ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
CPU is previously shutdown due to overheating
    #2447846 - 23.08.2009 16:43

Не ми се беше случвало подобно нещо. Компютърът както си бачкаше, се самоизключи. При включване, издаде странно писукане (не съм го чувала преди) и се появи съобщение, че CPU is previously shutdown due to thermal нещо си (overheating).
С F4 можеше да се стартира системата. Обаче се чудя какво му става. Вентилаторът си върти. За момента съм го оставила изключен за известно време, ама се питам какво може да му е станало и не смея да го пусна, та да не изгори нещо.
Какво може да му е станало и какво решение бихте предложили?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Re: CPU is previously shutdown due to overheating
    #2447853 - 23.08.2009 16:52 [Re: Hard Rock fan]

зависи кой вентилатор му върти
вероятно чуваш вентилатора на захранването, обаче вентилатора на процесора обикновено е по-безшумен, а и няма как да го видиш при затворена кутия а очевидно той прегрява

като начало - може да отвориш кутията и така да пуснеш компа - ще видиш кво става с процесора... има вероятност да е задръстен от мизерии - обикновено се натрупва едно "кече" от мизерия между вентилатора и охладителя на процесора

при свалена кутия по-лесно ще се охлажда процесора, но все пак не го дръж твърде дълго - провери кво му има, може и вентилатора да не върти... знае ли човек

от там насетне - сваляне и почистване, респ. замяна на охладителя ако се налага - тва му е лечението обикновено

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Hard Rock fan

#2447855 - 23.08.2009 17:01 [Re: Дон Кихот]

Мерси.

Сега пак изключи. Май ще се се наложи да го дам на ремонт на човека, който го е правил, понеже....аз нищо не отбирам и може да му направя по-голяма беля. Уф...тръгнало ми е на компютри Инак, скоро е чистен отвътре.

Hard Rock fan

#2448913 - 25.08.2009 13:21 [Re: Дон Кихот]

Докладвам: "излекуван" е, срещу известна сума

Дъното му беше отишло, процесорът е ОК, ма без дъно

Човекът намери втора употреба същия процесор + дъно и нова кутия за разкош за немного кинти. Сглоби го с останалите чаркове, ползвах случая да му увелича рама и за преинсталация на системата.
Кофтито е, че "новите" дъно и процесор нямат гаранция, дано се окажат читави, че ми писна да ми дават фира компютри

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #2449191 - 25.08.2009 23:41 [Re: Hard Rock fan]

Ми ако си беше взела от нагазина щяха да имат гаранция. А сега са ти набутали чаркове от преди 3-4год, дето сигурно са изпаднали от някоя бракувана машина. То не става ем Курти в Дупница, ем душата в рая

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2449411 - 26.08.2009 13:34 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Дъното му беше отишло, процесорът е ОК, ма без дъно

Туй малко странно ми звучи като диагноза. Верно, че процесор без дъно не тръгва, ама не тръгва хич, на просто да прегрява. Запали ли и да ти светне Виндолсът, хардварето си бачка. А номерата, дето ги играе, обикновено са лесно преодолими. Пък и щом самият комп си е казал, че му е горещо, значи е било така. А там вариантите са малко.

(Преди около година един познат се сдоби с лаптоп на перверзно символична цена, щото след няколко минути работа се самоизключвал. Никой не успял да го оправи, а на всичкото отгоре бил донесен и от майната си, та хората буквално му го подарили. Оказа се, че завалийчето вече нямаше изобщо от къде да глътне въздух да се разхлади...)

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Hard Rock fan

#2449550 - 26.08.2009 16:33 [Re: Цецо]

Значи прегряването си имаше причина. Една пластмасова джаджа с щипки, дето прикрепя вентилаторът да лепне плътно, се беше счупила и не прилепваше вентилаторът. Затова е писукал, че прегрява. Той ми показа човекът.
Това си е отделен проблем.
Ама като му занесохме компа, при него не отлепи дъното и толкоз. У нас включваше и тръгваше, кат го занесохме...и няма никой. Ни Уиндоус, ни дявол, ни пищи без другите чаркове при пробата...мистерия какво му се случи по пътя. Не сме го трескали да речеш.
Но е факт. Бях там и видях с очите си.

@Парадайзе, ми те не знам нови дали с намирВат от нашия модел. Интел Селерон на 2,4 Гигахерца.

Ся си имам като бонус една стара, но красива кутия бачкащ процесор и дъно, което не става за нищо.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2450091 - 27.08.2009 14:55 [Re: Hard Rock fan]

Да, това с щипките е позната болка. Странно защо не е отлЕпил хич в последствие. Ама нали си имаш компотер на приемливи за теб условия, това е най-важното.

П.П. И домашният ми любимец нещо взе да се прави на интересен. Като го шътдаунем, не ще да запали додето не му се измъкне щепцила за секунда - две от контакта. Ако го оставим да си харчи ток, бачка като сървър - десет дена нон-стоп без никакви проблеми. Ама неам нерви за него. Ше го чекам да Умре хептен. Тогаз ше го мислим. (Пък минава за марково дъно, маймуната му с маймуна! )

--------------------

Hard Rock fan

#2450267 - 27.08.2009 18:58 [Re: Цецо]

Мистерия беше с това дъно. С човека се чудихме и той не можа да си обясни. Някакъв съвпадък във времето

То тоз комп, за който се жалвам, е на щерката. Нашият сдаде багажа предната седмица след бурята (подозирам, че и на щерката тогава се е прецакало нещо). На нашия изгоря захранването, ама беше Пентиум 2 , та не сме се занимавали. За 30 кинта ни спретнаха Пентиум 3 и има година гаранция

Твоят проблем, както го описваш, ней ли свързан с някакъв кондензатор, нещо по захранването Малей - и аз на краставичар - краставици

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2450688 - 28.08.2009 13:19 [Re: Hard Rock fan]

Категорично не е по захранването. За кондензаторите - няма нищо видимо. Затуй ще го чакам да се гътне съвсем, тогава ще го мисля.
Пък и без това си имам достатъчно друга работа...

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2886

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.073 seconds in which 0.052 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.