ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
miloto_to
с блуждаещ поглед

Регистриран: 05.01.2006
Нормално или секцио?
    #1790583 - 11.06.2007 17:14

Здравейте мамчета - бъдещи или настоящи
Предполагам, че въпроса е разискван някога, но ми е интересно мнението ви към днешна дата - кое раждане е по-добре според вас - нормалното или секциото? Под по-добре разбирам и по-безболезнено и всички останали фактори за майката и бебето.
Предстои ми това хубаво събитие края на септември и колкото повече наближава - толкова повече ме обхваща паниката Изобщо не търпя болка и въпреки че иначе го раздавам като доста уверена жена - мисълта, че ще съм сама на такова място, при положение, че нямам грам идея какво се прави и не съм подготвена за усещанията...ужасявам се просто. Знам, че се преживява и забравя, но все пак...ако мога да го улесня за мен, без да пречи на бебчо нещо - кажете как.
Благодаря!!!

--------------------
Don't bother...I'll be fine...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Нормално или секцио?
    #1790938 - 11.06.2007 20:26 [Re: miloto_to]

Лично аз съм за нормалното. Всъщност когато вече имаше проблеми с бебето поради засечка в нормалното, преминах към цезарово. Иначе особено за бебето е по-добре нормално. Представи си, то си е там на топло и още не се е подготвило да напусне това толкова приятно местенце. И в един момент - о, ужас, буквално го изтръгват от това място.
Вече когато само си тръгне, работата е друга.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #1791744 - 12.06.2007 12:09 [Re: FindingTheWay]

И аз съм на същото мнение като Файндингдъуей,
макар че и мен ме писаха за секцио след очния преглед /понеже имам висок диоптър, а и за да се избегнат усрожнение със зрението/.
Терминът ми е на 30 юни и на 20ти другата седмица ми предстои отиване до билницата.Представете си само колко се вълнувам .
Едвам спя вече, а и то нали си тежи, а и жеги...
Желая успешно раждане на всички мами

miloto_to
с блуждаещ поглед

Регистриран: 05.01.2006
    #1791760 - 12.06.2007 12:18 [Re: Tais from Athens]

Еха...желая ти леко раждане
Аз има да чакам още до септември и наистина не зная как ще издържа последните месеци

--------------------
Don't bother...I'll be fine...

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #1791763 - 12.06.2007 12:20 [Re: FindingTheWay]

Цитат:

Лично аз съм за нормалното. Всъщност когато вече имаше проблеми с бебето поради засечка в нормалното, преминах към цезарово. Иначе особено за бебето е по-добре нормално. Представи си, то си е там на топло и още не се е подготвило да напусне това толкова приятно местенце. И в един момент - о, ужас, буквално го изтръгват от това място.
Вече когато само си тръгне, работата е друга.

Само да допълня.
Нормалното раждане стимулира по-бързото слизане на кърмата. Жени, раждали със секцио, понякога 4-6 дни след раждането все още нямат кърма, а това е проблем. Налага се детето да се храни с адаптирани млека и биберон и може след това да не желае да суче от майката, защото е по-трудно.
Организмът се възстановява по-бързо след раждане по естествен път, а болката избледнява, още щом си гушнеш детето (природата си знае работата - отделя се огромно количество хормон на щастието, който да помогне на майката да превъзмогне болката и да обикне детето си).

Смятам, че когато родилката е в ръцете на добър лекарски екип и няма изрични предпоставки за цезарево сечение, най добре е да ражда по естествен път. Още повече, че сега има и локални упойки, които притъпяват болката до поносимо ниво, до започването на същинското раждане. На мен ми поставиха епитурална упойка и почти не усещах болките при получаването на разкритието (бавничко получих пълно разкритие, вероятно защото ми беше за пръв път). Бях си в пълна чувствителност по време на самото раждане, но нетърпението да си видя детето помогна да игнорирам максимално болката.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1791764 - 12.06.2007 12:20 [Re: miloto_to]

Не се страхувай, не го мисли предварително. Категорично, ако нямаш противопоказания за нормално раждане, недей да се колебаеш. Раждането е нещо, което се забравя бързо. И никога не е толкова страшно, колкото изглежда отстрани.
Довери се на акушерката и лекаря, които ще са до теб в този момент и всичко ще мине както трябва.

