ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Хадес
гостоприемен

Регистриран: 08.12.2006
Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil
    #2035962 - 15.02.2008 16:37

Или казано на по-български език:
Сатурн - нов поглед към един стар дявол на Лиз Грийн

Отдавна е изчерпана като наличност по книжаринците, пък ми се иска да я имам. Събирам си каквото мога за любимеца си - деда Сатурн.
Рових по линковете на Куид, не можах да я намеря, сега пак ще стръскам братята руснаци, но ако някой има:
1. Линк -моля да ми помогне;
2. Мнение а книгата - моля да сподели.

И ако искате - да си споделяме мнения за книгите, които четем и ползваме.

ПП посвещавам темата на онази "мъдра" астроложка, която преди време хвърли часове усилия да ме убеди, че по фигурите на Бруно Хубер, картата ми била "люлка", а се оказа, от въпроса на някакво учениче в курс по астрология, че май чичо левин е порпуснал да спомене един "тризъбец" или нещо такова, ама картата ми показва точно тази фигура. майтапът е, че със същата фигура в световната история са се подвизавали едни много човеколюбиви люде, като Робеспиер и Хенри VІІІ .
Дет се казва - ред требва да има, па ако се пролее и известно количество кръв - добре дошло.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil
    #2036117 - 15.02.2008 17:56 [Re: Хадес]

Книгата по мое мнение е супер, имам отпреди 15-ина години ксерокопие от американския оригинал, но и аз бих си я изтеглил, ако се намира из мрежата - дори на руски или немски.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #2036411 - 15.02.2008 21:52 [Re: Хадес]

Доскоро книгата я имаше в книжарницата на ул. " Ст. Караджа " - до входа на НАТФИЗ , в София . Поне аз от там си я купих . Може би я има все още и отсреща - в "Елрид" ?! ..
Останалата част от постинга не я разбрах и не коментирам .

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #2037404 - 17.02.2008 11:04 [Re: Хадес]

Здравейте, книгата съм я виждала преди месец на борсата на издателството - която се намира зад сградата на София прес

Хадес
гостоприемен

#2037514 - 17.02.2008 14:31 [Re: chir]

Благодаря. През книжарницата на Ст.Караджа минавам редовно от известно време, и не съм я забелязал, но там принципно книгите се появяват и изчезват за часове - по единствени бройки. Кой когато има късмет.
Никол, благодаря, ще се разходя до София прес в близките дни.

--------------------
Ай сиктер!

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #2037541 - 17.02.2008 15:16 [Re: Хадес]

Цитат:

През книжарницата на Ст.Караджа минавам редовно от известно време, и не съм я забелязал

На " Караджа " има две книжарници , едната е "Елрид " , а точно срещу нея има друга книжарница ,на която не знам името . Аз оттам си купих книгата .

Хадес
гостоприемен

#2037544 - 17.02.2008 15:23 [Re: chir]

Сигурно защото съм сляп с едното око, та не съм я забелязал. ОК - утре ще мина по Стефан Караджа отново и ще гледам и по двата тротоара и ще влизам във всички врати. Търся книжарница без име, но пък знам какво търся В книжарницата. Не се майтапя! Тенкс, Чир!

--------------------
Ай сиктер!

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #2038369 - 18.02.2008 15:03 [Re: Хадес]

Цитат:

....
ПП посвещавам темата на онази "мъдра" астроложка, която преди време хвърли часове усилия да ме убеди, че по фигурите на Бруно Хубер, картата ми била "люлка", а се оказа, от въпроса на някакво учениче в курс по астрология, че май чичо левин е порпуснал да спомене един "тризъбец" ....

Само една малка поправка, ако разрешите фигурите са на Марк Джонс и се образуват от планетното разположение в хороскопа..

А фигурите образувани от аспектите между планетите и лунните възли, са наречени структури на Бруно Хубер.

ПП. Тази "мъдра" астроложка по какъв повод ти обясняваше каква фигура има хороскопа ти?

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Хадес
гостоприемен

#2038782 - 18.02.2008 19:47 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Само една малка поправка, ако разрешите фигурите са на Марк Джонс и се образуват от планетното разположение в хороскопа..

А фигурите образувани от аспектите между планетите и лунните възли, са наречени структури на Бруно Хубер.

ПП. Тази "мъдра" астроложка по какъв повод ти обясняваше каква фигура има хороскопа ти?

Приемам всякакви забележки. Мерси, извинявам се за незнанието си и перченето с познания, които нямам (все още).

Все още не съм намерил книгата, в книжарниците по Ст Караджа ми обещаха допечатка в най-скоро време.

Колкото до милата дама, станала повод да уча астрология и да се съмнявам в истинността на фигурите на...Марк Джонс - ще пиша на лична бележка. Ако я познавате, поне да я предупредите да си свери познанията с първоизточниците.

--------------------
Ай сиктер!

Хадес
гостоприемен

Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil - the happy Ending
    #2039378 - 19.02.2008 13:07 [Re: nikol33]

Ходих до софия прес, беше си приключение!
Първо, докато намеря самата борса, се набутах в някакви магазини за играчки на едро, оттам, през някакви вътрешни полуподземни коридори и през някакви пожарникарски стълбища, изодзад излязох отново на светло. После се лутах още малко и попаднах в складоподобната борса.
И понеже търся книга, която е отдавна изчерпана...започнах да питам напосоки, накрая една леличка ме съжали и като една Беатриче ме заведе до щанда на някаква нейна колежка, дето я нямаше, ама имаше 6-7 екземпляра от книгата, останали защото бяха всичките некачествени - с разместени или липсващи коли...и се захванахме двамата с нея и от няколко книги сглобихме една с всички коли.

и жената се чудеше даже дали да ми взима пари, щото...то в действителност няма книга като едно тяло, а е в насипно състояние, сега ще търся къде да я подвързвам
аз обаче и оставих два пъти цената на книгата...и избягах докато тя се опитваше да ми върне пари...

Ето така...как се придобива знание за Сатурн. Не се дава старецът му със старец!

Щяло да има допечатка...ама Друг Път и от две години насам.

Благодаря на никол за насоките, и на чир за подкрепата, и на Светозар за добрите думи и на модераторката, че ме изтърпя да вдигам толкова шум.

--------------------
Ай сиктер!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.114 seconds in which 0.105 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.