ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Сейшелските острови
    #2233256 - 29.10.2008 18:21

Ако някой го интересува тази екзотична дестинация, моя добра приятелка, която живее там, си дава къщата под наем при много изгодни условия Пишете ми на лични за повече подробности

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
Re: Сейшелските острови
    #2250863 - 20.11.2008 18:44 [Re: Milano]

Пиши нещо повече, моля.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Сейшелските острови
    #2251002 - 20.11.2008 21:52 [Re: BeWitchIng]

Изпратих ти ЛБ

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Сейшелските острови - another world!
    #2476280 - 07.10.2009 18:31 [Re: Milano] Прикрепен файл (159 тегления)

Сейшелските острови могат да се посетят спокойно без нужда от тур оператори и тук ще споделя личен опит и детайли които могат да бъдат полезни за евентуално посещение.Красотата на природата и морето трудно могат да се опишат с думи и снимки,трябва да се видят на място,но малко практична информация относно полети,настаняване и цени донякъде може да даде представа доколко това е възможно.
Бяхме с мъжа ми на трите основни острова Mahe,Praslin и La Digue за 2 седмици през август 2009, което ни струваше 2300 евро на човек(самолет,спане,храна и сувенири ) За сравнение чрез тур оператор (от Италия)цената е минимум 3000€ на човек за 1 седмица.Коментара е излишен
В официалния сайт Seychelles.com има много подробна информация относно хотели, връзки между островите и с малко проучване на мненията оставени в библията на пътешественика Tripadvisor и от опита на наши познати резервирахме в тези малки хотели,тоест guest house :

7 нощи –La Digue - Ylang Ylang
3 нощи - Praslin b&b Villa Gaiarda
4 нощи - Mahe - Anse Soleil Resort
Има голям избор на малки хотелчета /guest house,за цените е по-добре да се договаря директно със собствениците;имахме късмет да намерим свободно място защото повечето туристи запазват с няколко месеца по-рано .Oтговарят почти веднага на email със запитване за резервация, a за начина на плащане се договаря с тях,зависи всеки какви претенции има(От guets house на Мahе cи поискаха оригинална кафе машина Moka избрана по каталог и olio extra vergine di oliva oт Тоскана!Но ни приспаднаха разхода от сметката -така били свикнали.)

ПОЛЕТ
Air Seychelles има добри цени, 600 €( с таксите )на човек двупосочен билет Мilano -Маhe но има връзка с повечето европейски столици,a от Лондон цената е по-ниска .Резервирахме директно от сайта на компанията.Оказа се добра компания,полетът беше спокоен и удобен,точен в разписанието. Изборът да не летим с чартър беше продиктуван от някои не много приятни полети които сме имали с чартърни самолети,основно заради големи и чести закъснения и непредвидени спирки тук и там ,което е доста изнервящо ...и понякога сме имали чувството че няма да се приберем повече) . имаше вариант до Дубай и от там с Emirates Airlines (които са най-добрите самолети с които сме летели,относно удобство,обслужване и изцяло самолетите са страхотни вътре ) но малко преди полета цената беше доста по-висока

ВЪТРЕШНИ ТРАНСПОРТИ
От Мahe за Praslin взехме самолет - 150 € само отиване- за двама - около 15 мин. полет, другия вариант беше почти час здраво клатушкане в кораб(45 €) ,морето поне през август беше много развълнувано. Cамолетчето е малко,не бяхме много сигурни дали изборът беше добър но като видяхме огромните вълни самолета не ни изглеждаше толкова обезпокояващ, качихме се с другите 8 туристи (побира малко хора).Пилота беше в много добро настроение и след като ни раздаде цветните пластмасови билети (които за съжаление трябваше да му върнем като слязохме-толкова исках да си го занеса вкъщи) потегли пеейки и взе че отвори всичките прозорци в пилотската кабина за всеобщ ужас,но ни успокои че няма нищо страшно.Гледката наистина си заслужава дългия път -една 15 минутна картичка на живо.
От Praslin до la Digue се стига за 15 мин с кораб.