Против секцио ще ти кажа само две неща: първо - защо винаги бързат много да извадят бебето? замисляла ли си се?
И второ - некога не трябва да забравяме, че това си е операция. Колкото и да е минимален риска, той съществува. Дори и само защото след това коремните ти мускули ще им трябва повече време да възстановят сила, еластичност... ще ти е трудно да ставаш сама от леглото първите 10-15 дни (все пак има разрез и шев....)
Ако можеш, раждай нормално и не се чуди.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1791872 - 12.06.2007 13:38 [Re: Dr.G]

ми нямам какво да добавя , освен че рязаното при секцио си рязано - и то в коремната област - зараства бавно, слаб си, заради спазването на изискванията при операции в колемната област, не можеш да носиш тежко дълго време /т.е. грижите за бебо си представляват проблем особено в началото/, възстановяваш се много! по бавно в много отношения, да не говорим, че понякога остават разни сраствания , дето дърпат години след това още и че при първо секцио, втората бременност има голяма вероятност да е пак с такова, ако е близко по време
или - за! нормално раждане
секцио само при крайна необходимост

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1791878 - 12.06.2007 13:43 [Re: miloto_to]

Ако лекарят ти е точен, ще те среже за секцио само при крайна необходимост и по никаква друга причина.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #1792128 - 12.06.2007 15:46 [Re: tender™]

Аз съм раждала чрез операция, но при мен показанията на плода и моите бяха категорично за секцио. Не съм го искала, но така се получи. Моят съвет е да не умувате въобще, няма нищо по-естествено от естественото раждане. Операцията е в краен случай и ... е операция, колкото и добра да е. Не искам да коментирам, че първите 3-4 дни след нея са кошмарни и само мога да предполагам, че дори разкъсвания по време на естествено раждане не болят толкова дълго време (а може би и толкова силно). Просто когато става въпрос за раждане, не следва да се повдига въпроса за избор. Операцията се налага, не се избира. Ще се справите с всякаква ситуация. Късмет!

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #1798278 - 17.06.2007 00:20 [Re: miloto_to]

Цитат:

Здравейте мамчета - бъдещи или настоящи
Предполагам, че въпроса е разискван някога, но ми е интересно мнението ви към днешна дата - кое раждане е по-добре според вас - нормалното или секциото? Под по-добре разбирам и по-безболезнено и всички останали фактори за майката и бебето.
Предстои ми това хубаво събитие края на септември и колкото повече наближава - толкова повече ме обхваща паниката Изобщо не търпя болка и въпреки че иначе го раздавам като доста уверена жена - мисълта, че ще съм сама на такова място, при положение, че нямам грам идея какво се прави и не съм подготвена за усещанията...ужасявам се просто. Знам, че се преживява и забравя, но все пак...ако мога да го улесня за мен, без да пречи на бебчо нещо - кажете как.
Благодаря!!!

Твърдо за нормалното раждане! Виждам, мамите са ти изброили всички причини защо то е за предпочитане и за майката, и за бебето, няма да ги повтарям.
Искам само да ти кажа, че всъщност в часовете на раждането най-големият ти враг е именно страхът. Имаш още време, чети, подготви се психически, постарай се да си наясно какво те чака, това е най-добрият начин за борба със страха. Страхът те сковава и пречи на мускулите да се отпуснат, от страх фазата на разкритието се проточва неимоверно, страхът увеличава болката. Бъди спокойна и уверена в себе си. Няма абсолютно нищо, от което да се притесняваш. Аз съм същата като тебе - паникьорка, не нося на болка, припадам от инжекции и все такива красоти. И въпреки това, като усетих, че наближава моментът, ме обзе невероятно спокойствие. И си казах, добре де, нито съм първата, нито последната, изправена пред това събитие, какво толкова, все ще се справим някак. А и е малко късно да се връщам назад, нали? Опитай се да се посмееш малко над страха си, така ще го прогониш.
Родих първо дете на 32 и половина, раждането трая само 6 часа, не са ми поставяли никаква упойка и въпреки това мога да ти кажа, няма страшно, болките са съвсем поносими, изобщо не е това, което сега си мислиш.
Ако имаш възможност, запиши се на подготвителен курс при акушерка, където ще тренирате дишане по време на контракциите.
Когато усетиш първите болки (няма начин да ги сбъркаш, спокойно), не хуквай веднага към болницата, това само ще те изнерви и забави разкритието. Остани си вкъщи, докато интервалите между контракциите не станат 5-7 минути. Докато чакаш да зачестят, вземи топла (не гореща!) вана - това отпуска мускулите и отнема болката. Въобще, водата е невероятен помощник при раждането. Ако има възможност, ако се предлага в БГ, направо си искай водно раждане. Ако не, то поне питай има ли възможност (може би в т.нар. ВИП-стаи) да прекараш поне фазата на разкритието във вана.
Пак повтарям, не се панирай, въобще не е страшно. И ако имаш още въпроси, пиши тук или направо на лични.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7416

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.