ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
_nadejda
оптимист

Регистриран: 05.08.2006
От: Де да знаех :D
да виждаш бебето си 1 път седмично!
    #1706076 - 11.04.2007 12:26

Здравейте отново!
Наскоро лежах за задържане в Майчин Дом и знаете как е - завързах приятелство с някой от другите майчета там.
Две жени родиха преждевременно и бебенцата са в кувиози. Майките ще седят 7 дена и ще ги изпишат, а бебенцата ще останат в кувиози до датата на термина им- при едното бебе 7 седмици, при другото повече.
И тук идва ужаса. Казали са на майките, че могат да виждат дечицата само 1 път седмично и така до изписването!!! Това за мен е безумие и не може да се оправдае с нищо! Ако има обявена грипна епидемия или нещо друго, то тогава да забранят разбирам, НО ....се оказва че това си е правило на болницата. Какъв е този геноцид и защо в БГ болниците си позволяват да са над закона и над човешките права?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тъп Селянин
джинджифил настърган
**

Регистриран: 28.03.2007
От: Село
Re: да виждаш бебето си 1 път седмично!
    #1706264 - 11.04.2007 14:25 [Re: _nadejda]

щом е такъв закона,следва да се спазва,друг е въпроса защо е над човешките права.

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #1706329 - 11.04.2007 15:15 [Re: _nadejda]

На такива майки, моята скъпа майчица разказваше нещо от нейния опит с двете и дъщери. Моята сестра е била недоносено бебе и след раждането се е наложило да остане в болницата за доста дълго време. За майка ми е било тежко, сестра ми е била първа рожба след прекаран спонтанен аборт при предишна бременност. Но мама разказва, че е оценила това време, едва когато 8 години и половина по-късно съм се родила аз - след нелеко раждане и натрупана умора не е имала и една нощ сън За това тя чувства, че заради наложената и насила почивка след първото раждане е била по-спокойна майка в първите дни, в които бебока е бил вкъщи. И така казва, че трябва да се погледнат нещата и от положителната им страна, а такава винаги има

Геноцид е силна дума, може би някой трябва да обясни защо в тази болница са наложени такива правила - кой знае, може да има разумно обяснение

--------------------

До свадьбы заживет

_nadejda
оптимист

#1707109 - 12.04.2007 09:15 [Re: Mentha]

Цитат:

Геноцид е силна дума, може би някой трябва да обясни защо в тази болница са наложени такива правила - кой знае, може да има разумно обяснение

Аз лежах в тази болница и макар, че съм им благодарна за резултата от лечението не чух ни веднъж някой да обяснява нещо на майките. Лекуват те, но не дават никаква информация как се развива бременността. Третират те като крава - какво имам предвид ли? Ами "лекуваме те - но какво да ти приказвам като ти не разбираш!". Изключение направи само д-р Налбански, но той беше на нашия етаж 1 ден по заместване.
Но темата е друга, измислените правила в болниците. Тук не може да "търсим дабро в лошото" - видиш ли майката ще си почине докато бебето и е в кувиоз!
Майката трябва да вижда детето си и щом това не застрашава живота и здравето му - никой няма право да и слага рамки и ограничения. Това е нарушение на човешките права.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1707168 - 12.04.2007 10:01 [Re: _nadejda]

Гледах днес "такъв е животът - кърмачетата" и съм малко потресена от болниците... А д-рката даже и по телевизията беше арогантна... Много ми стана мъчно. И бебета още ги мерят на онези кантари.... по пазара, белите...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #1707420 - 12.04.2007 13:50 [Re: _nadejda]

Аз с бременна жена не споря , сарказмът ти е излишен...

За геноцид идеята ми беше, че значението на думата е отвъд нарушаването на човешките права ... (унищожаване на хора не е като нарушаване на правата им)
А за търсенето на добро в лошото... Просто си мисля, че не конкретното правило е най-проблемното, а фактът, че не се обеснява нищо - като бъдеща майка това би ме подразнило много повече (или арогантността, за която Фема е писала).

--------------------

До свадьбы заживет

Редактирано от Mentha (12.04.2007 13:52)

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #1707460 - 12.04.2007 14:20 [Re: Glezlichka]

Цитат:

Гледах днес "такъв е животът - кърмачетата" и съм малко потресена от болниците... А д-рката даже и по телевизията беше арогантна... Много ми стана мъчно. И бебета още ги мерят на онези кантари.... по пазара, белите

относно предаването-затова не го гледам.действа ми направо депресиращо

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1707473 - 12.04.2007 14:32 [Re: Glezlichka]

Какво лошо има да ги мерят на такива кантари не можах да разбера, и това ли е геноцид или ....
Не разбирам наистина.
Кантарите не са вредни. Нито пък по някакъв начи застрашават живота на бебето. А теглото на децата трябва да се следи. Или и това е нарушаване на правата?

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #1707584 - 12.04.2007 16:17 [Re: Glezlichka]

И в Америка ги мерят на подобни кантари те са най-точни за такива малки килограми Иначе е много жалко, че не дават на майката да вижда бебето си всеки ден - аз лично бих се побъркала. В САЩ например предоставят всякаква възможност на майки с преждевременно родени бебета да бъдат с тях - до степен, че има майки, които идват по няколко пъти на ден в болницата, за да кърмят бебетата си, докато са в кувьоза

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

_nadejda
оптимист

#1707903 - 12.04.2007 21:20 [Re: Milano]

Цитат:

В САЩ например предоставят всякаква възможност на майки с преждевременно родени бебета да бъдат с тях - до степен, че има майки, които идват по няколко пъти на ден в болницата, за да кърмят бебетата си, докато са в кувьоза

Това вече е нормално човешко отношение! Така трябва да стане и при нас в БГ.
Веднъж излезли от болницата жените забравят всичко, включително и лошото отношение на лекарите и персонала. Това е полезно за майката, защото тя трябва да е силна психически за гледането на бебо, но от друга страна е лошо, защото положението в болниците не се променя.
Аз вече споделих в предишна тема за моя близка приятелка, която роди със секцио с пълна упойка и като се събуди над 24 часа /даже май повече/ не и казваха къде е бебето и дали е живо! Тя е ходила по всички стаи, при все болките от операцията и се е молила, плакала да и кажат каквото и било, но са я гонили и псували. За тези, които не вярват - направете справка в други форуми и вижте какво пише конкретно за Русенската АГ.
В София има и болници с много добро отношение, но Майчин Дом не е от тях.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5906

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.