ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
Детска ясла в София
    #2027735 - 06.02.2008 22:07

Здравейте!
Отсега си мисля за яслите , в които евентуално ще пратя дъщеря си /ужас , ама какво да се прави....не виждам светлина в тунела относно друг вид грижа /.Времето лети, майчинството ще се изниже без време и искам да се подготвя.
Рових се по нета и в бг мама, но нещо не мога и не мога да открия инфо относно ясли в квартал Дружба и примерно Младост.Не говоря за адреси и телефони.Има ли някой по-запознат с тези неща -впечатления, линкове и въбще всякакви мнения.
Надявам се на отговор.
Искрено благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
Re: Детска ясла в София
    #2027741 - 06.02.2008 22:19 [Re: Tais from Athens]

недей да ровиш повече из нета - иди в 85-то ОДЗ, синът ми ходи там, доволна съм - още от яслата е там, сега е предучилищна. директорката се казва Мария Петрова. иди да видиш какви документи трябва да подадеш и най-важно - колко време ще чакаш за място, защото моя син го взеха веднага, но преди 5 години нямаше такъв наплив и липса на ясли и градини.

85-то ОДЗ се намира до пазарчето в Дружба 2, срещу трите високи ЕПК-блока на пазарчето. който и да питаш, ще те упъти, а до тази градина има и още една, но там записването е по-така

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

Tais from Athens
shadowing

#2027948 - 07.02.2008 08:07 [Re: Hristina de Leyton]

И аз смятам да е в др2.В Дружба 1 е пълно с циганета /има и българчета де/(:| и с очите си съм виждала как се бият и тормозят, а учителката я е страх да се скара на "цветнокожия "хулиган от страх, че после цялата рода до девето коляно ще ходи да се разправя.
За детска ясла става дума, нали?Е, тя моята е на 7 месеца.Смятам да я дам чак на втората година.Дотогава бат Боцо все може и да е решил да построи нова ясла

Някаква си там
златна

Регистриран: 21.02.2004
От: морето
    #2027963 - 07.02.2008 08:43 [Re: Tais from Athens]

Имаш доста време,дотогава може да събираш впечатления от майки на който децата им ходят на ясла и са доволни,и така ще решиш къд да я запишеш.

--------------------
Някой друг ще трябва да плати сметката, ние не сме поръчвали такъв живот!!!

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
    #2027993 - 07.02.2008 09:39 [Re: Tais from Athens]

Ако ще кандидатстваш за ОДЗ, трябва да минеш през цялата истерия, която е и за детските градини. Имай предвид, че започването в ОДЗ е септември. Т.е.или трябва да я запишеш за тази есен /септември/ или за следващата. Мисля, че и за яслите вече го направиха така. А за самостоятелните ясли, които не са към ОДЗ, трябва да провериш.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Tais from Athens
shadowing

#2027995 - 07.02.2008 09:39 [Re: Някаква си там]

Да....

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
    #2028000 - 07.02.2008 09:44 [Re: Tais from Athens]

Между другото доколкото разбрах, в Младост има проблеми със свободните бройки. Поне преди 1 година имаше. Аз изобщо и не се пробвах, да я записвам там /чакаше се с месеци след датата, на която си решила да я дадеш/, въпреки че живеех в Младост. Дадох я на ясла в Изток, до Техникума по електроника, и съм много доволна. Не приемат над определената бройка, имат ниска степен на боледуване на децата... май това е най-важното за тази възраст - вниманието и болестите.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Tais from Athens
shadowing

#2028174 - 07.02.2008 14:01 [Re: FindingTheWay]

Права си за вниманието и болестите.Чух какви ли не неща как ги оставят да се разболеят та да се отърват от част от децата в една огромна група.
Ето, има време има ама все изникват нови и нови неща и човек трябва да се ориентира....
Точно това е, че работя и около квартала и целта ми е да я запиша наблизо.Струва ми се луда работа, при положение че нямам кола, да я запиша другаде и ще трябва да избера тукашна .Имаше една детска-Ян Бибиян в Младост, която ми се стори интересна, но ми е далеч....

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3632

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.