ТРАНСПОРТИ НА ОСТРОВИТЕ

La Digue -ходи се пеш или се наема велосипед(5€ на ден),таксито е много традиционно и мноого бавно - на практика е каруца теглена от бивол. Няма улично осветление и вечер уличките са много тъмни и без фенер наистина е немислимо да намериш каквото и да е .Освен ако не се намери стая в зоната на Gregorie’s,оттам всички ресторанти са наблизо.
Praslin -плажовете и парка Valle del Mai могат да се стигнат с местен автобус или да се наеме кола(30 € на ден),някои улици са малко стръмни но нищо обезпокояващо.
Mahе е голям о-в и е абсолютно нужен автомобил за да се обиколи,улиците cа в добро състояние и са сигурни.

КЛИМАТ

Времето беше добро общо взето, с изключение на 2 дена дъжд и 2-3 дена с облаци.Времето се мени много често и бързо, огромни купища oблаци се придвижват бързо и валежите се изсипват изведнъж много силно ,но температурата е постоянно приятна и винаги има лек вятър.Морето беше топло винаги.Местните ни казаха че най-добрия период за посещение е април -май,а най-дъждовно е декември-януари.

ВАЛУТА

Euro са приети навсякъде,също кредитните карти почти във всички ресторанти и магазини.Курса е 1:19.Цените са общо взето високи,като в Европа .

LA DIGUE
За мен представлява истинските Cейшели.,острова е малък и се обикаля пеш или с велосипед, има няколко автомобила,морето е топло и прозрачно,има много плажове,много местенца за хапване..c две думи наистина е приказка!Тук са големите гранитни блокове които като че ли някой е нахвърлял на брега(много ми напомняха на Sardegna -около острова Maddalena има подобна гледка)От моя гледна точка този остров заслужава най-много дни.Ние бяхма отседнали в guest house Ylang Ylang собственост на итало-сейшелска двойка ,с обилна закуска включена в цената, а вечеря приготвяха по поръчка. останахме много доволни,бунгалото беше голямо и оборудвано с всичко,наистина супер.Видях мисля почти всичките guest house на о-ва и нашето беше от най-хубавите.Харесаха ми и тези (отвънка и по думите на други туристи)-Fleur de Lys,-немско-креолска двойка го държи,Villa Creole,Le Domain de l’Orangerie(това е по-скъпо но наистина е много романтично и красиво, само че се резервира с няколко месеца по рано). Повечето guest house на са директно на морето но се стига бързо където и да си.
Големите гранити наистина са уникални,и въпреки че о-ва е малък и имаше доста туристи нямаше пренаселени плажове,напротив на някои даже нямаше жива душа!На най-известните като Anse Souce D’Argent имаше всеки ден по няколко сватбени церемонии. плажът Anse Source D’Argent е прекрасeн-намира се в парка Union и входа се плаща(100 рупии),но е наистина e нещо което е трудно да се опише - морето е толкова прозрачно зелено-синята вода изглежда като на картичка,не може да се опише с думи
плажът Anse Patates - Намира се в един парк в който има огромни костенурки,коне,ванилови плантации.,от северния бряг се разкрива разкрива невероятна гледка. Taм се намират хотелите Ocean и Patatran(и където нямаше естествено свободна стая),за които съм чувала много добри отзиви Не са за изпускане плажовете Grand Anse, Petit Anse e Anse Coco (които когато бяхме имаше дота вълни). Anse Severe и Anse Reunion са незабравими. За гмуркания и snorkeling се предлагат екскурзии до някои малки острови за 50-60 € на човек с малки корабчета.Посетихме Coco Island и Felicite където наистина беше невероятен спектакъл под водата,плувахме с големите костенурки,всякакви риби и даже акула се мярна недалеко.Но морето беше много развълнувано така че не беше леко,имаше доста силни течения които не са за подценяване.
За храна има голям избор,може да се обядва в take away(4/6 € за двама), Lautier Coco Grand Anse(45 € за двама на бЮфет), Lambousir на плажа на Anse Source D’Argent (риба на грил 15 € за двама).За вечеря е по-добре да се резервира.Единствения голям тур.комплех, La Digue Island Lodge е най-известен но плажът пред него не е нищо особено ,има много богат и разнообразен бюфет(25 € на човек )високо оценен от италианските туристи ,които открих са най-многобройните туристи на Сейшелските о-ви , (както и на Малдивите между впрочем)следвани от французи.,отдалеч се чуваше глъчката в ресторанта ..,даже обслужващия персонал в голяма част бяха италианци .Zerof (20€ за двама креолски бюфет,страхотен),пицерията Gregorie’s (20 € за двама) и много други които не успяхме да посетим(половинката ми е италианец така че храната не е маловажна част по време на нашите пътешествия)

