Dr. Epstein

Регистриран: 10.08.2004
Koлко старо е дъното?
    #1638675 - 16.02.2007 14:52 [Re: ИзВъНЗеМНа]

Цитат:

Благодаря за съвета, но моето дъно поддържа само АТА, понеже е от по-старите компютри... Незнам дали ще мога да вържа записвачка със Сата конектор... Дали ще стане ? А ако не стане игурно трябва да търся АТА записвачки и дали не са по-скъпи ? Извинявам се, ако съм задала смешни и неверни въпроси...

Всеки производител дава минимални изисквания на наличния хардуер при инсталация на DVD-RW устройство.При някои долната граница е 500МHz PIII процесор, при други е 700MHz.Процесорът обаче не е първа цигулка.Чипсетът и наличния твърд диск определят нещата, защото от тях зависи трансфера.Това е видно, ако записващия софтуер има буфер.При недостатъчна скорост буфера започва да се изпразва и времето за запис се удължава.
Чисто практически, аз сложих NEC ND 3550A (която в последствие за минута превърнах в пълнофункционален NEC ND 4551A) BX440 чипсет (1998) и 5400об/мин твърд диск с 256kB cache, за да видя резултат.С налична 382МВ рам памет и 450MHz PIII процесор, записи на DVD дискове различни формати бяха успешни при скорост 4х.Записващ софтуер бе Nero 6.6.1.3d NEC edition, 6.6.1.4 или фаворитната SCDWritter.Последният е безплатна апликация от 390кВ и не се нуждае от инсталация.Поставя се на флопи дискета и надушили записвачка записва като луд.Нямам компоти...имам желание да видя дали няма да нашари капачките.
SATA контролер се предлага на PCI интерфейс.Тук трябва да си наясно коя версия ти е интерфейса на PCI слотовете на дъното.Биват 2.1, 2.2 и 2.3.Нужна е стиковка.Сата контролерът има следните предимства.По-компактен кабел, който по-не пречи на вътрешното охлаждане в кутията и по-малко се/влияе от интерфейсни променливи магнитни полета.Тези полета са основен враг на скоростите в подсъединяващия кабел.Сата само на теория дава 3GВ/s трансфер.Дисководите са механични.Те не могат да развият по-големи ъглови скорости на шпиндела си.Покупка на сата контролер за старо дъно е неоправдано, освен ако не си надъхан/a за последен модел записвачка на Plextor, TDK, Yamaha, I-Omega.За сведение 4.2GB по обем диск на 4х скорост се записва в рамките на 12 минути.Не знам на 18х скорост колко ще е по-кратко, но знам, че качеството на запис ще е надолу, което не ми е цел.
При покупка на запшисвачка с IDE интерфейс купи 80 пинов кондуктор кабел.Тоест от АТА 66 и нагоре трансфер. 40 пинов става, но как ще се държи само пробата ще каже.
Примерен образец на PCI SATA контролер

Успех

----------------

Тревопасен
Нерегистриран

#1639150 - 16.02.2007 21:44 [Re: ИзВъНЗеМНа]

@ SleеpingSuN

"... моето дъно поддържа само АТА ...
... дали ще мога да вържа записвачка със Сата конектор ..."
Да. С преходник --> ATA-to-SATA Adapter, свързан между IDE-конектора на дънната платка и SATA-кабела.

"... трябва да търся АТА записвачки и дали не са по-скъпи ... "
Да. Така ще трябва. И не са по-скъпи.
SATA-писачка за твоя комп ще е като да слагаш седло на крава. Няма 'сми..'.

"... Извинявам се, ако съм задала смешни и неверни въпроси... "
Напротив. Всичко си е, както трябва, не е нужно извинение.

@ Dr. Epstein
Хе-е-ий, Док. ... !!! ;о))
Тода раба, рай'иаа меемна!
(Винаги съм знаел, че само мързеливите(и аз) не учат иврит! ;о))
Отдавна ми е домъчняло за тебе, бе Човек! На stargazer-а му припомням отвреме-навреме отминалите дни, т.е. постове.
И ми става кеф, беее ...)

.: Цимхони :.

или

.: Тревопасен :.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1912

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.