ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Писмо от поредната майка, загубила детето си от Спина Бифида
    #2010142 - 21.01.2008 13:19

Получих поредното тежко писмо за загубено дете поради непроведена първична и некадърно проведена вторична превенция на Спина Бифида. Отговорих му, както и на всички други, от които получавам десетки подобни писма.
Публикувам писмото без коментар, като съм скрил самоличността на майката. Коментарите и изводите оставям за вас, всички бъдещи майки.

Цитат:

Здравейте. Казвам се ....... от гр. .... и дълго мислих дали да ви пиша.
На .... ноември 2007г. с цезарово сечение ни се роди дъщеря .... с диагнозата малформация несъвместима с живота на ЦНС или това, което аз разбрах е, че има Спина бифида и хидроцефалия. Това ми обясниха, защото аз не съм виждала детето по желание на моят съпруг/искал е да ми спести това поне/.
.
Съжалявам, че започвам така писмото си.Вероятно вие получавате доста писма на ден и се надявам да не ви отегчавам. Искам просто да споделя с някого, който е съпричастен с този проблем.
.
И аз като повечето жени не знаех за приема на ФК преди забременяване. Имаме си една хубава и много умна дъщеричка на .. годинки ....... и с нея не съм пила никакви витамини и добавки.
Бремеността мина без проблеми. През 200... година направих спонтанен аборт и след това решихме да изчакаме известно време и да си направим изследвания и ако всичко е наред да пробваме пак.
.
Яд ме е това, че нито един гинеколог при който съм ходила не ме посъветва да пия ФК, след като споделях, че смятаме да имаме второ дете.
Много пъти се обвинявах в това, че не съм пила ФК, яд ме беше и че лекарите не видяха че има проблем с плода. Ходих на 3Д видеозон и ме увериха че всичко е наред. Хиляди неща чух от лекарите докато бях в болницата. Най-повтарящо се беше да се откажем и да не се опитваме повече за дете, защото никой няма да ни даде гаранция за успешен резултат. Много ми стана мъчно, тъй като дъщеря ни ..... много иска да си има братче или сестриче и с нетърпение очакваше раждането. И сега пита дали ще си има и ние не знаем какво да отговорим. А тя милата умно отговаря:" Когато му дойде времето и Дядо Боже разреши." От тези думи ми се плаче всеки път и се обвинявам отново и отново за много неща. И си мислех, че ако бях решила по-рано да имаме второ дете нямаше да е така, защото тази година навършвам 30 години и се притеснявам че времето си минава. Незнам дали е още рано да си направим генетични консултации и изследвания за да знаем от тук нататък какво да правим.
.
Информирах се за всички инициативи, които сте предприели и за това какво се опитвате да направите и много се радвам, че има хора като вас. Дано с гласността, която се дава по проблема със Спина Бифида да се помогне на много млади двойки да имат здрави бебенца.
Аз съм много притеснена за много неща, върху които мисля постоянно. Вие по доста проблеми сте дали изчерпателна информация, която дава светлина по доста въпроси.
Сега се опитвам да намеря новата ФК Мета и да започна да я пия превантивно просто.
.
Докторите се опитаха да излязат от ситуацията като ми казаха, че основен проблем да родя дете с такава диагноза било че кръвната ми група е с резус фактор отрицателен и коремната ми стена била дебела и не се виждало добре през нея бебето и поради това не са видели дефекта. А иначе видяха точно пола........
Ядосах се и от факта, че не ми дадоха никакви епикризи или документи, в които да е описано състоянието на бебето след раждането.
.
Моля ви само за един съвет ако можете да ми дадете такъв: Как по-лесно да преодолея тази загуба и криза, която преживявам и то не само аз, а и близките ми?
Вие как се справихте?
Благодаря за отделеното внимание и време.

...

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1907

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.