ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
12259

Регистриран: 17.07.2005
Когато в Чикаго е толкова много студено ...
    #2583135 - 27.02.2010 01:42

Когато в Чикаго е толкова много студено и чета в този форум, че другаде отдавна е пролет, не ми остава нищо друго, освен да пусна една опозиционна на пролетта, но с преход към нея тема.
Та, когато в Чикаго е толкова много студено, та чак езерото “Мичигън” се покрие с лед, тогава става особено неприятно не, а по-точно -- изключително отвратително да се излиза навън.

Дори и дивите животни от парковете, като този заек търсят топъл подслон в сградите.

А ние – живеещите там -- използваме някой от многото зимни празници – долепени до съботите и неделите, стягаме куфарите и тръгване на юг, за да постоим и да се освежим на по-топло, пък макар и само за 2-3 дни.

Отиваме например в Атланта, за да пийнем оригинална кока-кола.

Отиваме в Атланта също така и, за да си побъбрим с европейци, които също са дошли там, за да пийнат кока-кола и то оригинал.

Налага се едно уточнение за темата нататък: следват коментари на снимки от първо лице, единствено число, но те могат да се четат и като от първо лице, множествено число и ти, четейки, си представи, че се возиш в моята кола или караш зад мен или вървиш с мен по същите места...
И така… Аз съм бил в Атланта преди време и съм останал с неприятни спомени от предпоследното ми пребиване там. Затова злорадствам, когато виждам, че градът е покрит със сняг – доста рядко и твърде необичайно явление за това място.

Злорадстването ми спира, когато съзирам създателя на напитката “Кока-Кола” лично да ме посреща пред една сграда и да ми предлага чаша с това питие без пари.

Вътре в сградата отново се предлага кока-кола. И пак без пари разбира се...

Там мога да пия кока-кола до насита като си наливам в чашата колкото пъти си пожелая това...

И може да се пие до насита не само кока-кола, а и други напитки произведени от едноименната корпорация.

Интересното е, че различни държави са представени с различни напитки, които също така могат да се опитват до насита.
Ето с каква напитка е представена България.

Но ако на човек например му се припие вода – няма проблем. В тази сграда си има и най-обикновени чешми, от които си тече най-обикновена вода, а не кока-кола например.

Има дори едно място в тази сграда, където ако се внимава при обясненията, може да се научи -- как да се прави кока-кола при домашни условия...

Излизам от сградата. Оглеждам се и виждам наоколо (дори и непосредствено до тоалетните – това именно означава надписа най-отгоре) само кока-кола и напитките на едноименната компания.

Понеже съм прекалил с опитването на коментираните напитки в сградата, точно в този момент ми се препи нещо друго.
Затова решавам да тръгна към океана на югоизток. Мисля си, че хем ще е по-топличко, хем ще се намери някъде по пътя друг вид безалкохолна напитка.

По пътя спирам на паркинг за почивка. Хммм...

Продължавам по пътя и стигам град Савана.

Виждам място, което ми изглежда доста познато. В първия момент не се сещам от къде, ама след това си казвам:
--А-хаааа! Ами да – тук точно е била пейката, на която седейки, Форест Гъмп от едноименния филм си разказва живота на хората чакащи автобуса.
Вероятно той пак е минавал от тук, защото се вижда оставена полупразна бутилка на любимата му напитка “Dr. Pepper”, с която се е освежил. И аз трябва да се освежа и затова изпивам остатъка в бутилката...

Тук ще се отклоня от темата и ще вметна, че не само това основно място на действието във филма “Форест Гъмп” е много променено при посещението му от мен. Ето още едно място, което изглежда по съвсем друг начин, когато съм на него.

Връщам се в темата...
От град Савана продължавам на изток. Стигам този фар и решавам да огледам околността за безалкохолни напитки от високо.

Тук долу ми се привижда нещо, ама не мога да разбера добре какво е точно.

Слизам долу… А-хааааа, пак кока-кола...

Стигам до това място и си мисля: дали ако успея да извъртя мъничко това оръдие, за да се прицеля във фара, няма да ми донесат на тепсия, каквато освежаваща напитка си поискам? Ама със сигурност няма да стане това – вижда се, че е прекалено много тежко!

Наблизо има много стара крепост, но пък това оръдие е много ръждясало – и то не става за замисъла...

Стигам Атлантическия океан. Тази снимка е на брега му. Да, да, кока-кола е и тук!

А сега накъде? На изток е Африка, на юг е Флорида с портокалите и портокаловия си сок. Ъъъъъъ! Благодаря -- да си го пият!

Остава ми само северната посока като алтернатива и затова тръгвам на север и след десетина мили влизам в Южна Каролина.

Тук е друго… На този паркинг вече виждам пепси... Изгълтвам една бутилка.

Разглеждам наоколо. Интересното е, че не откривам кока-кола... Качвам се пак на колата и карам по пътя... Карам и си мисля, че когато в Чикаго е толкова много студено, та чак езерото “Мичигън” се покрие с лед, тогава става особено неприятно не, а по-точно -- изключително отвратително да се излиза навън...
.............
.............

*
Снимките са правени с фотоапаратче (или с резервното от багажа такова), което стои обикновено в задния ми джоб и е програмирано на “ауто”, затова и не са достатъчно качествени. Предимството на това апаратче при снимки по време на шофиране или дълго вървене е разбираемо. Освен това, досега не съм забравял и губил такова някъде, както се случи с един реномиран, но доста обемист и тежък фотоапарат, който ми се пречкаше по ръцете...
Моля, при въпроси – пишете на лични бележки!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dimov64
orientiran
**

Регистриран: 07.12.2005
Re: Когато в Чикаго е толкова много студено ...
    #2587747 - 05.03.2010 19:55 [Re: 12259]

Когато в Шикого е много студено отидете при Коко-Кмета в магазин Sofia,пазарете вино или ракийка и сядайте някъде на топло!!!Благодаря за разходката,върна ме в 1997-1998!!!Хубав град,най модерния от Америкунско!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 1933

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.