PRASLIN(Произнася се Прален)
Този о-в като цяло малко ни разочарова,известния плаж Cote D’Or където има най-много построени хотели беше малко занемарен, имаше много изсъхнали водорасли на брега но предполагам че е от сезона .най-хубавите плажове които видяхме са Anse Lazio e Anse Georgette .На този о-в се намират много луксозни хотели на главозамайващи цени,но плажовете са обществени така че може да се влезе навсякъде.Пред най-луксозния Lemuria Resort известен с многото голф игрища и приказен плаж(и най-вече 1000 евро на вечер само със закуска)имаше доста туристи след като влизането е без проблем.Една група италиaнци даже играеше футбол,но някакси не бяха съвсем гръмогласни -все пак не сме на плажа в Римини!. Anse Georgette се намира в пределите на Lemuria и се влиза с предварителна резервация(гратис), на обяд има местни раста които приготвят риба на грил. Oсвен ресторанти има няколко малки магазинчета (ако могат така да се нарекат) собстевност на индийци(които са единствените които видях да работят между другото)в които имаше храна само в консерви .Успяхме спокойно да обиколим острова с кола , посетихме парка Valle del Mai(20 €),който се оказа истинска джунгла- направо Джурасик парк,липсваха само динозаврите(нашата обиколка беше час и половина за 20 евро.) палмите са огромни - листата са около 20 мт високи и колкото двойно легло широка,и естествено плодовете им -прочутите coco de mer,женски и мъжки плод, бяха невероятно много и навсякъде.На Praslin бяхме отседнали във Villa Gaiarda , и тук стопаните бяха итало-креолска двойка,много гостоприемни и любезни хора,които даваха подробна информация на всички отседнали туристи за острoва. Вилата е на много хубаво място,чиста и отговаряше на очакванията ни. Най-много ни хареса креолския ресторант Coco Rouge с типична кухня(15 € на човек) а веднъж си поръчахме огромни лангусти за 10 € на човек.Бяхме чували много за италианската сладкарница на Лука и естествено я посетихме-не изглежда много добре отвън но храната (не е само сладкарница на практика) ни хареса,само дето веднъж за 2 сладоледа и кока кола Лука ни взе безогледно около 20 €(да ама сте на Сейшел ни каза в отговор на нашето негодуване). Бюфета на guest house Les Lauriers е отличен но малко пo-скъп(30 € на човек) .

MAHE
Бях чувала много противоречиви мнения относно най-модерния и голям остров,тук преакрахме 3 нощи в южната част която е по-дива и не е още застроена с хотели и честно казано останахме приятно изненадани.В тази част има малко туристи и обиколката с кола покрай безкрайните бели плажове наистина беше удоволствие,пейзажът беше прекрасен.Тук бяхме резервирали Anse Solel Resort сред разкошна тропическа зеленина и гигантски костенурки.На този о-в има много плажове,не ни беше възможно да ги посетим всичките, но нашия лЮбим беше Anse Soleil - съвсем като на Карибите , Anse Forbans също ни хареса особено за snorkeling.На север видяхме Beau Vallon което е най-посещаваното място на острoва но не ни впечатли особено:дълги плажове,спокойно море и доста туристи. Обикаляйки с колата минахме покрай Grand Anse където се намира хубавия хотел Meridien Barbarons, покрай Port Claud където е ужасния хотел Berjaya(и между другото доста рекламиран тук),Anse Boilean където е guest house Auberge d’Anse Baoilean и изглеждаше много добре.Спряхме един ден в непознатата Anse Louis-райско кътче където открихме че се намира супер луксозния хотел Maya Luxury Resort -наистина е като сън това място-огромни масивни блокове във прозрачната вода,екзотична растителност наоколо,бял фин пясък..(сън е и цената на хотела 3000 € на вечер ). Посетихме ботаническата градина (вход 5 €) но който е посетил ботаническата градина Pamplesousses в Mauritus ще остане разочарован.Нищо особено не видяхме,даже палмите coco de mer бяха в окаяно състояние,не ми се видя много поддържана.
Столицата Victroia е малко и много симпатично градче, с малкия Big Ben, c пазара Syr Selwyn-Clarke Market от който идваха много силни миризми на прясна риба смесен с този на хиляди подправки ,не всеки би издържал .. откъдето купих шафран (по-лек е от тукашния) и черен пипер.Пробвах малко пазарлък за малки дървени coco de mer но безуспешно,индиеца който ги продаваше ми отговори ми че ако искам да се пазаря да отида Napoli .Има много малки магазинчета и сергии където се залепих за разни сувенири (както винаги и за ужас на полвинката ми).На този остров има най-много жители,тук са единствените дискотеки,барове и т.н(но едва ли туристите идват тук заради забавленията). Пробвахме пицата в Baobab в Victoria (12 € за двама) и никак не беше лоша. Докато бяхме на този о-в обядвахме нa бюфета на Anse Soleil Cafe който е буквално на плажа и винаги беше пълен с туристи и местни, което е признак за добро качество и цена, а вечер в T-Club Allamanda .

ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Най-много ни хареса La Digue,а нaй-малко Praslin,съветвам да не се отсяда в големите и скъпи хотели, а в guest house /self catering които са много хубави ,добре поддържани и сред екзотична растителности, стопаните им са много любезни и знаят добре да работят с туристи.Могат да организират всичко от което се нуждае туриста -запазват екскурзии,входове в паркове,вечери,прехвърляния между островите. Повечето туристи които срещнахме бяха отседнали в този тип структури.Според мен най-добре е да се прекара 1 седмица на La Digue и 1 на Mahe.
Местните (бях чувала основно отрицателни отзиви относно техния мързел и арогантност),трябва да призная че не са особено привлечени от мисълта за работа,живеят така както винаги са живели,без промени или подобрения в стандарта. Oчаквах много по-уредена и модерна страна като се има впредвид че е символ на луксозна дестинация,а се оказа че извън хотелите си е Африка само дето цените са европейски.Не ми стана ясно къде се влагат доходите от туризма??
Това което мога да кажа е че не е недостъпна дестинация както ни го представят лъскавите каталози,а големите луксозни хотели някакси не се вързват с обикалящата ги среда,
Мога да заключа че ни хареса много природатa,но който не обича море и плажове може би ще скучае,няма друго.Няма забавления вечер,след 9 часа наистина не се чува нищо освен морските вълни.Но точно това е характерното, да се търси ресторант или guest house с фенер в ръка наистина си е приключение (единствено по рода си ). Има доста бездомни кучета но не ми се видяха опасни.Храната е е с доста подправки и е пикантна но на мен лично ми хареса, основно се състои от риба,пиле,ориз,картофи,много лук,доста често патладжани,много екзотични плодове , нямахме проблеми относно хигиена и вода,бяхме отседнали в guest house които знаехме че са на добро ниво.Не чух някой от туристите които срещнахме да е имал проблеми (като в Египет например).Не видяхме и white sands - и слава богу защото доколкото знам са много дразнещи и хапещи мравчици в пясъка.
Ако имате нужда от инфо или да споделите пишете,чао
.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

luce

Сейшелските острови - another world!
    #2476285 - 07.10.2009 18:34 [Re: luce] Прикрепен файл (307 тегления)

La Digue

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

luce

Re: Сейшелските острови - another world!
    #2476287 - 07.10.2009 18:35 [Re: luce] Прикрепен файл (272 тегления)

La Digue - тук няма play station

--------------------

luce

#2476290 - 07.10.2009 18:38 [Re: luce] Прикрепен файл (260 тегления)

La Digue

--------------------

luce

#2476292 - 07.10.2009 18:40 [Re: luce] Прикрепен файл (235 тегления)

La Digue - морски обитатели

--------------------

luce

#2476294 - 07.10.2009 18:41 [Re: luce] Прикрепен файл (256 тегления)

Coco de mer

--------------------

luce

#2476296 - 07.10.2009 18:42 [Re: luce] Прикрепен файл (265 тегления)

Praslin Anse Lazio

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 8992

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.