ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
slawej
почетен член

Регистриран: 09.05.2006
Дограма но каква?
    #1810923 - 27.06.2007 20:08

Имам въпрос към вас драги съфорумци.Предстои да сменяме дограмата на прозорците.Моля ви кажете, вие повечето сте минали по тоя път.Коя от дограмите избрахте алуминиева или PVC?Коя си струва повече.Предимства и недостатъци.Много неща изчетох от нета, но повече се обърках.Ще е хубаво да чуя и вашето мнение.Надявам се да се включат хора, които разбират и се занимават с изработка и поставяне.Благодаря на тези, които ще дадат компетентното си мнение.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
огибо
тракторис

Регистриран: 17.08.2001
От: Свиленградските равни полета
Re: Дограма но каква?
    #1811311 - 28.06.2007 00:24 [Re: slawej]

Ако е за прозорец PVC, ако е за врата алуминий. PVC-то все пак е по-добър изолатор но с алуминият изработката е по-здрава.

Редактирано от огибо (28.06.2007 00:26)

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1811674 - 28.06.2007 10:11 [Re: slawej]

Нашето мнение сме го казвали много пъти. Темата е разисквана на дълго и на широко. Просто потърси из форума.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
    #1815459 - 02.07.2007 10:02 [Re: slawej]

Дограми сега има колкото иска човек... Моят опит се свежда до слагането на PVC на 2 жилища, съответно немска, белгийска и алуминиева в едно жилище. За мен от първостепенна важност е не колко камерна е дограмата, а как са я изработили и монтирали. Има голями мърлячи и некадърници, които могат да опропастят и най-хубавата дограма.
Затова според мен трябва да се ползват препоръчани фирми.
От белгийската дограма съм доволна, но не мога да я препоръчам, защото и там се появиха проблеми, вярно отстраниха ги, но това ми отне време...

lubopitniq

Регистриран: 20.03.2008
    #2232572 - 28.10.2008 22:31 [Re: Lady N]

Изчетох доста информация в форума относно дограмата, но много ще съм Ви задължен, ако ми дадете нова актуална информация! Интересувам се към каква марка дограма да се насоча в момента! Ходих в различни фирми и всяка фирма ми предлага различна марка дограма, че е добра Не искам да правя компромис в качество и цена, държа на най - доброто, което се предлага в момента! Също така бихте ли дали съвет в моя случай каква, ще е по добре да сложа PVC или алуминиева. Става въпрос за едно-фамилна къща в, която температурата се поддържа около 20 градуса през цялата година.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2232774 - 29.10.2008 09:24 [Re: lubopitniq]

ПВС, има програма за енергийна ефективност която ти връща по памет 40 % от вложението,и това не е майтап.Питай ако не знаеш.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2232830 - 29.10.2008 10:31 [Re: lubopitniq]

ако можеш да си позволиш Алуминиева с термомост, по-добре е да сложиш такава, щом става дума за къща "студения" алуминий отпада като вариант, т.е. или хубаво PVC или термо-алуминий

"хубавото PVC" е доста относително понятие... защото доста ментета се появиха на читавите профили, по принцип REHAU се води като един от хубавите вносни профили, не е ясно дали няма ментета и при него обаче защото примерно Salamander правят вече къде ли не

има доста БГ профили дето рекламират 5-6-7 бр. камери в профила... важно е да има повече камери за по-добра изолация, но е важно и тия камери да не са прекалено тесни - т.е. погледни разреза на профила, за да се ориентираш

и естествено много важно е да ти я направят читаво, и да ти я монтират читаво там вече - малко на късмет работата

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

lubopitniq

Регистриран: 20.03.2008
    #2232869 - 29.10.2008 11:30 [Re: Дон Кихот]

Huckleberry и Дон Кихот, мерси много за включването . Полека лека взех да се ориентирам. Ето този съвет взех от сайта на една фирма

"Алуминиевата дограма доскоро се използваше масово, но в повечето приложения напоследък беше изместена от PVC дограмата, поради по-добрите й топлоизолационни качества. Съществуват два основни типа алуминиева дограма:
Алуминиевата дограма с прекъснат термомост предлага сравнително добра топлоизолация и се използва за външни прозорци и врати на жилищни помещения, но PVC дограмата вече предлага по-добри изолационни качества при близка или дори по-ниска цена.
Алуминиевата дограма с непрекъснат термомост е по-евтина, но не изолира така добре и затова се използва основно за интериорни врати и прегради, за остъкляване на тераси, които не са част от жилищни помещения и за промишлени, складови и търговски помещения, в които не е необходима добра топлоизолация и не се генерира голямо количество влага, защото в противен случай би се образувал конденз по дограмата. Във всички други случаи PVC дограмата е по-добрият избор.
"

В такъв случай избирам да сложа PVC. Фирма за изпълнението съм проучил, коя работи добре. Сега остана да избера марката.

- българските профили VIVA Plast;
- българските профили Weiss Profil, които са произведени по австрийски лиценз с материали и суровини внос от Австрия;
- немските профили Rehau;
- немските профили Trocal;
- немските профили UniWin.
- ProfiLink
- KMG
- BLICK
- Schuco

Много марки, много нещо , коя да избера
Не е ли по - добре да се ориентирам, към някой от българските производители, да не се набутам с немска дограма произведена в Турция И, ако е така, какви са отзивите и коя българска марка препоръчвате??? Тъй като имам доста да остъклявам, ако се набутам с 2 -3 прозореца както и да е , ама те са 10.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2232874 - 29.10.2008 11:42 [Re: lubopitniq]

Моята е с профили Aluplast. Също немски. На цялата къща (включително и мазето). Най-важното е ПВЦ-то да е наистина ПВЦ.
(Не винаги повечето камери са по-добър избор. Факторите са много.)

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2232893 - 29.10.2008 12:47 [Re: lubopitniq]

Цитат:

Алуминиевата дограма с прекъснат термомост предлага сравнително добра топлоизолация и се използва за външни прозорци и врати на жилищни помещения, но PVC дограмата вече предлага по-добри изолационни качества при близка или дори по-ниска цена.

да, факт, но пък помисли колко години ще издържи PVC дограмата - 10-20, никой няма да ти даде гаранция за повече от 5 г. по принцип, докато алуминия е много по-малко податлив на външните атмосферни условия

а иначе за конкретна марка профил... не смея да давам съвети - вече стана дума за ментетата и както казва Цецо - важо е да е PVC, а не няква друга смес

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12584

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.