ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
нередовно коремче при кърмаче
    #1948060 - 13.11.2007 14:05

Откакто започнах да я захранвам и взе да ака на 3 дни.Докторката казва-давайте й сокчета.Ами давам, обаче...
Бебка е на 4 месеца и половина, давах й сокче от грозде всеки ден с надеждата да се изходи, но....
Предния път беше на 3ия ден, но консистенцията не е като запечено.
Сега мрънка вече , но си има причина-много време мина, а нищо.През деня е спокойна-яде си, спи си, смее се, но стане ли вечер....
То е ясно, че ще си имаме разговор с педиатърката, но кажете все пак-как да се храня, на какво да наблягам, че чрез кърмата да се отрази поне малко на нея.
Много ми е подтиснато сега, тревожа се.
Казват, че като се захранва се случвало подобно "запичане".
Междудругото заради това и сега временно съм спряла захранването с карт.пюре.
Но това не е успокояващо

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
Re: нередовно коремче при кърмаче
    #1948521 - 13.11.2007 19:34 [Re: Tais from Athens]

Аз на Коко му давам през деня пллодови пюренца в 9 и на обед и си ака след всяко хранене. Вечер също мрънка и мисля, че е също от захранването, но почти всички деца са така, все пак стомахчетата сега им се учат да смилат нещо различно от мляко.

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

Tais from Athens
shadowing

#1948539 - 13.11.2007 19:49 [Re: Tais from Athens]

Какво количество даваш?И на колко месеца е Коко?
Благодаря за отговора.Това отчасти ме успокоява, че си е нормално

Gomorrah
Found

#1948576 - 13.11.2007 20:29 [Re: Tais from Athens]

И Коко е на почти 4 месеца и половина. През деня му давам по около 40гр на хранене плодово пюре, а вечер по принцип си хапва по повечко някои дни, около 60-70грама. Аз му купувам готови пюрета на HIPP и Cow and Gate, защото в момента не мога да му приготвям сама, но като се преместим в новата къща в края на седмицата ще започна да му правя домашни пюренца и ще видим дали ще ги хареса.

--------------------
I will go mad.

Tais from Athens
shadowing

#1948644 - 13.11.2007 21:22 [Re: Gomorrah]

охо, кога е роден Коко Ние сме на 29 юни
А какви пюрета му даваш?Знам, че ябълките действат запичащо.Аз давах банани, тиква....Кое пюре, ако си забелязала, действа по-изхождащо ....
Чудя се, дали не е от храната, която ям...Но преди нямахме такива проблеми де, съмнявам се.Явно си се адаптира...

Gomorrah
Found

#1948693 - 13.11.2007 21:52 [Re: Tais from Athens]

Пюренцата са смесени - ябълка, банан, праскова, и ябълка и круша са основните, които харесва. Тук има огромно разнообразие от пюренца особено зеленчукови и сега ги пробваме да видя кое харесва и кое не и после ще експериментирам
А е роден на 2ри Юли, колко бързо растат

Пп: най- изхождащо му подейства бебешкото ризото на Хипп с бобче

--------------------
I will go mad.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1948830 - 14.11.2007 00:21 [Re: Tais from Athens]

БГбуда, бананите запичат МНОГО
Аз също се бях притеснила, когато моята кресличка започна да пропуска дни и директно ти превеждам съветите от нашата педиатърка.
Няма проблем, че малката не се изхожда всеки ден, ако това не я тормози. Ако акото й изглежда като преди наистина няма за какво да се тревожиш. Лошото й настроение вечер може да се дължи на много неща
Дай й пюренце от сини сливи или просто наблегни на кърмата. Сокчета не й давай, освен ако не са прясно издецени от теб--купените от магазина нямат никаква хранителна стойност. Аз лично намалих количеството пюренца в началото до няколко лъжички на ден, за да има време стомахчето й да свикне. Няма за какво да се бърза със захранването--Дима започна на 6 месеца малко по малко да яде, но сега на 19 месеца пак има дни, в които иска само кърма. Така че моят съвет е да си кърмиш детенцето и да не бързаш с пюретата. Това са и препоръките на Американската Асоциация на Педиатрите, не знам доколко съвпадат с българските.
Последно се сетих за коремчето--хвашай я за крачетата и натискай лекичко коленцата и към коремчето. Нас не ни помогна, но иначе много помагало. Успех и не се притеснявай!

Gita Og
шантав тип

Регистриран: 01.04.2006
От: каменната къща под боровата го...
    #1949189 - 14.11.2007 13:45 [Re: TramposaBG]

Бгбуда, не се тревожи. Както разбирам бебето ти е изключително на кърма и сега го захранваш, за изключително кърмените бебчета е нормално да се изхождат на няколко дни Моята, хем е по-мъничка и пропуска 2-3 дни. На приятелка дъщеричката и тя бе така. Щом няма промяна в консистенцията не е запечена. Следобяд всички бебчовци са "криви" - насъбира им се умора, тревожност.
Запичащи са банани, ябълки, моркови,шипка а разхлабващи круша, сливи. Не мисля, че кърмата ти влияе на запичането, но няма лошо да хапваш повече круши ден - два.
И мойта препоръка е да изчакаш с зхранването до 6 м.
Пробвай със свиването на крачетата да правиш и масажче на коремчето с длан кръгови движения обратно на часовниковата стрелка, на празно стомахче или поне 1ч след хранене. Успех

NadetoD
новак

Регистриран: 01.12.2007
От: София
    #2041859 - 21.02.2008 22:42 [Re: Tais from Athens]

Аз захраних Стела на 7 месеца. Преди това само кърма. Изхождаше се съвсем редовно поне по 2 на ден.
При захранването моя педиятър ми каза да не давам в началото плодови пюрета, защото целулозата, която е в плодовете натоварва много коремчето на бебчовци е и те все още не са готови да я преработят. Може да са колики.
Щом кърмиш наблягайте и двете на сливи, в момента може и сушени, круши. Вършат прекрасна работа.
На "Гербер" има много вкусно пюре от сливи.

Tais from Athens
shadowing

#2043140 - 23.02.2008 16:51 [Re: NadetoD]

Откакто стана на 6 месеца и си ака по няколко пъти на ден.Тогава започнах и сериозното захранване.
Сега всичко е наред

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2916

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.