ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Относно all.BG

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
Модерирането на медицинските форуми
    #2035787 - 15.02.2008 14:24

Предлагам модерирането на медицинските форуми да се раздели напълно. Тоест: д-р Джи да си модерира "Медицина", а д-р Костова - "Хомеопатия и алтернативна медицина".

Аргументите ми: д-р Костова е хомеопат, вясва се от дъжд на вятър в "Медицина" с някакви постинги в стенографски стил и така или иначе не се занимава с модериране там.
Д-р Джи е с три клинични специалности, въпреки натоварената си работа намира време да влиза във форума почти ежедневно, справя си се с модерирането чудесно и не виждам защо на всичкото отгоре трябва да търпи критики от другия модератор, която "не одобрява методите й".

Предлагам двата форума да се разделят най-после ясно и категорично.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
Re: Модерирането на медицинските форуми
    #2036676 - 16.02.2008 02:55 [Re: Фaй]

Прегледах форума и не видях нередности? Д-р Костова е дипломиран лекар и основател на форум Медицина. Не виждам причина нещо да се променя.

Линкове моля?

--------------------
.\\:):

Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
    #2036816 - 16.02.2008 11:06 [Re: Мишо]

Ммм, добре. Не е проблем да подкрепя твърденията си с линкове, проблем е да подбера най-подходящите.

линк 1 , потвърждаващ думите ми, че д-р Костова не одобрява методите на модериране на д-р Джи.

линк 2 , демонстриращ стила на писане, който аз меко нарекох "стенографски" и който, в общи линии, доказва, че ако и да е дипломиран лекар, интересите и знанията й са ограничени само в рамките на хомеопатията. Аз, понеже нали съм ужасно толерантна (пък и скромна ), гледам да не обръщам внимание на подобни мнения, но д-р Б примерно никога не пропуска да я избъзика подобаващо, както ще видиш,ако отвориш мнението му по повод това нейно изказване.

Или пък това - линк 3 - виж последните две мнения.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2036851 - 16.02.2008 11:46 [Re: Мишо]

Цитат:

Д-р Костова е дипломиран лекар и основател на форум Медицина.

Никой не оспорва дипломите на д-р Костова,но посоченото от Файона е вярно.Ако трябва по някакъв начин да и се признае заслугата за основаването на форума нямам против. Но ако наистина се разгледа форума с непредубедено око става ясно,че включванията й са от дъжд на вятър и въпреки ,че питащия иска съвет за медицинска помощ се препоръчва хомеопатично лекарство и това не се отрича от никого. Съвсем конкретен случай е темата на Дзвер за плексита,не ми се търси линк в момента. При условие,че има отделен форум не виждам причина да се пълни форум медицина с алтернативни теории без никой да пречи. Аз съм от хората,които влизайки във форум медицина искам да чета само за методи на класическата медицина и всичко друго ми губи напразно времето. Интересно, че съм протестирала във форума и друг път и никой не ме е опровергал,следователно има някакъв проблем...Да не говорим за ироничните забележки за лекари и лекарства,към които се проявява голяма търпимост и в резултат темите се разводняват,което не е от полза на никого...

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2039154 - 19.02.2008 08:29 [Re: Фaй]

Подкрепям, ако има някакво значение.
Не отричам правоспособността на Д-р Костова, но оставам с впечатлението, че се занимава предимно с хомеопатия. По медицинските проблеми не взима почти никакво отношение.
И според мен е удачно отделните форуми - за традиционна и алтернативна медицина, да имат отделни модератори.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2039424 - 19.02.2008 13:58 [Re: Мишо]

Още миналия месец по подобен повод пуснах молба за самоотвод. Ето конкретния повод, но не е единствен.
Въпреки това, съм оставила въпроса отворен и съм готова за всякакво решение.

МишоАдминистратор
виртуален

#2039611 - 19.02.2008 17:47 [Re: Фaй]

Не виждам проблем с модерирането тук. Докато се пише по темата и няма груби изказвания и нападки, според мен модераторите си вършат работата.

Дали това, което пишат Ви допада си е лично Ваш избор.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2040367 - 20.02.2008 14:51 [Re: Мишо]

Цитат:

Докато се пише по темата

Аз точно това казвам,че често не се пише по темата ,а се правят иронични забележки по принцип за лекарите и лекарствата,имаше и вицове (при условие,че има форум хумор).Така се омаловажават темите и ни най-малка забележка. Излагат се и теории нямащи общо с медицината и ако се оплаче някой му се размахва пръст,че модераторка е д-р Костова,т.е. е позволено...В този форум често пишат хора със сериозни проблеми и не би трябвало да става арена за раздори между медицина и алтернативни методи при всеки удобен случай,"благословен" от титулярката. Определено Д-р Г е много толерантен човек,но се оказва в незавидното положение да е под лупа и да трябва непрекъснато да се съобразява с това.

--------------------

МишоАдминистратор
виртуален

#2040762 - 20.02.2008 20:26 [Re: Shogoun]

Моля Ви, спрете с тези оплаквания и бъдете конкретни. Аз не следя форума и ми е необходимо да видя линк, където има нарушение на правилата.

Да се пише по темата означава мненията в темата да са свързани по някакъв начин със заглавието й. Дали ще са вицове или сериозни мнения, това няма значение.

Хората със сериозни проблеми би трябвало да се обърнат към истински доктор, а не към виртуални форуми.

Ако има недоволни от качеството на форумите, моля пишете ми на лична бележка, за да уговорим как да ви върна парите...

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2041121 - 21.02.2008 09:56 [Re: Мишо]

Цитат:

Аз не следя форума и ми е необходимо да видя линк, където има нарушение на правилата.

Потърсих го линка,но видях,че е трито,та ще опиша-значи въпроса е "Възможно ли е гъбична инфекция кандида да предизвика инфаркт ".Отговор-Баща ти да е имал наскоро някаква загуба? Това какво общо има?

Цитат:

Хората със сериозни проблеми би трябвало да се обърнат към истински доктор, а не към виртуални форуми.

Това означава ли ,че форум медицина е несериозен и няма полза от него или трябва там да се пишат несериозни неща само... И ако е така каква е ползата чак от двама различни по ориентация модератори...
Повечето хора искат да чуят и допълнително мнение след като са ходили на лекар и не виждам нищо лошо. Те така или иначе всички болести са си сериозна работа

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5639

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.