ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
hellcreep
новак

Регистриран: 17.04.2007
Пращане на пратка до Америка? Как?
    #1905571 - 25.09.2007 16:50

Добър ден. Въпросът ми е тъп знам но как мога да пратя пратка до Америка? Погледнах цените на куриерските фирми и те са… емм.. 80лв за пратка до 1кг..е пак…. Аз искам да пратя примерно някакъв подарък на приятелката ми бижу примерно. Аз съм в България. Има ли някакъв по евтин начин да се прати малък колет до Америка [до Michigan по точно. Ако има значение] някакви съвети?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D&D
зла ламя

Регистриран: 12.03.2004
Re: Пращане на пратка до Америка? Как?
    #1905577 - 25.09.2007 16:53 [Re: hellcreep]

С българските пощи - пакет до 2кг е около 30 лева, но е важно да уточниш пакет , а не колет.

hellcreep
новак

#1905614 - 25.09.2007 17:27 [Re: D&D]

ахам... а те тия пощи имат ли си страница или нещо такова?? хмм ако имат може ли някой да ми я даде линк?? аз пак ще видя във гоогле ама да си питам. а само за инфо. за колко време горе доло може да отнеме това? имам предвит за колко време може да пестигне пакета? и има ли вероятнос изобщо да непрестигне??

hellcreep
новак

#1905625 - 25.09.2007 17:36 [Re: hellcreep]

Сега погледнах. То за пратка с документи е 38.70 до 0.250 а за пратка със стоково съдържание е 55,70 до 0.5 хмм то моята пратка маи отива към стоковото а?

И това пък какво е?
"Български пощи" ЕАД не носи отговорност ако пратките съдържат монети, валута, чекове, злато, сребро, бижута и всякакви други скъпоценности.
Тия са могат да ми бърникат из колета и ако стане нещо на колета ми няма да има нищо така ли хах… ебати кефа…
Това е за някаква услуга "EMS"

Ето линк
http://www.bgpost.bg/index.php?page=courier#1

CN3mWubJQ2

Регистриран: 05.03.2005
    #1905626 - 25.09.2007 17:41 [Re: hellcreep]

d&d сигурно имаше предвид услугата 'писмовни пратки': Цени на кореспондентски пратки, печатни произведения, малки пакети, пощенски карти, пряка пощенска реклама и секограми; цени за непрепоръчани пратки без предимство и пратки с предимство.

http://www.bgpost.bg/files/Mejdunarodni_pisma.xls

34.50лв до 2кг за пратка с предимство. не знам колко бързо ще пристигне, обаче

hellcreep
новак

#1905637 - 25.09.2007 17:59 [Re: CN3mWubJQ2]

хмм така като гледам тежестта е дадена в грамове. Таман няма да смятам хах. Таа поправете ме ако съм в грешка но не вярвам да ми трябва повече от 200г тоест пратка до 250г ще ми излезе 9.00лв а и почетох малко в сайта им на тея. Хмм до колкото разбрах трябва да сложа и обявена стойност тоест още 3,70лв отгоре. Ако не греша.
Ок ако съм прав за всичко това екстра ама имам още малко тъпи въпроси. Та аз това мога ли да го пратя във писмо или трябва да си взема малка кутия? Друго. Трябва ли да показвам какво има във пратката като отивам да я пращам или те сами ще си проверат хах. И какво точно трябва да напиша на пратката? Аз четох във сайта им за тия работи ама все пак да си питам, и има ли голямо значение къде ще напиша данните? Извинявам се за тъпите въпроси ама не съм пращал досега такива пратки извън БГ и си нямам на идея за какво става дума хах. Аа и нещо митници и тем подобни работи ще има ли проблеми с тях че нещо се омотах от всякъде като почнах да ги чета тия работи из сайта на тая поща. Последно ам.. във тази пакет мога ли да сложа документи или нещо подобно?? Или няма да стане? ?

Kompir

Регистриран: 02.10.2003
    #1905642 - 25.09.2007 18:06 [Re: hellcreep]

Човек, ти в БГ колет пращал ли си?
Приготвяш си подаръка, слагаш го в малко пакетче/кутия, опакпваш, пишеш адрес на получател изпрашащ и отиваш до най-близкия клон на пощите. Може да искат да го отварят, може и да не искат, от служителите зависи. Там ти го мерят, барабар с опаковката и ти казват колко струва. Ако е препоръчано ще прстигне за 1-2 седмци. В пощата попълваш и митническата декларация и пишеш какво има вътре.

hellcreep
новак

#1905645 - 25.09.2007 18:12 [Re: Kompir]

пращал съм. в БГ колет ама се си мисля че ще искат и други работи ако искам да го пратя извън БГ.. е деда знам... мерси много.. на всички за помощта. мен най много ме интересуваше цената.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #1905646 - 25.09.2007 18:13 [Re: hellcreep]

Цитат:

Добър ден. Въпросът ми е тъп знам но как мога да пратя пратка до Америка? Погледнах цените на куриерските фирми и те са… емм.. 80лв за пратка до 1кг..е пак…. Аз искам да пратя примерно някакъв подарък на приятелката ми бижу примерно. Аз съм в България. Има ли някакъв по евтин начин да се прати малък колет до Америка [до Michigan по точно. Ако има значение] някакви съвети?

пич - не те разбирам , искаш да пратиш бижу на гаджето в Хамерика , което да речем ще струва 500 лв , а се скъпиш за 20 - 30 кинта за пощенски разходи , смешно е ... освен ако не пращаш някоя дрънкулка от 20 кинта , ама ако е така гаранция няма да постигнеш нужната реакция - купи нещо сносно , па фани си ДХЛ или някоя от тия па да ти е мирна главата - бг пощи , 9 лв , глупости

--------------------
Събличането трябва да е непрекъснат процес в Левски.
Желю Станков

hellcreep
новак

#1905651 - 25.09.2007 18:22 [Re: Ян Бибиян™©]

хех...никак не ми се дават толкова пари за доставка. аз по добре да ги дам за нещо по добро аа?? ама както и да е не това е въпроса. емм човека каза че до 2кг е 35лв. аз като гледам ценовата листа до 250гр или де да знам колко са там пише 9лв... само... неразбрах дали тия цени са за пакети за страната абее направо

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
13 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, znaiko 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4303

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.074 seconds in which 0.059 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.